Příroda kolem nás

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
GeXeS
Příspěvky: 246
Registrován: 09 črc 2020, 02:00
Bydliště: jižní Morava

#571 Příspěvek od GeXeS »

A ta slizoidní jitrnice s ocáskem bude larva nějaké pestřenky, nejspíš pestřenky trubcové. Není to bohužel zrovna miss hmyz.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#572 Příspěvek od ZdenekHQ »

Dík, ty pestřenky se tady prohání. Já měl strach, aby z toho žabince nakonec nevylezl nějakej ježkodlak. :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#573 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tak jsem 3 dny lovil a stěhoval pulce z bazénu do žabince, abych ho mohl konečně vypustit a vyčistit (prostě nejsou lidi), a teď se dívám, že v žabinci je nějakej neklid. Pak jsem zahlídl ocas a protože slepýš do vody neleze, tak už to bylo celkem jasný.

Napřed mladá baletka žádný focení nechtěla, ale pak vylezla a rezignovala. Má jen nějakých 30cm, tak snad aspoň nějaká ta žaba dospěje. Zkroucená je jak paragraf, ale to asi dělají.

Mimochodem by mě zajímalo, co dělal ten šnek... :D
Přílohy
snek_p.jpg
lovec_pulcu.jpg
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#574 Příspěvek od konosuke »

Hadice dobře plave bohužel - v rybníce či jezeře se často stane pochoutkou
predátora štiky nebo candáta zejména.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#575 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ještě doplním klasického návštěvníka, o něm tady už byla řeč. Modrej se dostavil, žlutá si dává na čas. Ale tomu modrýmu nějak moc "chutná" ten držák od sítka, co jsem s ním lovil pulce, pořád se tam vrací.

On ten můj starej "venkovní" Olympus už stojí za prd, takže umělecký fotky to opravdu nejsou...
Přílohy
vazka_m.jpg
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#576 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tohle je aspoň návštěvník. Většinou je stačí popostrčit lopatkou nebo plácačkou ze dveří a odletí. Případně zhasnout. Oni jsou teda tak velcí, že sotva letí. Když to nechtějí pochopit, vezmu pinzetu, chytím je za nohu či křídlo a vyhodím je ze dveří. Samozřejmě se vztekají, ale oni to křídlo či nohu prostě nedají, na rozdíl třeba od pavouka. Jsou docela pevní.

No tenhle měl jinej názor. Neustále lezl za žaluzie, nakonec to skončilo tak, že já jsem ho držel pinzetou za zadní nohu, on se držel předníma za žaluzie a jen jsme se přetahovali. A protože jsem potřeboval klid na práci, tak to bohužel nedopadlo dobře, takže je o jednoho méně. Ale já to fakt nechtěl.

Zvláštní je, že většinou je to ta sršeň, ale tady je to ten sršeň (a návštěvník). Inu jiný kraj...
Přílohy
srsen.jpg
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#577 Příspěvek od EKKAR »

Čeština připouští obecný označení v obou rodech ten sršeň i ta sršeň, hmyzologický odborný názvosloví trvá na ženským rodě. Existuje i hovorovej ten "sršáň". jinak vloni na dovolený kousek od Klatov mi jeden takovej vetřelec vlezl v noci až pod deku, nechápu jestli lez za teplem, nebo jsem takový dřevo..., ale každopádně když jsem ucejtil šimrání v ledvinový oblasti a plácnul tam, tak mi dal bez řečí žihadlo a vylít ven, za ním teda letěla pantofle (a trefila ho), ale já pak kolem zad během půl hodiny votek tak, že jsem nezapnul gatě a musel jsem strávit celej den v půjčenejch teplákách na gumu ... Naštěstí otok jak rychle napučel, tak rychle splasknul a druhej den jsem byl OK, ale podobnejch vetřelců jsem tam do konce dovolený zlikvidoval víc, protože neměli nic lepšího na práci, než se nám srát do kuchyňky a prokousávat díry do pytlíku s hroznovým vínem. Hledali jsme několikk dní odkud lezou, bezvýsledně. Nakonec jsme usoudili s domácím, že musejí mít hnízdo někde u plotu na sousedově pozemku, bo lítali z tý strany a na pozemku příslušným k penziónu nikde hnízdo nebylo ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#578 Příspěvek od ZdenekHQ »

On ten jejich jed není nijak silnej, pokud člověk není alergik. Jinak na dovolené v kempu jsme je měli přímo nad hlavou na terase u chaty a vůbec jsme o nich nevěděli. Někde mám i fotku, oni si staví docela zajímavý hnízda.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#579 Příspěvek od EKKAR »

Já je taky nechávám bejt - pokud si nezačnou hrát na Putlera a nepořádají mi invazi do životního prostoru ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#580 Příspěvek od ZdenekHQ »

Nejhorší je, že když už jsou opravdu potřeba likvidovat, tak ani hasiči nemají ten správnej "sprej", protože ty ekologický "biolity" jsou snad jen destilka a hnací plyn. To stříkneš na muchu a ona se půl hodiny trápí. Za mě to žádná ekologie není, spíš trápení zvířat.

Pak přijde borec a donese sprej, se kterým se čistí(?) brzdy, je to něco jako WD, ale má to silnej hnací plyn v pořádné flašce. Stříkne to na hnízdo a ti spadnou jak hrušky, protože se tím mastným udusí. Ale oficiálně se to nesmí používat.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#581 Příspěvek od EKKAR »

Na vosy a sršně zásadně sprej s předřazeným zapalovačem ... https://www.youtube.com/watch?v=4HSkxE8R39M Danyk :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#582 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tak je to metoda, navíc když hasiči jsou nablízku... :)

Ale ono je toho víc, někdy stačí jen PUR pěna, když jsou někde v dutině. Ty, co se snaží vyletět, tak se přilepí. A hořák na IPU je taky celkem jistota.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
GeXeS
Příspěvky: 246
Registrován: 09 črc 2020, 02:00
Bydliště: jižní Morava

#583 Příspěvek od GeXeS »

Pokud vím (a mám s tím i osobní zkušenost), v Biolitu se pořád používá různá směs pyrethrinů a podobných látek, které účinkují zatraceně rychle. "Destilka a hnací plyn" to fakt není. Kdysi (cca 10 let zpátky) jsem tím likvidoval vosí hnízdo v rohu okna a vosy padaly v křečích při prvním kontaktu s aerosolem.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#584 Příspěvek od EKKAR »

Jo, právě že "kdysi". Zkus to samý s bombičkou čerstvě koupenou v libovolným krámu nebo drogistický sekci nějakýho super-hyper - a asi se smíchy neudržíš. To co nám tak předrahá €urochujstánská Ůhnije mezitím stačila zakázat jsou nejenom rum, ale i účinný pesticidy - a vesele v tom pokračuje dál, v rámci celýho posranýho grýndýlu už stihli i odsouhlasit kompletní zákaz prodeje spalovacích aut... Už vidím tu hasičskou cisternu, dovážející vodu k požáru, u který najednou strojník řekne: "Nikam nejedu, musím do zejtřka na nabíječku..."
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#585 Příspěvek od Hubert_79 »

EKKAR píše:už stihli i odsouhlasit kompletní zákaz prodeje spalovacích aut... ... hasičskou cisternu, dovážející vodu k požáru,...
Aniž bych to jakkoli hájil, tak se to týká osobních a lehkých užitkových vozidel. Takže jo, je to jakože vtipný, co píšeš, ale mimo.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“