DVB-T príjem

Zkušenosti a problémy s příjmem

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#556 Příspěvek od kokun »

ČESKÁ TELEVIZE ZÍTRA V 10:00 ZAHÁJÍ DVB-T2 VYSÍLÁNÍ PRO 98,7 PROCENTA OBYVATEL ČESKA

A všichni najednou teď řeší to blbé "Déčko" :lol:
"Déčko, jak Déčko" to mně ne*sere - bez toho jsme tu byli celých 6let (až do před měsícem spuštěného muxu PS12) a taky jsme byli.
Ale po "rošádě", kdy bude od června v MUXu1 (čili staré DVB-T) namísto ČT Sportu to ČT-D/Art, přijde řada (i našich občanů!) o ČT Sport úplně! Aspoň do doby, než bude zprovozněno nové dokrytí :twisted:
Protože určitá část města bere signál MUXu1 pouze z dokrývače!
Z DVB-T "zmizí" (díky rošádě) a z nové DVB-T2 ještě (dlouho) dokryto nebude - takže nepomohou ani sebe-novější, či sebe-dražší televizory!
A takovýchto oblastí (vykrytých dokrývači MUXu1) je tady (a nejenom) na Valašsku hafo 8O :cry:

Který ko*kot vymyslel tu 🤐 s nějakou "rošádou"?
Tam, kdyby vyhodili rozhlas (radia) z MUXu1, snížili nepatrně dat. tok u ostatních, tak mohli klidně ČT-D/Art přidat rovnou do něj a na ten nějaký čas by to účel splnilo. Stejně tak, jako je tomu v MUXu2 - 5 programů už léta!
Argumentace, že rozhlas musí být na veřejnoprávním MUXu neobstojí - on tam totiž bude, i kdyby z MUXu1 odešel.
Bude totiž od zítřka už od počátku v novém přech. MUXu PS11 :!:

Tady - v komentářích:
4     Luděk napsal:
27.3.2018 (13:10)
Máme málo násilí a zabíjení na nově tak musíme na to mít další kanál který nám zlikvidoval ČT sport v multiplexu 1 ??? Děkujeme pane Dvořáku👎👎👎💣

Odpovědět
BIDLO napsal:
27.3.2018 (13:25)
Krásný nářek ale zbytečný. Prima Krimi ČT Sport určitě nezlikvidovala.

Odpovědět
Tyckin napsal:
28.3.2018 (6:39)
Prima Krimi JE důvodem proč teď končí Déčko v muxu3 a následně pak je v muxu1 vyhozen Sport aby se tam Déčko vešlo, tudíž je toho všeho příčinou. Nebýt tohoto zbytečného kanálu, byl by tu kompletní bezproblémový souběh.
Tento můj komentář (k věci) mně to TAM ani nechce přijat:
Tak, tak - ať jdou s celou Prima/sračka Krimi do "prodloužených zad" !!!
A s tím "Déčkem" rovnou do (_!_) :-(

Museli jsme se bez něj obejít celých 6 let (tady asi děti nemáme, pro nás vysílat Mux3 byl "přepych") a teď kvůli "rošádě" přijde část občanů o ČT Sport od června ÚPLNĚ :-(
Protože určitá část města bere signál MUXu1 pouze z dokrývače!

Z DVB-T "zmizí" (díky rošádě) a z nové DVB-T2 ještě (dlouho) dokryto nebude - takže nepomohou ani sebe-novější, či sebe-dražší televizory!
A takovýchto oblastí (vykrytých dokrývači MUXu1) je tady (a nejenom) na Valašsku hafo :-( :-( :-(
Naposledy upravil(a) kokun dne 28 bře 2018, 13:59, celkem upraveno 1 x.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
jardavysocina
Příspěvky: 149
Registrován: 22 úno 2012, 01:00
Bydliště: Přibyslavice u Třebíče

#557 Příspěvek od jardavysocina »

Zdravím do Hospody. Já bydlím naproti " HUHTAMAKI " a tam Javořice skoro nejde (mám nad sebou ohromnou mezu , pak násep a koleje do Jihlavy , potom u Okříšek vedení VN a nakonec velký kopec Okříšky - Zašovice a tam VVN ) , tak že zase holt budu muset chytat " Kojál " ,
i když je dál , ale mám to tam více otevřené .

A to ti volové ten perfektní vysílač u Třebíče - Klučovská hora, co vidí u nás široko daleko vůbec nepoužívaji na šíření TV signálu . .. "ABSURDISTÁN"
Přikládám výškopisy vysílačů pro porovnání .


Jarda
Přílohy
Kojál_1.jpg
(146.13 KiB) Staženo 42 x
Javořice_1.jpg
(124.59 KiB) Staženo 37 x
Klučov_1.jpg
(127.69 KiB) Staženo 39 x

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#558 Příspěvek od dvorak »

Dá se někde najít srozumitelný harmonogram přechodu na DVB T2 vysilače Čená Hora , ze kterého by jasně vyplývalo, kdy které programy přestanou fungovat, čím budou nahrazena a na jaké fjrekvenci, kdy skončí úplně klasické DVB T a pod. Zatím z toho nejsem vůbec moudrý, pouze jsem něco zaslehl o ukončeni Déčka/ART ...

Uživatelský avatar
lumca
Příspěvky: 525
Registrován: 05 kvě 2012, 02:00

#559 Příspěvek od lumca »

Trutnov - ČH - MPX21 - K26 (bude spuštěn 10. května jako PS11), MPX22 (nyní PS12) - K28, MPX23 K31. Přesné termíny vypínání DVB-T MPXů a zapínání finálních MPXů T2 ještě nejsou oficiálně známy, čeká se na schválení TPP DD2 vládou ČR. Snad to stihnou v červnu. Čili v této chvíli je tvá otázka předčasná.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#560 Příspěvek od xsc »

Déčko/Art totiž nekončí na základě přechodu k DVB-T2, ale proto, že tam Prima začne vysílat další klon - Krimi. Primárním kanálem pro Déčko byl Pařízkův mux RS7 (Mux1a), v Muxu3 bylo "dočasně"...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#561 Příspěvek od ZdenekHQ »

Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#562 Příspěvek od ZdenekHQ »

A jen malý OT - za mě bude Radim Pařízek navěky už jen gauner, co zlikvidoval legendární kapelu Citron. Doufám, že ho Standa Hranický chodí po nocích strašit... :twisted:
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#563 Příspěvek od Standa99 »

Tak už to rozsvítili. ČT Sport vypadá dobře, ten stream je až 10 MBit/s.
Přílohy
ct_dvbt2_1.png
(61.72 KiB) Staženo 48 x
ct_dvbt2_3.png
(23.24 KiB) Staženo 44 x
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#564 Příspěvek od dvorak »

lumca píše:Trutnov - ČH - MPX21 - K26 (bude spuštěn 10. května jako PS11), MPX22 (nyní PS12) - K28, MPX23 K31. Přesné termíny vypínání DVB-T MPXů a zapínání finálních MPXů T2 ještě nejsou oficiálně známy, čeká se na schválení TPP DD2 vládou ČR. Snad to stihnou v červnu. Čili v této chvíli je tvá otázka předčasná.
Díky za odpověď, takže HD kanály ČT, které vysílá ČH v současné době na k 21, od 10. května nepůjdou ? Ptám se, protože mám sice televizi s DVB T2, ale s HEVC 264, takže k ničemu.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#565 Příspěvek od Hill »

Půjdou, dokud Pařízkovi neskončí licence na DVB-T na kanálu 21 z rozhledny Panorama.
S DVB-T2 to nesouvisí, nějakou dobu se bude vysílat v obou systémech.
Těm, kdo si nevybírají odpovědi na soukromé zprávy, už příště neodpovím. Tak.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#566 Příspěvek od ZdenekHQ »

Dívám se, že manévry budou divoký a už začaly, protože zrovna mně tady vypadlo ČT1 HD (MUX 7, CH47), pak to naskočilo, pak zase nedostupné služby...

Lidi budou mít na Velikonoce fakt radost...

Mimochodem, na ČT24 opět perlí. Prý se stačí podívat na střechu, a když tam je satelitní anténa, ta se mě změna na HEVC netýká. Já tam mám 3 a určitě se mě to týká. Taky je dobrá ta illustrační fotka antén - dnes už asi málokdo přijímá DVBT na ty potvory, co jsou tam vyfocený...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#567 Příspěvek od kokun »

ZdenekHQ píše:... Taky je dobrá ta illustrační fotka antén - dnes už asi málokdo přijímá DVBT na ty potvory, co jsou tam vyfocený...
Trochu postrádám odkaz na článek, ve kterém mají být vyfoceny ty antény :lol:

U nás už taky "svítíme a jedeme". Dokonce už i z STA (včera nainstalováno!), páč kanál 22 (PS12) i dnešní k. 26 (PS11 s ČT progr. v HD!) u nás budou (snad) definitivní-finální :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#568 Příspěvek od dvorak »

ZdenekHQ píše:Dívám se, že manévry budou divoký a už začaly, protože zrovna mně tady vypadlo ČT1 HD (MUX 7, CH47), pak to naskočilo, pak zase nedostupné služby...

Lidi budou mít na Velikonoce fakt radost...

Mimochodem, na ČT24 opět perlí. Prý se stačí podívat na střechu, a když tam je satelitní anténa, ta se mě změna na HEVC netýká. Já tam mám 3 a určitě se mě to týká. Taky je dobrá ta illustrační fotka antén - dnes už asi málokdo přijímá DVBT na ty potvory, co jsou tam vyfocený...
No moment, ty manávry se snad týkají pouze pozemního příjmu ! Takže příjem programů ze satelitů by měl být nadále bez problému, pokud vím, tak tam se používá DVB-S2, HEVC 264.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#569 Příspěvek od Standa99 »

Nyní porovnávám hokej (MHK-TRI) a ten rozdíl je znát. Stream je podobný (špičky do 10 MBit/s) a parametry jsou 'HEVC+1080p+50fps' vs. 'H264+1080i+25fps'.
Je to jiná podívaná, díky dvojnásobnému počtu snímků za sekundu a neprokládanému obrazu.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#570 Příspěvek od ZdenekHQ »

@kokun: Viz printscreen

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... 1058060329 , někde kolem minuty 50 a dál.

@dvorak: To je logická hříčka. Když nepřijímám signál ČT atd. přes satelit, tak mně i nekonečný počet parabol na střeše nezachrání. Oni neřekli, že musíte mít ten a ten přijímač a přijímat tu a tu službu. Takže průměrný BFU pak vyleze před panelák, podívá se na střechu, kde más soused parabolu a řekne si, že se ho změna netýká... :D
Přílohy
smetáky_dvbt.jpg
(58.34 KiB) Staženo 36 x
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších“