ZAHADA

❓ Připomínky a dotazy pro administrátory a moderátory. Zde řešte problémy s přihlášením či heslem, můžete navrhnout otevření nové rubriky v diskuzním fóru či napsat případné připomínky k portálu nebo diskuzi.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#61 Příspěvek od ZdenekHQ »

Jestli mě paměť neklame, tohle byl celkem zajímavej jev u některých starých beden, že buchl ten X-ovej filtrační kondík na vstupu,z bedny se zakouřilo a přitom jela dál... :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
hrabosh
Příspěvky: 446
Registrován: 19 čer 2005, 02:00
Bydliště: Brno venkov
Kontaktovat uživatele:

#62 Příspěvek od hrabosh »

2 Sendix: .. no ale tu kapacitu by to mělo :-))

BTW .... sem trochu mimo. Xovej a Ynovej kondík si pamatuju jenom z nějakých filtrů kolem měničů pro motory. Jeden byl mezi fázema (myslím Xovej) a druhej fáze - zem. ... kerej musel vydržet nejaký šílený napětí (4kV ????) kvůli testování izolačního stavu .... ale v lampové televizi ... ?

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#63 Příspěvek od Hill »

V lampových televizích byly obvykle dva hovňáky 100n/630V zapojené s rezistory nebo tlumivkami jako pí-článek. Měly za úkol zachytit rušení, které by se eventuálně mohlo dostávat z TVP zpět do sítě, a samozřejmě "otupit" případné napěťové špičky ze sítě.
Později se místo nich objevily o něco lepší filtry.

Uživatelský avatar
Oldradio
Příspěvky: 995
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#64 Příspěvek od Oldradio »

Hlavně byly před pojistkou televizoru, takže lítaly jističe a domácnost se ocitala ve tmě. Když jsem začal sbírat elektronkové televizory, tak jsem mohl pomalu mít jistič na dálkové ovládání :-)

Odpovědět

Zpět na „Provoz fóra“