ponorka

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#61 Příspěvek od PotPalo »

Vlastne hej, týmto sa stali užitoční. :twisted: Bolo by dobré postaviť viac takých ponoriek a testovať viac, raz to musí predsa fungovať. Veda a výskum musia napredovať.

S tým dedením, tak to tvrdil notár keď som bol pri dedičskom konaní. Ak je to pravda, tak je to teda pekne blbé. Na nejaké filmové "umrel strýc v amerike a zanechal milióny" sa dá zrejme zabudnúť. Že v ČR je to iné? Neviem, skúste niekto nájsť ako je to na SK, za notára neručím a sám som nepátral.
A keď niekto považuje za dobré že rodinné peniaze prejdú do vlastníctva štátu ktorý je naozaj zlý hospodár, tak je asi rovnaký hospodár aj on.

A prosím istých notorických pánov pisálkov, aby sem neťahali pravice, ľavice, červených, zelených, modrých, a ani inú politickú špinu, od ktorej sa dištancujem.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#62 Příspěvek od Hubert_79 »

Jestli se distancuješ nebo ne, tak je to irelevantní. Podstatné je, že vedeš pindy jako ti pošuci, co se lepí k silnici nebo lejou barvu někde na obraz nebo do kašny.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#63 Příspěvek od mi-ro »

Neví zda to tu už nezaznělo. Přece jen je to už pátá strana a všechno jsem nečetl. Ponorka prý ztratila kontakt s mateřskou lodí cca 1,5 hodiny po ponoru. Ale jaký kontakt? Kabelový? Rádiový přece není možný.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#64 Příspěvek od Artaban001 »

Čím je člověk bohatší, tím má víc možností, jak exklusivně, či kuriózně zemřít. To jsem tvrdil i o Kellnerovi.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#65 Příspěvek od Hubert_79 »

S tímto bych Kellnerovo úmrtí nesrovnával, ten nedělal zase nic tak kuriosního. Letěl ve vrtulníku...
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#66 Příspěvek od Artaban001 »

Který jej měl dopravit na ledovec, který měl snad sjet. Taky to není zábava pro ķaždýho

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#67 Příspěvek od Bernard »

PotPalo píše:...S tým dedením, tak to tvrdil notár keď som bol pri dedičskom konaní...
Pozri Občiansky zákonník (40/1964) počnúc §473: Dedenie zo zákona. A §462 hovorí: Dedičstvo, ktoré nenadobudne žiadny dedič, pripadne štátu.

Zo zákona plynie, že po smrti tvojho bratranca by mohli vo štvrtej skupine dediť tvoji rodičia, ale ty už nie.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#68 Příspěvek od Celeron »

A už se něco ví? Jenou blejou že slyšej bouchání, podruhý že imploze, což se navzájem dost vylučuje. No tý implozi bych věřil ze všeho nejvíc, protože titan a uhlíkovej prepreg se zas tak moc ochotně nespojuje.

Kdysi jsme s kámošem simulovali v Solidworksu tlakový namáhání válcovýho tělesa s bombírovanejma čelama na vnitřní a vnější přetlak a co by jste řekli, že vydrží víc?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#69 Příspěvek od EKKAR »

mi-ro píše:Neví zda to tu už nezaznělo. Přece jen je to už pátá strana a všechno jsem nečetl. Ponorka prý ztratila kontakt s mateřskou lodí cca 1,5 hodiny po ponoru. Ale jaký kontakt? Kabelový? Rádiový přece není možný.
Měli spojení na principu pulsně kódovanýho ultrazvuku, běžně se to používá při komunikaci pod vodou, mořská voda má díky slanosti lepší přenos, ale zas to negativně ovlivňujou rozdíly v hustotě daný různě teplýma vrstvama nebo oblastma = stejně jako optickou viditelnost negativně ovlivňuje tetelení různě teplýho vzduchu. Komunikace je textová, na přenos fónie v reálným čase to nemá dostatek informačního toku. Prostě cca vteřinovej impuls má zakódovanej impulsní signál s významem "Jsme OK, pokračujem". Vysílat ho měl každejch 15 minut automat. No a po půldruha hodině od momentu ponoření ty "pingy" přestaly chodit, což ale v tom jejich bordelu na lodičkách nikoho nezaujmulo, dokud nebylo na všecko moc pozdě ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#70 Příspěvek od samec »

Ešte budú zaujímavé zábery z kamier, keď ich vylovia.

Jak rýchla mohla byť tá implózia? Tlak tam bol obrovský, ale voda je "nestlačiteľná", takže na uzavretie vzduchovej kapsule sa musela dať do pohybu voda až od hladiny. To by skôr viedlo k rýchlosti voľného pádu.

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#71 Příspěvek od JirkaZ »

V souvislosti s tou ponorkou (a jejím cílem) velmi doporučuji si přečíst knihu od Roberta Ballarda s názvem Hledání.

Lepší knihu z branže jsem asi nečetl. Fantastické propojení práce s koníčkem.
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#72 Příspěvek od JirkaZ »

Celeron: někdo někde v té souvislosti psal, že bouchání na 13 cm uhlíkový laminát nemá smysl, protože se ztlumí. Někdo jiný zase tvrdil, že uhlíkový laminát při velkém tlaku křehne a praská ve stylu porcelánu...

No teď už je to stejně jedno.
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#73 Příspěvek od PotPalo »

Ale nieje to jedno. Analyzujú trosky a preskúmajú, ako to puklo, či ako porcelán, alebo sa to roztrhalo, alebo či narazili. Keď to ovládali ovládačom ako tu bolo spomínané, možno sa zlomil káblik a prestalo to reagovať. Ono keď si niekto myslí že to sa predsa nemôže stať... stať sa môže všetko, a treba s tým počítať. Napríklad, mohla do toho zakusnúť nejaká ryba. Laminát nieje kov, a existujú ryby ktoré vedia vykusnúť peknú jamku do veľryby (videl som nejaký dokument, vyhryzne to ako keď naberáte zmrzlinu).
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#74 Příspěvek od Yarda1 »

Kdo chce kam, pomozme mu tam.
:-(
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#75 Příspěvek od Celeron »

JirkaZ píše:Lepší knihu z branže jsem asi nečetl. Fantastické propojení práce s koníčkem.
Knihu jsem nečetl, ale byl jsem na přednášce Pavla Grosse, konstruktéra ponorek a jiných podvodních věciček. Jeho ponorka GEO například zapříčinila "znovunalezení" a nafilmování Latimérie podivné v jejím přirozeným prostředí.

Jo ještě k tý simulaci v Solidworks. Stejný válcový těleso s bombírovanejma čelama namáhaný vnitřním přetlakem vydrží několikanásobně víc, než pokud je venkovní přetlak. A ta imploze je mžiková, řádově milisekundy. Takže si to nejspíš ani neuvědomili. Jo a ještě je další možnost, že na začátku byla drobná prasklina nebo jiná netěsnost. Jak funguje vodní řezací paprsek jste už asi slyšeli, 350 atmosfér je pěkně vostrá kudla.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“