Návrhy DPS

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
3991
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 86
Registrován: 15 zář 2022, 02:00

#61 Příspěvek od 3991 »

OK, Zdeňku.... co bys mi teda doporučil za schema? Děkuji... 🤔

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#62 Příspěvek od Yarda1 »

3991 píše:Ne, chci laboratorní, s proudovou pojistkou. Spínanej ruší...
Jen si rejpnu. Chceš si doma zabastlit a ještě to neumíš nebo to potřebuješ do zaměstnání?
Pokud A je správně, čím složitější zadání si zvolíš, tím pravděpodobnější je, že se do toho zamotáš a nikam to nedotáhneš. Zkus to nejdřív s baterií, tam žádné rušení od zdroje určitě nebude. Vem si k tomu nabíjecí články.
Vzpomněl jsem si, v jednom výzkumáku zkoušeli zařízení co jako vstupní signál používalo proud 4-20mA. Tak kvůli rušení tam používali plochou baterii s poťákem.
Pokud B je správně, pumpni zaměstnavatele, aby ti koupil profi zařízení. IMHO platí "čas jsou peníze".
Kolik myslíš, že bys v zaměstnání zbytečně promarnil času bastlením laboratorního zdroje?
EDIT:
Vzpomněl jsem si na návod ke stavbě (údajně) laboratorního zdroje, dávám sem odkaz (já jsem si ho nestavěl):
https://vyvoj.hw.cz/teorie-a-praxe/kons ... ma-3a.html
Naposledy upravil(a) Yarda1 dne 30 zář 2022, 11:31, celkem upraveno 2 x.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#63 Příspěvek od Cust »

myslím, že mu jde o to se něco naučit...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#64 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tak když neumím navrhovat DPS, určitě si hned nevyberu docela složitou věc, kterou chci rovnou na první dobrou používat. Navíc dělat korekce na vícevrstvé DPS bývá opravdu zážitek.

Však Danyk to zjistil dobře, že ten lineár nejde uchladit. Takže přepínat odbočky + ventilátor. Definovat zvlnění, odolnost proti VF rušení (jako je třeba CB stanice) a obecně EMC je další věc.

Já tady třeba mám spínanej zdroj ze SAPI rozvedenej po dílně, kde je trafo a spínání na sekundáru a neruší. Jede snad už 20 let. Krmím s tím CB + 70cm. Nakonec v té Teslácké VR byl taky spínanej měnič, krásně pískal podle výkonu.

Takže já nevím, co mu mám vlastně vybrat za zapojení...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
3991
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 86
Registrován: 15 zář 2022, 02:00

#65 Příspěvek od 3991 »

Ahoj...

Jak převolím pouzdro součástky - jde hlavně o vývody pro DPS. Abych rozhodl, zda mám SMD anebo THD.
A jak tam - pro účely simulace - nacpat "dimenzaci na výkon" u výkonových rezistorů?

P1, P2 > "10K B" > co značí to B?

https://pajenicko.cz/regulovatelny-zdro ... Heureka_cz

Děkuji...

Uživatelský avatar
VASEK_W
Příspěvky: 651
Registrován: 11 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pelhřimov

#66 Příspěvek od VASEK_W »

U potenciometrů je několik průběhů odporu drah.
Lineární, logaritmický, exponenciální, s odbočkou, "eskový" a možná ještě nějaké další již moc nepoužívané.

Tak zapoj trochu vlastní iniciativy a najdi si, co u číňana znamená "B" ;-)

Vašek

Zamčeno

Zpět na „Poradna“