Tesla mono 50

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
valla
Příspěvky: 614
Registrován: 12 úno 2006, 01:00

#61 Příspěvek od valla »

ale mna to bavy opravovat a zvuk je velmi dobry a na marshall nemam

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#62 Příspěvek od SIDTIM »

... a další bude následovat... Pokud Tě to baví, je to prima, když budeš vytrvalý, něco se naučíš. Zase ale nebude čas na tu techniku hry. My jsme v mládí museli také zvládat oboje :) Tak hodně zdaru :opravar:

Uživatelský avatar
valla
Příspěvky: 614
Registrován: 12 úno 2006, 01:00

#63 Příspěvek od valla »

zohnal som trafo z tesla music 70 da sa vymenit????

Uživatelský avatar
Brudr
Příspěvky: 374
Registrován: 12 črc 2007, 02:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#64 Příspěvek od Brudr »

Dá. Po výměně si ale už dávej pozor, abys zesilovač zapnul pouze s připojeným reproduktorem.

Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#65 Příspěvek od pole »

NO neviem 50ka ma cca o 100V mozno trochu viac zvysene anodove napatie nez 70ka a 130ka. Neviem co na to to vystupne trafo povie...

Uživatelský avatar
Brudr
Příspěvky: 374
Registrován: 12 črc 2007, 02:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#66 Příspěvek od Brudr »

pole píše:NO neviem 50ka ma cca o 100V mozno trochu viac zvysene anodove napatie nez 70ka a 130ka. Neviem co na to to vystupne trafo povie...
Ano, máš pravdu. Už se mi večer nechtělo dívat do schémat a tohle jsem si neuvědomil.
No řešit by se to dalo, ale nevím, jestli je valla na to ten pravý :wink:

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#67 Příspěvek od miroja »

Brudr píše:...No řešit by se to dalo, ale nevím, jestli je valla na to ten pravý :wink:
Zeby parve preto nereagovali z tohto fora chalpi ,ktori si "lampo-pozitivni" ;-)

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#68 Příspěvek od masar »

No já myslím, že problém je hlavně ve zcela rozdílných pracovních podmínkách EL34. V MONO50 je Ik=17,8mA při Ua=610V, kdežto U MUSIC70 je Ik=30mA při Ua=500V. Vzhledem k tomu, že MUSIC70 dodává ještě o 10W vyšší výkon, než MONO50 usuzuji(ono je to lépe vypočítat), že impedanční převod obou traf je dosti rozdílný a to je asi ten největší problém. Pouhé nahrazení trafa představuje tedy výkonové nepřizpůsobení - tj. ztráta na výkonu. Samotné zvýšení klidového proudu elektronek povede zase k jejich výkonovému přetížení - nelze doporučit. Dle mého názoru snad jen současně upravit (zmenšit) napětí napájecího zdroje tak, abychom mohli nastavit stejný pracovní bod jako u MUSIC70.
Druhou věcí je otázka velikosti zpětnovazebního napětí, na kterém závisí zesílení a zkreslení zesilovače. Experimenty lze samozřejmě zdatným amatérům jen doporučit. :wink:

Uživatelský avatar
valla
Příspěvky: 614
Registrován: 12 úno 2006, 01:00

#69 Příspěvek od valla »

dnes som trocha experimentoval a zistil som ze ten zvuk ide z toho trafa vtedy ked su vysky na plno :!: :!: dal som prec odtial cely preamp a brum zmizol uplne iba slabi sum napojil som na to limiter a bass EQ a zvuk je lepsi nez z preampom ale sum sa hodne zvisil da sa nejak ten sum odstranit a nechapem tomu ze hraje to rovnako na hlas ako z preampom a uz ani ten zvuk z toho vystupaku nejde zajtra si spravim preamp z marshall plexi bass do racku aspon budem mat co na praxi robyt :lol: ale to magicke ako mi neroby nic aj ked ho nastavujem

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#70 Příspěvek od zdenoeddie »

valla píše::?:
si nahanas prispevky tymi otaznikmi alebo ako?zasieras zbytocne vlakno :evil:

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#71 Příspěvek od masar »

to valla: Z toho co píšeš je vidět, že toho musíš ještě hodně prostudovat ze základů nf techniky. Korekční stupně jsou obvykle navrhovány tak, aby jejich zesílení pokrylo ztráty v korekčních obvodech. Tím, že jsi odpojil korekční stupeň, zůstalo zesílení pro "nemikrofonní" vstupy zhruba stejné. Vyšší šum může vznikat na vysokém odporu v mřížkovém obvodu pentody, popř. vadnou součástkou, studeným spojem a pod. Proměřil jsi pracovní body elektronek? - s jakým výsledkem? :wink:

Uživatelský avatar
valla
Příspěvky: 614
Registrován: 12 úno 2006, 01:00

#72 Příspěvek od valla »

to som nastavil na odporoch R28 a R29 som nameral 35mA moze byt nie :?:

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#73 Příspěvek od masar »

Pro MONO50 se nastavuje kolem 18mA, ty máš dvojnásobek, proč? A co pracovní podmínky triod a pentody, ty jsi také měřil? :wink:

Uživatelský avatar
valla
Příspěvky: 614
Registrován: 12 úno 2006, 01:00

#74 Příspěvek od valla »

jak ze sak v manualy ma 35mA?????hento je na koncovych pentodach na triody tam nejsu trimre

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#75 Příspěvek od masar »

Já nevím, co máš za manuál, ale já jsem v manuálu nalezl hodnotu 25mV na odporech 1,4Ohmu, to odpovídá 17,85mA. Tou kontrolou jsem nemyslel nastavování, jen měření napětí na všech elektrodách všech elektronek a ověření, jest-li jsou tato napětí v pořádku. :wink:

p.s. Ten zvýšený šum se projevuje až po připojení zdroje signálu, viď?

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“