Zvížatká kolem nás (odděleno, uzamčeno)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#586 Příspěvek od Lukas-Peca »

Mně spíš přijde, že pes tě vnímá jako kámoše a kočka tě má úplně na salámu, pokud nemáš jídlo :D

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#587 Příspěvek od konosuke »

mám raděj kočky poáč neexistujou policejní, psiska ano
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#588 Příspěvek od EKKAR »

Zajímavý věci se dozvídám ... My jsme kočku doma nikdy neměli. Pokud jsme bydleli na dědině, byl u baráku vždycky kostižer, vždycky to byl "lord of Bahnhof" = pouliční směska a vždycky to byl jednak mazel, druhak hajzlík všema mastma mazanej. Nevím jak to ti čoklíci dokázali, ale každej z nich se dřív nebo pozdějc naučil otevírat dveře ze dvorka do hlavní chodby baráku způsobem "skok na kliku" (dveře se otevírají dovnitř) a tam prošmejdit co se dalo a při tom samozřejmě sežrat všecko na co dobrýho se narazilo - upečená buchta libovolnýho druhu chladící se pod utěrkou na schodech do patra zářnej příklad. A vždycky ať byl černej, bílej nebo rezatej, každej k smrti nenáviděl kočky.

Jeden, donesenej na barák z hodně pozdního podzimního vrhu jako asi dvouměsíční štěně až skoro o Vánocích, se celou zimu prakticky nedostal na zahradu, protože v tu zimu padlo hodně bílýho svinstva, průlez pro drůbez (i pro psa) ve vratech dvora zůstal zavalenej a on musel zůstat ve dvorku. Na jaře když bílý svinstvo roztálo a děda vypustil slepice na sluníčko, šel s nima samozřejmě i čoklík. Samozřejmě celou zimu kočky oblejzaly barák, sr*ly kde se dalo a když se na jaře začaly mrouskat, měl pes o zábavu postaraný = byl jak najatej, nevěděl kde se co děje. No a jednou nedlouho po oblevě vyběhnul na zahradu, kde v rohu u garáže překvapil sousedovic "macíčka" = mourovatou bestii váhy cca 5-6 kilo neboli "skorotygra", pro kterýho nebylo problémem umlátit ve vzájemným souboji jinýho kocoura doslova do bezvědomí. Kocour psy samozřejmě znal, tak padnul na zádel, vycenil zuby, vytasil drápy a začal syčet jak natlakovanej papiňák. Pes mlaďoch, kočku viděl snad poprvé v životě, tak nasadil psí úsměv, zavrtěl vocasem a šel neznámýho "kámoše" přivítat. Kočičák samozřejmě na nic nečekal a ťal ho drápatou paprčou po papuli, div mu oko nevydrápnul. Čoklík zavyl, ale když si olíznul hubu a zjistil, že má pysk naskrz rozseknutej drápem, vjel do něj běs, zavrčel jak drezína a vylítnul na kočičáka jak čert z tunelu. Co ho to popadlo, to netuším, nikdy předtím v podstatě kočku nepotkal, ale v tý chvíli se z něj stal "Zorro mstitel" = my na dvorku uslyšeli jen jedno ječivý zavřískání MŇŇŇÁÁÁÁÁÁÁÁUUUUUUUUU!!!!! a pak TICHO. Kočičáka jsme pak sundávali asi hodinu pomocí dlouhý dřevěný násady nůžek na stříhání v korunách POSTUPNĚ Z NĚKOLIKA STROMŮ PO CELÝ ZAHRADĚ - byl tam rozvěšenej po kouskách jak vánoční ozdoby ... Do smrti psejka se nestalo, že by nějaká kočka překročila hranice pozemku - ten pes vrčel i na tašku, o kterou se předtím nějaká kočka byť i jen otřela ... Vrabci, kosáci, sejkorky - i slepice, to všecko mu mohlo žrát z misky doslova ve velkým, ale stačila kočka na cestě 10m od plotu a pes visel na plotě, řval jak prokopnutá kráva, pěnu u huby a otevřít v tu chvíli bránku znamenalo minimálně závody ve sprintu k nejbližšímu stromu nebo nějaký stavbě, kam kočka vylítla někam do vejšky, kam na ni pes nemoh a kde se krčila zježená jak kominická štětka, zatímco on řval jak pominutej dole na zemi a skákal kam dosáhnul, dokud kočku viděl, nebo dokud ho někdo neodtáhnul a nezavřel ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#589 Příspěvek od Mysteri »

Lukas-Peca píše:...kočka se naučí :ignore: do krabice.
Tiež ich nemám rád, lebo sa vyhrievajú na CRTV (mali sa tam hore kde ,,uselešiť") a štia do telky. Potom takúto telku donesú dve staré dievky, ktoré chovajú v byte 7 ochlpených falošníc, na opravu opravárovi, ktorý nevie, z akého ,,rodinného" prostredia aparát k nemu došiel. Len sa tak čuduje, odkiaľ sa mu v pracovnom priestore šíri prapodivný smrad... :twisted:
Mám rád psov, ale neznášam ,,psov" To je ta kategória ,,kundolízačov kabelkových", niektoré čínske plemeno bolo dokonca až v 20 storočí presunuté z kategórie mačiek do kategórie psov... Vozieval som (samozrejme za úplatu) občas jednu majiteľku takéhoto µpsa OLTCITOM na víkend za jej matkou (cca 15km), lebo ten mačko-pes neznášal cestu autobusom. Nakoľko to bolo v lete, tak som zapnul najspoľahlivejšiu klimatizáciu, ktoré tieto vtedajšie autá mali - stiahol okienko na 1/3. Hneď som mal vedľa seba hlavu toho prapodivného minitvora, ktorú pchal do okienka. Raz v jednej zákrute stratil balanc a tak sa zachytil svojou papulou toho, čo mal najbližie - môjho ucha :twisted: Ešte dobre, že nosievam dlhé vlasy, vtedy ešte aj husté, tie to zatlmili.... :wink:
Naposledy upravil(a) Mysteri dne 06 dub 2017, 17:44, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#590 Příspěvek od PixelOrgy »

:-D :-D :-D Tak to je masakr Mysteri

Moje jsou nastesti slusne vychovany - jedna proste chodi na zachod (jsou bytovy, takze kdyby ne, hned to poznam), a druha je trosku damicka, a jak je zachod den - dva po vycisteni, uz se ji nelibi, ale jde do vany, a chcije presne do odpadu. Nevim kde se to naucila, ja ji to nevysvetloval, ale proste chodi na odpad :-D hovno jsem ve vane jeste nenasel, takze tak hloupa zas nebude :-)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#591 Příspěvek od ZdenekHQ »

Teď mě zvířátka pěkně naštvala - napřed na terasu hezky před dveře někdo vyzvracel zbytky nějakýho zvířete (nejspíš myš). Vedle toho se další zvíře docela šíleně pokadilo (na psa to nevypadalo, moc světlý). Než jsem to stačil uklidit, tak jsem zjistil, že ty hovínka chutnají ptákům (hlavně sýkorkám) a prakticky je sežraly.

Takže jsem vzal savo, pak čistící prostředek, hadici a celou terasu umyl. A během dvaceti minut si tam moje kočka donesla z lesa ptáka a řádně ho tam naporcovala. Takový nadávání do hovad a prasat na celou zahradu už sousedi nezažili hezkých pár let...

Takže jsem terasu umyl podruhý a kočka má venkovní vězení. A já zase natlakovanou hadici s vodou, příště to umyju i s ní. :twisted:

A to jsem pak ještě potmě měnil žárovku a samozřejmě jsem neviděl, že točím jen sklem, vypínač byl bohužel zapnutej, a málem mě ta baňka zastřelila. Ještě, že má člověk ty technický reflexy, tak budu zítra jen uklízet sklo...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#592 Příspěvek od EKKAR »

Mysteri píše:....
Mám rád psov, ale neznášam ,,psov" To je ta kategória ,,kundolízačov kabelkových", ...
Tomu se u nás říká "pes jak přerostlá myš" ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#593 Příspěvek od ok1hga »

. . . a máme tu jaro,
do půlky května se nejspíš na televizi na chaloupce nepodívám . . .
Přílohy
20170409_100450.jpg
(283.33 KiB) Staženo 42 x
20170409_140442.jpg
(133.2 KiB) Staženo 60 x
20170409_143958.jpg
(152.17 KiB) Staženo 58 x

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#594 Příspěvek od ZdenekHQ »

Na tom hnízdě sedí jak kdysi Kalousek na státní kase, jedna velká hrdost. Jen bacha na kukačky... :D

Zrovna včera jsem přemýšlel, jestli mám zasáhnout do přírody, když se natřásala na stromě, kde běžně hnízdí kosáci. Ale zdravý rozum zvítězil, příroda si musí pomoct sama...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#595 Příspěvek od stasek »

Na televizi se vykašli, to jak tam ta dámička důležitě sedí je stokrát hezčí.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#596 Příspěvek od ZdenekHQ »

A poznáte to na první pohled, že je to kosice, a ne zblblej kos, co čte dámský časopisy? 8-) 8-) 8-)
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#597 Příspěvek od masar »

ok1hga píše:. . . a máme tu jaro,
do půlky května se nejspíš na televizi na chaloupce nepodívám . . .
Tak si z ní vem příklad. Ale to bys nebyl OK1..., aby sis nevyrobil náhražkovou anténu. :wink:

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#598 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já bych to vzal jako výzvu - televizi z chaloupky navěky vyhodit a anténu nechat jen ptákům. Stejně jsou v TV jen ptákoviny...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#599 Příspěvek od EKKAR »

ZdenekHQ píše:A poznáte to na první pohled, že je to kosice, a ne zblblej kos, co čte dámský časopisy? 8-) 8-) 8-)
Kos má žlutej nos (zobák), kosice ne (má ho hnědej). A je i celkově barevně víc do hněda ve srovnání s černým samcem, aby byla nenápadnější.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#600 Příspěvek od konosuke »

tuhle čumím v Kaufu: prodávaj křepelčí vejce, velikost přibližně stejná akorát barva jiná
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“