Co jste přinesli zajímavého ze sběrného dvora 4

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#526 Příspěvek od Kremik »

Tohle neudělá ani baterka z elektrokola. Dole jsou nepoškozené kazety, ty by petardu o takovéto síle nepřežily. A ano, vím dobře, co udělá petarda pod hrncem :D :D :D

Uživatelský avatar
GeXeS
Příspěvky: 246
Registrován: 09 črc 2020, 02:00
Bydliště: jižní Morava

#527 Příspěvek od GeXeS »

Včera večer jsem šel z práce okolo kontejnerového hnízda a myslel jsem, že mám halucinace. Vedle kontejneru na kovy stál takový ten typický pařanský počítač v luxusní bedně. Špinavý, zaprášený, různě v něm hrkalo...
Po základní očistě konstatuji:
- bedna Zalman Z11 Plus
- zdroj Corsair 800W
- MB MSI 890FXA-GD65 (AMD, socket AM3/+)
- RAM 4×4 GB, dva páry HyperX 1600 a dva páry Fury 1866
- ASUS GeForce GTX550 Ti
Takže hádám tak cca rok 2012, ve své době asi poměrně slušný kousek.

Harddisk to nemá, procesor jsem zatím nezkoumal, není čas. Nepřekvapí mě ale, když to po vyčištění normálně pojede. Vypadá to jako dílo zbohatlického teenagera, který si prostě po deseti letech koupil nový stroj a starý pohodil ke kontejneru.
No a i kdyby to nejelo komplet a použitelná byla jen grafika nebo RAM, bude to paráda.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#528 Příspěvek od Hubert_79 »

Uvidíš. Kdyby to jelo, tak to bude slušné PC i nyní.
Lidi vyhodí i dobře fungující věci. PC tedy z kontejneru netahám (není místo), ale mobilů a tabletů normálně funkčních už jsem pár našel. Třeba tablet Lenovo. Sice bylo potřeba vstoupit do toho servisního menu (či co to je) a udělat "Clear cache" a "Factory reset", ale normálně funguje, baterka vydrží, žádný problém s tím. No a to někdo vyhodí...
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#529 Příspěvek od rnbw »

S tymi PC to funguje vacsinou tak, ze kupia nove a stare niekam odlozia. Potom to 5 rokoch najdu a vyhodia - preto to byva zasrate, CMOS bateria vybita.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#530 Příspěvek od xsc »

Hubert_79 píše:Uvidíš. Kdyby to jelo, tak to bude slušné PC i nyní.
Zas tak moc ne. I když se ceny procesorů AMD řady "stavebních strojů" drží v bazarech dost vysoko, tak to nebyly povedené kousky a z dnešního pohledu je ten výkon nic moc. Na kancelářskou/web mašinu zas zbytečně moc žerou.

Uživatelský avatar
GeXeS
Příspěvky: 246
Registrován: 09 črc 2020, 02:00
Bydliště: jižní Morava

#531 Příspěvek od GeXeS »

Jo - to je právě to dilema, co rozřeším, až zjistím, co v tom je za CPU. Bylo to období, kdy AMD za Intelem pokulhávalo a Ryzeny byly v nedohlednu. A já mám aktuálně stroj postavený okolo i5 680, což je podle mě prakticky nejlepší procesor pro socket 1156. Nemám ale USB 3, takže i kdyby měl být procesor o něco horší, ta deska (pokud bude funkční) a paměti to vykompenzují.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#532 Příspěvek od p32 »

Nemáš USB 3? To je jako kdybys nebyl! :lol:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#533 Příspěvek od rnbw »

Kto ma nutkavu potrebu vlastnit USB 3 port, moze si kupit PCI-e radic.
Ja mam v starom P3 PCI radic USB 2.0 :D

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#534 Příspěvek od Hubert_79 »

Řadič USB 3 do PCI jsem nedávno vyndal z vyhozeného PC. Dal jsem si to do počítače, vyzkoušel, zda to funguje (funguje) no a je to tam. Tím to tak nějak celé zhaslo :P
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#535 Příspěvek od Celeron »

Taky jsem to tak řešil, Axago do PCIe. Jenže zklamání, tohle "naroubovaný" řešení dosahuje jen cca polovinu rychlosti než USB3 přímo na mámaprkně.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#536 Příspěvek od p32 »

Jako doplněk tam, kde to není na mainboardu, tak to vyhovuje. Já to myslel tak, že pokud je nadupaná deska pro nadupaný procesor, tak je tam USB 3.1 samozřejmostí natož USB 3.0. Stále lepší než USB 1.0. :lol:

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#537 Příspěvek od workhard »

Za trojku máte na Aukru PC s Core i5 4. generace, s tímhle už bych čas neztrácel.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
GeXeS
Příspěvky: 246
Registrován: 09 črc 2020, 02:00
Bydliště: jižní Morava

#538 Příspěvek od GeXeS »

Já si tak nějak z principu stavím počítače z toho, co kdo vyhodí, takže jsem pár let za opicemi (aktuálně tak někde na úrovni technologií 2011-12) 8-) ale vlastně musím říct, že mě absence USB 3 zatím nikde neomezila. Na rozdíl od USB/USB2 to aspoň ve Win nepíše tu slavnou otravnou hlášku "Toto zařízení může pracovat rychleji."

Rozjel jsem ten pařanský stroj. Je tam FX-4170, což je lepší než jsem čekal, vlastně i papírově lepší než můj stávající i5, ale zase strašný žrout elektřiny, takže se mi na tom moc stavět nechce. Navíc se to chová divně - nejdřív se zasekával na startu s nabíhacím obrázkem BIOSu. Teprve po odpojení testovacího HDD mě to nechalo konečně vlézt i do BIOSu, kde jsem si prohlédl parametry systému, nastavil "Failsafe defaults", restartoval... a od té doby to nestartuje ani do BIOSu. Jsem pašák...

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#539 Příspěvek od xsc »

Vymaž CMOS a uvidíš. Ale žádný zázrak to fakt není, což není ani ta tvá i5. První generace byla taky dost žravá.

Uživatelský avatar
GeXeS
Příspěvky: 246
Registrován: 09 črc 2020, 02:00
Bydliště: jižní Morava

#540 Příspěvek od GeXeS »

Zkusím, jumper jsem našel.
Zatím mi ale jako optimální řešení vychází obohatit stávající LGA1156 desku o paměti a grafiku a celé to přesadit do nové bedny. Akorát to bude drbačka na půl večera.

Co se spotřeby týče, dost mi otevřel oči tenhle článek na DIITu:
https://diit.cz/clanek/kde-se-vzalo-pl2 ... benchmarky
Na EB se o tom sem tam někdo zmíní, ale takhle pěkně analyzované jsem to ještě nenašel.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“