SMD podomácku

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
delis
Příspěvky: 74
Registrován: 10 črc 2005, 02:00
Bydliště: Vyškov

#61 Příspěvek od delis »

Díky za reakce, asi zkusím něco navrhnout s 1206. Jak říkáš nemusí se vrtat.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#62 Příspěvek od termit256 »

Nejen vrtat, ale ani strihat, ohybat... S smd je prace mnohem rychlejsi. Kapnes cin na jednu plosku, chnapnes do pinzety smd a pripajis a je hotovo. Kdyz budes pajet IO ktere maji roztec vyvodu 0.5mm, (nove obvody se uz jinak nez v smd stejne nedelaji) tranzistory apod. budou ti pripadat i 0805 uplne v pohode.

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#63 Příspěvek od samec »

Ako spájkujete vrabčie hniezdo s SMD? Všetko sa mi to rozpadá, súčiastky ostávajú na hrote mikrospájky.

Máte nejaký spôsob, ako pocínovať hrot mikrospájky? Mne sa spájka drží na hrote vždy tak nejak zboku, nie úplne na hrote.

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#64 Příspěvek od lesana87 »

Od toho tam býva špongia, ktorú treba navlhčiť. No a hlavně o ní ten hrot čistit, jinak je tam na prd.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#65 Příspěvek od Sendyx »

Hlavně se většina hrotů musí správně pocínovat už při výrobě nebo prvním použití, jinak se většinou může vyhodit. U některých se bez vrstvy cínu dost rychle spálí pokov, který je tvořen na měděných hrotech obvykle železem a niklem. Důležité jsou správné návyky. Když jsem v Holicích viděl hocha zabořit hrot mikropájky do misky s kalafunou, málem mne šlak trefil...
Nutnou podmínkou je pochopitelně používat kvalitní tvidlo a pájku, jinak je životnost hrotů mizivá.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#66 Příspěvek od masar »

Sendyx píše:...Když jsem v Holicích viděl hocha zabořit hrot mikropájky do misky s kalafunou, málem mne šlak trefil...
Možná, že kdybys viděl mne, byl bys už po smrti. :D

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#67 Příspěvek od Sendyx »

Jsou to tvé hroty a tvůj problém. Taky jsem si tím prošel... ale smutné je, že dneska by se snad ty děcka mohly to už učit správně a neprošlapávat špatné cesty.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#68 Příspěvek od samec »

Už to ide. Nevšimol som si, že mám teplotu vytočenú na 350°C. Vrátil som ju naspäť na 290°C, ako to mám vždy a už sa dá spájkovať. Ešte že mám Weller (WECP-20) s reguláciou teploty. Neviem si predstaviť nastavovanie teploty na lacnej mikrospájke bez stupnice, len s triakovým regulátorom výkonu.

Snažím sa vtesnať do adaptéra pre MicroSD kartu prevodník na 1,8V. Zatiaľ som zlikvidoval tri SMD kondenzátory. Jeden som stratil a z dvoch odtrhol kontakt pri snahe vytvarovať prispájkovaný drôtik. Ešte ma čaká integrač s polmilimetrovým rozostupom vývodov. Prvý pokus včera večer nevyšiel. Robil niekedy niekto niečo také? Keď som sa do toho púšťal, bol som optimistickejší.

https://www.exploitee.rs/index.php/Expl ... MC_Adapter

Teraz pri 290°C mám však problém pocínovať lakovaný drôt. Asi vytiahnem aj trafospájku, lebo už nechcem zvyšovať teplotu na mikrospájke a potom znova čistiť hrot.
Přílohy
SD-eMMC.jpg

Odpovědět

Zpět na „Poradna“