Regulovatelny zdroj 0-30V 0-3(5)A

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#61 Příspěvek od stepa »

Spravne to neni. Mas tam nekde botu. Soucastky jsou dodrzene? Zkraty na DPS nemas? Co to je vysoke/nizke napeti?

Kdyz vytocis POT1 do krajnich poloh, co mas pinu 6 IO LM324? Na pozici R2 je URCITE 10R a na R3 180k? Pomoci TRIM1 sis nastavil maximalni proud pojistky?


BTW uz minuly tyden jsem ti psal, at pises jenom na jedno misto, abych v tom nemel bordel...nejak se to minulo vysledkem a Deather na me dneska skace ze vseho moznyho...ICQ, EB, SZ, jenom na oba emaily jsi nejak zapomnel :roll: Odpoved mas na ICQ a tady.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#62 Příspěvek od sr71 »

Rozhodl jsem se, že si také postavím tento zdroj. Pøipadá mi ale ta velikost Ucc pro LM324 dost na hranì, povolené napájení dle katalogu je 30V. Nebylo by vhodné pøidat do napájení 324 nìjakou stabilizaci, napø. MA7824 nebo alespoò odpor se zenerkou?

Uživatelský avatar
dudo02
Příspěvky: 981
Registrován: 27 úno 2007, 01:00

#63 Příspěvek od dudo02 »

Stepa.
Caves.
Chcel by som sa ta opytat- rele si ponechal na 24V aj po zvyseni sekundarneho napetia na 30V?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#64 Příspěvek od EKKAR »

Panáčkové, Šťépa sem už moc nechodí, protože má moc práce - aktivní byl naposledy někdy v dubnu 2010 - jestli se občas přijde podívat, je jeho věc. Pokud od něj něco SERIÓZNĚ chcete, použijte mail nebo kontakt na jeho webovce.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#65 Příspěvek od stepa »

Ahoj,
nene relé je na cca 40V. Sehnal jsem ho někde ve výprodeji. Ale pokud řešíš řídící cívku, tak není nic jednoduššího, než vřadit předřadný odpor pro omezení proudu cívkou.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
macman
Příspěvky: 86
Registrován: 18 črc 2009, 02:00
Bydliště: Kochánky

#66 Příspěvek od macman »

Zdravím vespolek pánové...

tento zdroj je přesně to, co už delší dobu potřebuju a nenalezl jsem zatím žádný jiný, který my mne vyhovoval...

Problém ovšem je v tom, že když se pokusím udělat tišták, tak se mi většinou nepovede a když už se něco povede, tak jsem totálně neschopnej na to udělat inteligentní krabičku...

Na druhou stranu ovšem pracuju ve firmě na ekologickou likvidaci elektroniky a mám takžka neomezený přístup k elektronice.. Trafa, chladiče, osazené tištáky, montážní krabičky, součástky.. všeho tu mám většinou stovky kg...

Otázkou jest.. našel by se člověk, který by si u mne vzal součástky třeba na deset takovýchto zdrojů a jeden mi prostě postavil????

Doufám, že tento dotaz není moc OT, nebo proti pravidlům.. kdyžtak ať ho klidně admin smázne...

díky

macman

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#67 Příspěvek od EKKAR »

Rozhodně bych tuto nabídku neopomíjel - v dnešní době, kdy se k elektronice zasluhující důstojné nové použití (alespoň zčásti) "díky" recyklačním firmám a přiblblým zákonům ztrácí přístup si takový člověk zasluhuje pozornost.
Macmane, odkud jsi? Jsou to ony Kochánky nad Jizerou, odkud pocházel Štastný Fanánek?
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
dudo02
Příspěvky: 981
Registrován: 27 úno 2007, 01:00

#68 Příspěvek od dudo02 »

Ja by som sa este rad spytal kam a ako zapojit potenciometer na jemne ladenie-prudu,a aj napetia...
Přílohy
xxx.JPG
(80.12 KiB) Staženo 321 x

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#69 Příspěvek od EKKAR »

Pot1 je na regulaci proudu, Pot2 na regulaci napětí.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
dudo02
Příspěvky: 981
Registrován: 27 úno 2007, 01:00

#70 Příspěvek od dudo02 »

Asi som sa zle vyjadril,alebo nechapem...
Viem na co sluzia konkretne potenciometre.Co neviem,je to kam zapojit dalsi pot.-napr. na reg.napetia.Potenciometer ma sluzit na jemne doladenie.Jeho hodnota by mala byt cca.10x mensia ako toho,ktory je zakresleny v scheme.
Cize napetie bude regulovane potenciometrom,ktory je zakresleny v scheme a k nemu sa pripoji dalsi,ktory bude sluzit na jemne doladenie.A ja neviem kam tento dalsi pot.zapojit...

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#71 Příspěvek od masar »

Kdybys trochu hledal (jako já), našel bys to tady
:wink:

Uživatelský avatar
dudo02
Příspěvky: 981
Registrován: 27 úno 2007, 01:00

#72 Příspěvek od dudo02 »

Dikes :) .

Uživatelský avatar
dudo02
Příspěvky: 981
Registrován: 27 úno 2007, 01:00

#73 Příspěvek od dudo02 »

Takze zdroj poskladany,regulacia napetia pekne funguje-akurat tu mam este nejake nazrovnalosti,ktore neviem ci su vlastnostou,alebo zavadou.

-Rezistor R17 pecie-neda sa udrzat na dotyk,To sa deje,ak sa na vystupe UB1 objavi napetie-aktivuje sa prudova poistka-cize LED2 svieti.Rezistor som tam dal aj 0.5W,ale hreje taktiez...Nechapem odkial sa tam berie prud,ktory zohreje ten rezistor,nakolko sluzi len na napajanie LED. :?

-Nerozumiem uplne zobrazovaniu na meracich moduloch prudu.Maju zobrazovat nastavenu hodnotu prudu,po ktorej prekroceni sa aktivuje prudova poistka?Alebo maju zobrazovat momentalny odber prudu zapojeneho spotrebica-maju fungovat ako ampermeter?

Schema je o dva prispevky vyssie.Za pripadnu pomoc dakujem.

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#74 Příspěvek od gepard »

Zdárec,
R17 "udává" proud tou LEDkou. Procházející proud můžeš měřákem zkontrolovat, zároveň si ověř, zda-li máš opravdu R17 - 1kohm. Na tom odporu by zas tak velká ztáta být neměla, výpočtem zhruba zaokr. 0,1W.

Ampérmetr samozřejmě slouží k zobrazení odebíraného proudu ze zdroje. Pokud zafunguje proudová pojistka - uviděl bys údaj na tom ampérmetru právě na hodnotě, danou nastavením potenciometru pro proud.
-- Gepard --

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#75 Příspěvek od masar »

Myslím, že v daném případě se spíše jedná o chybu v údaji na schematu a odpor R17 má mít hodnotu 10k až 15k pro nízkopříkonovou LED2, podobně jako je tomu s LED1 a LED3 (odpory R21 a R22). :wink:
Měřidlo proudu zobrazuje vždy odebíraný proud ze zdroje. Využívá k tomu stejný bočník (PR3), jako regulátor omezení proudu, ale jinak s tímto regulátorem (chybně nazývaným proudovou pojistkou) nesouvisí.

p.s. Myslím, že právě nesprávné použití pojmu "proudová pojistka" bylo příčinou toho dotazu. Potenciometrem regulace proudu se nastavuje maximální proud, který je zdroj schopen trvale dodávat a nelze ho překročit. Že lze této vlastnosti využívat jako určité "pojistky" proti poškození napájeného zařízení, je jiná věc a záleží na úhlu pohledu. Stejně tak lze omezení max. proudu použít např. pro nabíjení akumulátorů konstantním proudem, kde se pojem "proudová pojistka" použít nedá. Naopak lze v tomto případě regulátorem napětí omezit maximální napětí, na které může být akumulátor nabit.(A také se tomu neříká "napěťová pojistka") :wink:

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“