atari 800XE

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#61 Příspěvek od Andrea »

A kdy bude ta fotka?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#62 Příspěvek od p32 »

Takových letáčků jsem minulé dva týdny likvidoval z regálů v garáži plno. Na fotku nespěchejte, musí se vyvolat film a ještě je tam 35 nenafocených snímků :wink:

D.i.n.g.o

#63 Příspěvek od D.i.n.g.o »

Ta fotka ani nikdy nebude :lol: :lol: :lol:
èekáte zbyteènì

Uživatelský avatar
promise
Příspěvky: 111
Registrován: 11 kvě 2004, 02:00

#64 Příspěvek od promise »

Ještì k Atari,mám asi 30 zpravodajù Atari klubu Praha (vydávala 487 ZO Svazarmu).Nechcete to nìkdo než to vyhodím?

D.i.n.g.o

#65 Příspěvek od D.i.n.g.o »

Pokud to bude jen za poštovné, tak to beru.

Uživatelský avatar
promise
Příspěvky: 111
Registrován: 11 kvě 2004, 02:00

#66 Příspěvek od promise »

Nic za to nechci.

D.i.n.g.o

#67 Příspěvek od D.i.n.g.o »

OK, tak mi písni na mù mail: ok.dingoZAVINÁÈtiscali.cz

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#68 Příspěvek od Hill »

fra47 v jiném vláknu píše:Pokouším se uvést do chodu tento osmibiťák spolu s A1050, ale chybí mi disketa se systémem. Prázdnou mohu k nakopírování poskytnout. Pomůže někdo z bývalých Atari kubů??? PLS!!!
Pokračuj tady, prosím!
Oživuji toto vlákno, ať je zase na chvíli o Atari 800, když jím začalo, ačkoli se v něm většinu stránek hovoří o něčem jiném...

Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#69 Příspěvek od kulikus »

Kdysi jsem patchnul OS pro Atari800XE a na sběrnici připojil nadrátovaný řadič s 5a1/4 floppy z XT. Diskový OS zůstal původní a bylo to tudíž kompatibilní s originál disketovým systémem. Dělal jsem i jeho zpětnou analýzu (DOS.SYS,DUP.SYS).

Zvaž, zdali se ti vyplatí používat původní mechaniku - médium má kapacitu 180kB u jednostranných floppy a 360kB u oboustranných (mechanika je myslím jednostranná, a je potřeba floppy otočit). Samozřejmě to stačí na kupu dobrých her (velmi dobrá má obvykle 48kB).
Já bych na vém místě šel do systému na začátku vlákna (příspěvek od p32).

Na rychlé ověření máš samozřejmě jednodušší testnout originál. Pro systémovou disketu platí totéž, co v DOSu na PC AT. Na naformátované floppy musí být první sektor zaváděcí a první dva soubory musejí být DOS.SYS a DUP.SYS DOS obsahuje standardní procedury pro práci se souborovým systémem na médiu. DUP pak obsahuje interktivní textové uživatelské rozhraní pro práci floppy.

Na zadním slotu počítače je kompletní sběrnice a jde celkem jednoduše navrhnout a připojit další zařízení. Softvarově se dájí ovládat i piny na obou joystick portech. Na internetu je k dispozici komentovaný výpis OS a seznam systémových adres, takže můžeš ve svých programech využívat jeho procedur. OS byl napsán obdivuhodně promyšleně. V ROM má tabulky vstupních skoků do standardních procedur. Umístění tabulek a význam je standardní a zachován mezi verzemi počítačů, takže hry a sw byly přenositelné mezi různými typy bez ohledu na variantu OS.
Při zapnutí testuje počítač řadu rozhraní (ROM kartridge, floppy a kazeťák na sériovém rozhraní) ze kterých může bootovat.
---
Diskový sw je v archivu na
http://www.atarimagazines.com/software/software.html

Uživatelský avatar
fra47
Příspěvky: 13
Registrován: 13 črc 2005, 02:00
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

#70 Příspěvek od fra47 »

Hm, koukám, že se "théma" od začátku 800XL značně změnilo, ale k mé prosbě se téměř nevyjádřil - mimo kulikuse - a tak se budu muset vážně zabývat stavbou podle p32. Ještě uvidím jak dopadnu na živě.cz.
Něco se mi pokazilo na kartridži, přestala totiž z ničeho nic reagovat. Lze někde získat výpis programu, kterým byla nakrmena paměť M2164AFI? Začínalo to programem TURBO2000 pak TURBO2000N dále si vybavuji že tam byl nějaký TurboDOS a ještě asi dva pgmy. Je mi ochoten pomoci? Děkuji.

Uživatelský avatar
fra47
Příspěvky: 13
Registrován: 13 črc 2005, 02:00
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

#71 Příspěvek od fra47 »

Hm, koukám, že se "théma" od začátku 800XL značně změnilo, ale k mé prosbě se téměř nevyjádřil - mimo kulikuse - a tak se budu muset vážně zabývat stavbou podle p32. Ještě uvidím jak dopadnu na živě.cz.
Něco se mi pokazilo na kartridži, přestala totiž z ničeho nic reagovat. Lze někde získat výpis programu, kterým byla nakrmena paměť M2164AFI? Začínalo to programem TURBO2000 pak TURBO2000N dále si vybavuji že tam byl nějaký TurboDOS a ještě asi dva pgmy. Je mi ochoten pomoci? Děkuji.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#72 Příspěvek od hafca »

Na oživení přece nepotřebuješ disketu, snad jedině kvůli spouštění programů pod DOSem. Nebylo by jednodušší udělat si ten SDrive? Na jednu 2Gb SD kartu se mi vešlo 2x všechno co je na 8bit k mání a ještě skoro giga zbylo.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#73 Příspěvek od Cust »

fra47: já jsem provozoval něco co se jmenovalo super turbo :-)

kulikus: provozoval jsem original atari disketovou mechaniku, která zvládala dvojnásobnou kapacitu

Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#74 Příspěvek od kulikus »

S originální mechanikou nemám zkušenost.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“