Vtipy, vtipné články a odkazy IV

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#541 Příspěvek od termit256 »

Co se ti na tom nezda? Je to urcite lepsi nez ho mit na sedatku pridelanem na riditkach.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#542 Příspěvek od konosuke »

to jo, ale první náraz na kole vždycky čekám zezadu, zatím sháním zpětný zrcátko
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#543 Příspěvek od termit256 »

V pripade narazu ve velke rychlosti je to jedno, pokud pojede pomalej, urcite decko bude lip chranene v tomhle nez kdyby nekam letelo vzduchem z riditek.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#544 Příspěvek od konosuke »

jak dostat opilce z hospody domů ?
Přílohy
tříkolka.jpg
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#545 Příspěvek od bu2520 »

podobné vozítko jsem viděl měl ho připřažený táta "bejčák" v něm cca 2 leté dítě a jel lesní stezkou přes kořeny až dítě nadskakovalo půl metru do výšky co kabina dovolila. :D

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#546 Příspěvek od Hejnicek »

Ta nasranost je procitena,
bouchly saze
https://www.youtube.com/watch?v=6WmYvoftT-E

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#547 Příspěvek od Celeron »

No co, bejvalej policajt (aspoň to o sobě tvrdí) je nasranej, že ho mladý ptáci kontrolujou. :)
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#548 Příspěvek od Yarda1 »

konosuke píše:vzali by jste vlastní děcko ... já teda ne !
Na nějakou cyklostezku s minimálním provozem asi ano. Ale je otázka, zda je rozumné jezdit s tím po takovéhle silnici:
https://goo.gl/maps/DuMptDqRujy

BTW: Už jsem viděl dětské kolo zapřažené na tyči za normálním kolem - na normálním kole šlape tatínek, na dětském kole za tyčí šlape synek, ta tyč zvedá synkovo přední kolo, takže synek může točit svými řídítkami jak chce, ale směr jízdy to neovlivní.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#549 Příspěvek od konosuke »

no comment
Přílohy
odvážná mamina.JPG
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#550 Příspěvek od EKKAR »

To není odvážná mamina - ta fotka je z Holandska, kam se takovejch kol vyváží stovky a tisíce například z firmy Fort Frames z mně zeměpisně nedalekýho Údolí Opic. Něco jsem se jich tam navařil. Rám má tvar písmene "J", je z jedný velkoprůměrový trubky ohnutý v přípravku, delší část je to co směřuje dopředu, do kratší části otočený nahoru je vetknutá sedlová trubka, vevařenej šlapací střed, výztuha a zadní vidlice - a místo přední vidlice je svisle orientovanej čep - na něj je zavěšená otočná přední část se dvěma kolama po stranách. Na tý může bejt nainstalovaný doslova cokoliv - sedadlo jako na indický rikše, nákladní plošina nebo koš na balíky, barel s pumpou na zalejvání pouliční zeleně, kontejner na odpadky, dětská sedačka ... Součástí tý plošiny je i madlo sloužící jako řídítka. Obchodní název toho rámu produkovanýho Fortem je "Kristiania" = historickej název hlavního města norskejch voslů. Uvědomte si, že v Holandsku je naprosto placato a nejvyšší nadmořká vejška se tam počítá na desítky metrů - a Holanďani na kole nejezdí jako sportovci, ale mají to jako nejběžnější druh osobní dopravy třeba do práce. Naprosto nejběžnější varianta kola tam proto ani nemá přehazovačku italskýho typu, ale celoobvodově krytej řetěz nebo moderně dokonce ozubenej řemen - a v zadním náboji planetovou 3 až 7 stupňovou převodovku značky "Torpedo".
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#551 Příspěvek od Celeron »

V Holandsku půlka národa jezdí na šílenejch střepech, co pamatujou první půlku 20-týho století. Hlavě že na každým kole maj řetěz či jinej zámek velkej jak kolo od vozu. :) Ale taky se tam vidí i poslední modely ale u nás známý vícekolečkový přehazovačky jsem tam viděl minimálně.
Na tuhle "rikšu" jsem tam taky koukal a velmi často má třístupňovku až pštistupňovku převodovku v zadním náboji s řazením alá rychlopal u motorky.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#552 Příspěvek od EKKAR »

Celeron píše:V Holandsku půlka národa jezdí na šílenejch střepech ... ale u nás známý vícekolečkový přehazovačky jsem tam viděl minimálně.
Na tuhle "rikšu" jsem tam taky koukal a velmi často má třístupňovku až pštistupňovku převodovku v zadním náboji s řazením alá rychlopal u motorky.
Což přesně potvrzuje to, co jsem napsal o post vejš:
EKKAR píše:... Naprosto nejběžnější varianta kola tam proto ani nemá přehazovačku italskýho typu, ale celoobvodově krytej řetěz nebo moderně dokonce ozubenej řemen - a v zadním náboji planetovou 3 až 7 stupňovou převodovku značky "Torpedo".
Ten systém "Torpedo" je právě známej řazením pomocí otočný rukojeti nebo posuvnýho voliče ve formě páky velký jako šaltrklacík od automatický převodovky v autě včetně různě ozubený až lomený drážky v kulise - ale rozhodně větší velikosti, než naše známý historický "dvojpáčky Favorit" ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
patrikvarga
Příspěvky: 1062
Registrován: 24 dub 2007, 02:00

#553 Příspěvek od patrikvarga »

...
Přílohy
bicy.jpg

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#554 Příspěvek od Hydrawerk »

EKKAR
Ahoj, znáš tu firmu nějak i dnes? http://www.fort-uo.cz/
Mám od nich staré kolo, vyrobené někdy v 90. letech a koupené jako bazarové tak roku 2001. Furt by na něm šlo jezdit. Ale dávno jsem z něho vyrostl.
Do kdy se ty kola tak vyráběly? Dodnes občas potkám nějaké silniční od nich.
Přílohy
Fort Cortina 02.jpg

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#555 Příspěvek od EKKAR »

Založil to nějakej podnikatel, kterej k firmě přitáhnul Radka Fořta a ten tomu dal jméno - když jsem tam dělal v létech 2004-2006 já, tak už to vlastnil někdo jinej a z výrobny zakázkovejch sportovních a závodních kol se stala výrobna kol v tisícovejch sériích ročně. Zakázkový typy se samozřejmě dělaly taky, byla tam i vlastní lakovna zvlášť nitro/akryl a zvlášť prášek. Dělaly se jenom rámy z "leteckýho duralu" R-7005 a z tenkostěnný chrom-molybdenový oceli. Kompletní vypletený ráfky a zbytek bižutérie se nakupoval. Když jsem odtama odešel, firma brzo skoro krachla a změnila majitele, teď dělají prakticky ten samej sortiment, ale vlastní už to skupina bejvalejch zaměstnanců. Pokud něco potřebuješ, pozáruční servis svejch výrobků dělají taky...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“