Jaký kreslící fix/pero na DPS?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
jodaps
Příspěvky: 167
Registrován: 21 čer 2007, 02:00
Bydliště: Brno 62500

#61 Příspěvek od jodaps »

Jirky píše:A jak to vlastně dopadlo?
Omluvám se za mlčení (nějak mi přestalo fungovat upozornění na mail)
No funguje to némlich stejně jak s tou upravenou inj. jehlou - plus je v tom, že ta násadka má velký obsah a dá se zašpuntovat. Nevím jak je tento (červený) lak Elchemko agresivní vůči násadce (jak píše Ekkar a Stepa), složení laku zde není - ale když je smývatelný vodou(?).

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#62 Příspěvek od stepa »

jodaps píše:Nevím jak je tento (červený) lak Elchemko agresivní vůči násadce (jak píše Ekkar a Stepa), složení laku zde není - ale když je smývatelný vodou(?).
Tus na kresleni technickych vykresu je taky smyvatelna vodou a znici ti klidne pero za tisicovku, kdyz to pravidelne nevymyvas a necistis.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

jodaps
Příspěvky: 167
Registrován: 21 čer 2007, 02:00
Bydliště: Brno 62500

#63 Příspěvek od jodaps »

stepa píše:...chvili to kreslilo a krasne, ale potom uz konec a pero na odpis :? Pero jsem krmil zelenym lakem na kresleni DPS.
Tak jo, ten (můj) rudý lak je asi "předchůdce" nyní zeleného laku: http://www.elchemco.cz/text_11.htm
Dle listu PDF, staženího z GM (skl. č. 741-005), je lak na bázi: ethanol syntetický 70-80%.
Naložil jsem tedy násadku (Centropen 1070) do denat. lihu, a nechám ji zrát - uvidíme co to udělá...
(U acetonu bych nepochyboval, ale že by navydržela líh?)

jodaps
Příspěvky: 167
Registrován: 21 čer 2007, 02:00
Bydliště: Brno 62500

#64 Příspěvek od jodaps »

Tak po 2,5 dnech konstatuji, že násadka (alespoň ta moje) je vůči lihu netečná...

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#65 Příspěvek od Jirka »

Dnes jsem opět zkusil udělat plošňák pro jedno zkušební zapojení nepoužívaným černým fixem Centropen 2846. Před kreslením jsem cuprextit ale nejdříve očistil pískem na nádobí (inspirace od BIPOLAR) a pak až lihem. Výsledek je lepší, než na fotkách, co jsem tady dával 2009-04-17. Zítra, až bude světlo, nafotím. Jen kdybych ale uměl kreslit rovné čáry.

Ještě se zeptám na důlčik. Z čeho vyrobit malý a odolný důlčík na plošné spoje. Nebo prodává se nějaký takový malý, který se netupí? Co používáte?
*****

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#66 Příspěvek od Maskot »

Jirky píše:......Ještě se zeptám na důlčik. Z čeho vyrobit malý a odolný důlčík na plošné spoje. Nebo prodává se nějaký takový malý, který se netupí? Co používáte?
Zavitnik M2,ma to solidni spicku a tvrdy je az az,jiste se ale najde spousta odpurcu takoveho reseni :D Kdyz vsak mas odleptane stredy pajecich bodu dulcik ani neni treba.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#67 Příspěvek od Andrea »

Jirky píše:Ještě se zeptám na důlčik. Z čeho vyrobit malý a odolný důlčík na plošné spoje. Nebo prodává se nějaký takový malý, který se netupí? Co používáte?
Ocelový hřebík s nabroušenou špičkou.
Přílohy
dulcik.jpg
(3.63 KiB) Staženo 42 x

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#68 Příspěvek od kokun »

Jirky píše: Ještě se zeptám na důlčik. Z čeho vyrobit malý a odolný důlčík na plošné spoje. Nebo prodává se nějaký takový malý, který se netupí? Co používáte?
Jako důlčík (je naprosto perfektní - dostatečně tvrdý, nejen na DPS !! - nemá chybu :roll: ) používám vstřikovací jehlu, používanou v diesel motoru (v traktorech ZETOR).
Mám je ještě z doby, kdy jsem dělal ve fabrice, a ZETORy se používaly do diesel svařovacích agregátů (sváření v terénu - "ropovody, plynovody apod.") :roll:
Snad půjde sehnat někde v prodejnách ND do těch ZETORů (příp. jiných diesláků), nebo v nějakých Autoservisech. :wink:

Nic proti Andreiném hřebíku (do betonu) - ale nedá se porovnat :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#69 Příspěvek od Jirka »

Ocelový hřebík se tupí. Dnes opět jsem se s ním vztekal, protože jsem neměl po ruce nic jiného. Zkoušel jsem vybrousit důlčík i z hodně tvrdé ocelové kulatiny pr. 6 mm, taky moc nevydrží.

Nejschůdnější pro mne asi bude ten závitník (mohl by něco vydržet), protože kde bych sehnal vstřikovací jehlu, zatím nevím. Ale zkusím se poptat.

Díky za rady.
*****

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#70 Příspěvek od Andrea »

Jirky píše:Ocelový hřebík se tupí. Dnes opět jsem se s ním vztekal, protože jsem neměl po ruce nic jiného.
A dělal jsi s ním důlky do betonu nebo do DPS? Protože já ho používám asi 3 roky a ještě jsem ho nemusela ani jednou brousit.

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#71 Příspěvek od Jirka »

tupí se a ještě ohýbá...
Přílohy
ocelovy-hrebik.jpg
(6.09 KiB) Staženo 43 x
*****

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#72 Příspěvek od Andrea »

Jirky píše:tupí se a ještě ohýbá...
Tak to neni ocelový hřebík do betonu, to je bambusový výhonek.

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#73 Příspěvek od Jirka »

ocelový hřebík do panelů, doba předčínská
*****

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#74 Příspěvek od workhard »

Závitník je OK :wink:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
rkozeluh
Příspěvky: 261
Registrován: 17 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec

#75 Příspěvek od rkozeluh »

Jirky píše:Ještě se zeptám na důlčik. Z čeho vyrobit malý a odolný důlčík na plošné spoje. Nebo prodává se nějaký takový malý, který se netupí? Co používáte?
Já používám jehlu ze vstřikovací trysky do naftových motorů. Délka cca. 4cm a tvrdost maximální. Zítra případně nafotím.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“