Zkušenosti s nákupy v LIDLu. 2

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#556 Příspěvek od Celeron »

Velice Ti děkuji za tip na alternativní pytlíky. V Karcheru už je nevedou, (ten vysavač je někdy z roku 1995). A taky byly podstatně dražší. Tahle cena za 3 ks je v pohodě. Jen škoda, že nikde žádná fotka ale míra čela a díra s gumou odpovídají.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#557 Příspěvek od robo »

Tak jsem se dnes osmělil a zašel do lídlu pro přenosný kompresor. Chtěl bych ho použít na vyhnání prachu z ventilátorů ntb, graf. karet a podobně. S použitím jehly na nafukování balónů. Zúžením získám lepší sílu tlaku vzduchu z kompresoru. A kdybych potřeboval nafouknout kolo. Nemáte někdo s tímto výrobkem zkušenost? Vidím tohle v lídlu poprvé. Osobně nevím zda to bude nějak použitelné. Flašky ze stlačeným vzduchem jsou divný, i při malém náklonu z toho leze zkapalněný hnací plyn, po chvíli to zchladne tak že se tlak sníží na nepoužitelnost. a nebo jsem neměl štěstí na kvalitní stlačený vzduch. bydlím v paneláku a klasický kompresor tam mít nemohu. Ještě mám kufřík kompresor na 230V. Ten už jde použít ale než to vše rozbalím a pak zase do toho kufru naskládám tak je půl dne pryč. Díky za info

https://www.lidl.cz/cs/p/autoprislusens ... sor/p36815

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#558 Příspěvek od rnbw »

Tym nevyfukas nic. Radsej to vyfukaj ustami.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#559 Příspěvek od Hydrawerk »

Co v tom vůbec je?? Pístovej mechanismus asi ne, že? Nějaká turbína?
Přílohy
kompresor lidl 2019.jpg

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#560 Příspěvek od Celeron »

Možná vícepísťák jako je v tlakových myčkách. Nemá to klikovku ale přímo na hřídeli motoru rotační segment s vlnovkou, která zespoda tlačí na písty. Ten tvar by tomu odpovídal i když u těch myček písty vrací do dolní úvrati tlak vody z vodovodu a u vzduchu to asi bude jinak.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#561 Příspěvek od robo »

Takže použití jako stlačeny vzduch opravdu ne. Test na pc zdroji, dlouho to trvá a výsledek není nejlepší. A takový drobný detail, obal této věci je červený a tak i podsvícení LCD musí být sytě červené a údaj na displeji se blbě čte. Pokud to bylo použitelné jako kompresor na nafouknutí kola od auta tak zas tak blbá elektronika uvnitř nebude. Dá se tam nastavit tlak a po dosažení teto hodnoty se zařízení vypne. Světlo pro osvětlení prostoru před kompresorem.
Přílohy
títek.jpg

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#562 Příspěvek od konosuke »

něco pro "socky"
botky kotníkáče trochu zateplené Livergy (399.-Kč) různé barvy
pseudokožená bunda Livergy (599.-Kč) černá vypadá jak pravá
panské džíny (z číny) Livergy slim fit (299.-Kč)
du tam i kdyby na chleba nebylo
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#563 Příspěvek od Celeron »

Hadry z Lidlu mě netrápěj, moje velikosti nikdy neměli, končí obvykle na XL.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#564 Příspěvek od Hubert_79 »

Přesně tak. To oblečení vypadá i využitelně, ale ne na moji postavu (187 cm, 115 kg) nikdy nic nemají. Boty totéž, končí někde na 44.
To je jak na nějaký liliputy.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#565 Příspěvek od Celeron »

Ona ani ta kultura prodeje hadrů v Lidlu nic moc. :roll: Místní větve to jistěj, je jich tady jak much.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#566 Příspěvek od Mysteri »

Textil a obuv u mňa istí už desaťročia číňan. Tenisky pri každodennom chodení mi vydržia 3 roky, tričko 2 roky, akurát to ich číslovanie... U tričiek XXL v pohode. Bundy: XXXXXL, konečne na moju postavu, ale aj tak úzke rukávy. Mikina: XXXL - ako tak sedí. Zo všetkého (okrem tenisiek...) mi však trčí brucho, ale s tým som už tak nejak zmierený... :evil: To by nezachránil ani Botas alebo Baťa... :lol:

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#567 Příspěvek od Hydrawerk »

I ten vietnamský popř. čínský obchodník má ve skoro každém obchodě kabínku na zkoušení oblečení. V Lidlu ji dost postrádám.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#568 Příspěvek od Mysteri »

U nás v Lídli si mnohí napr. tie svetre skúšajú. Síce na pôvodné oblečenie, ale neserú sa s tým. Takto som to videl aj Maďarsku, prípadne v Rakúsku. A napr. bunda nie je žiadny problém. Je však samozrejme problém skúšania napr. rifiel alebo iných nohavíc. Ale to je iba o človeku. Zažil som ,,kočku", ktorá si ich skúšala v u nás Lídli pri tom regáli a nemala problém. Problém mali iba naše miestne nakupujúce tetky.Bola to nejaká cudzinka (mimochodom biela a nešikmooká, čiže nič z nepovoleného dovozu...), ktorá rozprávala nemecky. My, chlapy sme iba skonštatovali, že nohavičky mala čisté, nemala ešte žiadne pomaranče na nohách a na svoj vek cca 50 je cool...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#569 Příspěvek od p32 »

Mysteri píše:Zo všetkého (okrem tenisiek...) mi však trčí brucho, ale s tým som už tak nejak zmierený...
Nežer tolik. Trošku se omezuj a nežer všechno, co máš na talíři. Uvidíš jak potom omládneš, když shodíš pár (20-25) kilo. :lol: Budeš fešák, obarvíš si vlasy a půjdou po tobě mladé holky kolem těch 60 roků. :wink:

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#570 Příspěvek od robo »

Hadry a boty jsem si v Lídlu nikdy nekoupil protože nemají moji velikost. Boty kupuji vel 45-46 a hadry? To tam musí být X jako vojáku na přehlídce a to Lídl nevede.
Vietnamci ve velikostech maj kolikrát lepší výběr než nějaký butik s hadrama s cenovkou mnohonásobně větší.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“