Èištìní gramodesek (LOCK)

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#61 Příspěvek od sinclair »

Akorát škoda jedné černé NC440 pro takového cypa..

Uživatelský avatar
LRLRLR
Příspěvky: 29
Registrován: 05 pro 2016, 01:00

#62 Příspěvek od LRLRLR »

Po internetu čtu, že většina lidí s karbonovými kartáči nemá problém. Jiní píšou, že jim to rýhy dělá.. Spíš to bude způsobem, jakým se čistí...

Budu tedy praktikovat čištění po způsobu na videu
https://www.youtube.com/watch?v=zQO4iPJYLwE

Já ten kartáč držel dvěma prsty za ten černý držák a směřoval prach směrem z desky ven. (Jinde na videích je to však obráceně, tak těžko říct, jestli na tom záleží.) Také bych měl omezit pohyb kartáče na minimum. To je asi hlavní chyba. Při nějakém vychýlení kartáče jsem ty škrábance musel způsobit... Holt budu muset být opatrnější a daleko citlivější. Mám ještě jednu stranu jedné desky, která je bez mikroskopických škrábanců, na které to můžu testovat..

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#63 Příspěvek od konosuke »

dám pro jistotu 45 ot/min. a kartáč držím kolmo na drážky od středu talíře k okraji, zachycená smítka se otřepou mimo prostor gramofonu přes tu příčku co je v držadle, opakovat 2-3x a je to
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
LRLRLR
Příspěvky: 29
Registrován: 05 pro 2016, 01:00

#64 Příspěvek od LRLRLR »

No a teď mi ten kartáč ještě začal pouštět chlupy ... :bordel:
Koupím jiný...

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#65 Příspěvek od cputakt »

Nejlepší kartáč který asi byl byl lencobrush. Dlouho jsem ho sháněl a jsem spokojen. Třeba od HAMA mi dělal šílenou statiku.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#66 Příspěvek od konosuke »

PCman st, 07.2.2007 8:58 píše:Jak to je s grafitem a uhlíkem u limitovaných desek(barevný vinyl)?Viděl jsem třeba desku Pink Floyd a ta byla z bílého vinylu znamená to ža ta deska bude méně kvalitní než černá?
Je to obchodní taktika, jak se odlíšit od konkurence, upoutat pozornost zákazníka. Viděl jsem oranžový Pink Floyd "Animals", zelený Eagles "Hotel California" no a tedˇ modrý...
(jak se barvivo nosiče projeví na trvanlivosti, životnosti, čitelnosti nevím, to je námět na semestrální práci :D)
Přílohy
vinyl blue.jpg
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#67 Příspěvek od termit256 »

http://www.gzvinyl.com/Produkty/Desky/B ... desky.aspx
Je tam nizsi kvalita, ale ruznym hipstrum a pozerum se svymi plastovymi bedynkami pro ktere je to urceno je to jedno.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#68 Příspěvek od Hill »

Na dotaz položený před 14 lety a 6 měsíci už snad bylo dost času odpovědět.
LOCK

Zamčeno

Zpět na „Audiotechnika“