Zvížatká kolem nás (odděleno, uzamčeno)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#556 Příspěvek od EKKAR »

Vloni na Madeiře v hlavním městě Funchalu v parku na takový nevyspárovaný zídce to bylo jako na mraveništi - v kazdý spáře seděla nějaká ještěrka. Kromě dovezenejch koček tam nemají predátory - tudíž je jich tam NEÚREKOM - a jsou na některejch místech až tak oprásklý, že se už ani lidí nebojí a pro kus ovoce nebo pro květní plátky třeba z růže přijdou až doslova na ruku a bezostyšně se cpou přímo z ruky.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#557 Příspěvek od kejki »

TAKJAN píše:Neroste někomu u baráku šanta kočičí? Chceme trochu nasít, ale jestli to fakt působí i kdyby na půlku koček, aby jsme tu neměli nějaké feťácké doupě cizáků:-)) (Ono stačí, že se tu schází asi čtyři kocouři za mladou kočičkou, která je pěkná flundra)....
Malou mám přikrytou starou klecí, na velkou jsem musel koupit pletivo a udělat kruh tak 60 průměr, metr výška. Jakákoli manipulace s kryty přivolá kočičáky v doslechu. Semínka jsem kupoval na aukru.
Cizí kočky tu nemám, protože si to domácí kocouři ohlídají a byť vykastrovaní, rvát se umějí dost. A mají 6 kg, to je na zdejší vesnici těžká váha.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#558 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tady třeba docela solidně roste množství ptáků. Dneska jsem seděl na terase a jen tak metr ode mě přistál mlynařík dlouhoocasý, toho jsem tady nikdy neviděl. Původně jsem si myslel, že je to převtělený Hapka. :)
Přílohy
mlynarik.jpg
(22.36 KiB) Staženo 25 x
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#559 Příspěvek od PixelOrgy »

ZdenekHQ píše:..... Původně jsem si myslel, že je to převtělený Hapka. :)
:-D :-D :-D

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#560 Příspěvek od Nagant »

Kocour mi pořád chce lézt za AV techniku (set-top-box, DVD přehrávač, videopřehrávač...).
Je možné, že ho tam přitahuje, či irituje nějaký ultrazvuk ze spínaných zdrojů, či něco podobného?
Míček či jiná hračka se mu tam nedostala.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#561 Příspěvek od EKKAR »

Kočky jsou zvědavý a milujou prolejzačky. Učuň mu "bludiště" z prořezanejch a duck-tape páskou poslepovanejch kartónů a kartónovejch trubek přiměřenýho průměru, uvidíš, jak ho bude milovat a jak se v něm bude vyžívat ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#562 Příspěvek od PixelOrgy »

Kocky maji tady vyvyseny mista, a hlavne, ten prehravac hreje :-)
EKKAR píše:Kočky jsou zvědavý a milujou prolejzačky. Učuň mu "bludiště" z prořezanejch a duck-tape páskou poslepovanejch kartónů a kartónovejch trubek přiměřenýho průměru, uvidíš, jak ho bude milovat a jak se v něm bude vyžívat ...
To je duct-tape, paska na roury, ne na kachny :-D

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#563 Příspěvek od xsc »

Nagant píše:Kocour mi pořád chce lézt za AV techniku (set-top-box, DVD přehrávač, videopřehrávač...).
Je možné, že ho tam přitahuje, či irituje nějaký ultrazvuk ze spínaných zdrojů, či něco podobného?
Míček či jiná hračka se mu tam nedostala.
Není tam jen trochu teplo?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#564 Příspěvek od EKKAR »

PixelOrgy píše:Kocky maji tady vyvyseny mista, a hlavne, ten prehravac hreje :-)...
To je duct-tape, paska na roury, ne na kachny :-D
Obojí označení je používaný - jak duct-, tak i duck- - důvodem je její "kačení" odolnost proti vodě a lepivost i za mokra. A jinak kočka opravdu miluje zalejzat do všech úzkejch prostor, kde se může prodírat a drbat o stěny... Odpočívá ráda ve vejšce, kde má přehled o okolí - ale když se vydá "na průzkum", proleze všude, i kdyby to mělo bejt propasírováním se skrz flašku od mlíka ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#565 Příspěvek od FHonza »

Schválně jsem se podíval a mám doma Duct tape od 3M a pak druhou přímo Duck Tape ®. A přitom jsou to obě gaffy :)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#566 Příspěvek od EKKAR »

A říkám snad něco jinýho?
EKKAR píše:Obojí označení je používaný - jak duct-, tak i duck- - důvodem je její "kačení" odolnost proti vodě a lepivost i za mokra....
Právě že zrovna tohle se i tady na Bastlírně probíralo - já vždycky krmenej US tvorbou filmů a seriálů tvrdil, že to je jen DUCK (včetně Mythbusters tenhle název používá celá Amerika) - ale byl jsem umlácenej důkazama, že existuje i DUCT-Tape. Proto píšu, že se používá obojí název.... Co bylo vlastně první pojmenování se ani neodvažuju tipovat. Zaručeně by to tady vyvolalo flame horší jak Fedršrot .... :lol: :lol: :lol: :lol:
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#567 Příspěvek od konosuke »

...miluje temné úkryty kde číhá na kořist a je čistotná, tohle není ruskej přístavací modul nýbrž jiná technika co máte doma
Přílohy
kočka čistotná.jpg
(9.05 KiB) Staženo 34 x
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#568 Příspěvek od Nagant »

Jo, že to může být jen, že má (kocour) rád prolézačky či teplo, to by taky mohlo být.
Pokud to ještě zkusí, nechám ho mezi TV stolkem a zdí protáhnout, snad se nezasekne.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#569 Příspěvek od konosuke »

možná reaguje na subsonické nebo naopak hypersonické vrčení a mírné vibrace trafa či obvodů, mechaniky které slyší, my ne, jeden ví...jo a vyzařované teplo číču přitahuje
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#570 Příspěvek od PixelOrgy »

Jojo, clovek se kolikrat nestaci divit jak se tam vleze. Ceho si jeste vsimam, nejen ze vleze kamkoliv, ale je i schopna skocit kamkoliv, a vetsinou ani neztrati tvar a eleganci :-D
Jako treba z kuch. linky do mezery mezi linku a sporak - nechapu, je to par cm siroky, a jeji "pristavaci uhel" je taky zajimavej, skoro 90st., cumakem napred :-D

Jinak s tou kachni paskou me prekvapujete - ja mel za to, ze to je tak maximalne zkomolenej vyraz jizackejch rednecku :-D
Ne, ze bych to uz predtim neslysel, ale "duct" me dava mnohem vetsi smysl :-D Treba to pouzivaji pri lovu kachen :-) Ve finale, malokterej problem lidstva nejde vyresit gaffou :-D

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“