64 členů online

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#61 Příspěvek od stepa »

Marie Fůrie píše:Není on ten plží sliz to samé jako rybí sliz? Nepochází plž z ryby?
Tohle si vyprosuju :twisted:
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Marie Fùrie

#62 Příspěvek od Marie Fùrie »

stepa píše:
Marie Fùrie píše:Není on ten plží sliz to samé jako rybí sliz? Nepochází plž z ryby?
Tohle si vyprosuju :twisted:
No prosím, jak je libo (já bych to nejedla).

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#63 Příspěvek od stepa »

To ja si obcas dam(uzeny tolstolobik :wink: ), ale spise je chytam(ted mam mensi pauzu) a rikat jim slimaci mi neprijde ferove :D . Ale nektere ryby si to zaslouzi...treba uhor.

Koukam tady v tom threadu propereme uplne vsechno :)
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Marie Fùrie

#64 Příspěvek od Marie Fùrie »

stepa píše:To ja si obcas dam(uzeny tolstolobik :wink: ), ale spise je chytam(ted mam mensi pauzu) a rikat jim slimaci mi neprijde ferove :D
Nic takového jsem neøekla, jen mì napadlo, jestli ten sliz není stejný.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#65 Příspěvek od Killroy »

Marie Fůrie píše:Není on ten plží sliz to samé jako rybí sliz? Nepochází plž z ryby?
Tak to nevím, tak dalece jsem je nezkoumal a ryby nejím. Takže nedokážu posoudit..:nevim: Nicméně tam u vás na Borskej jsou pěkně nevychovaný. Do všeho nalezou a nakonec tam i chcípnou a nejde to ničím vyčistit. Už jsem si jich takhle pár "přestěhoval" nevědomky až do auta a potom bezmála až domů..

Killroy

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#66 Příspěvek od pajosek2 »

Když jsi se dala na kedlubny,tak si udělej kedlubnové zelí.Je to opravdová lahůdka,teda pokud to ještě neznáš.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#67 Příspěvek od Hill »

stepa při uzavírání příspěvku píše:Koukam tady v tom threadu propereme uplne vsechno :)
Ale kdepak všechno: ještě pár témat zbývá.
Tak jedno nahodím - na www.elektrika.cz zavedli novou šarži "Nejlepší bavič diskusí" (např. http://diskuse.elektrika.cz/index.php/t ... 82.15.html ).
Potěšilo mne, že konečně.
Tedy, ne, že by to byl původní nápad, zkoušeli jsme to i u nás, nakonec to spravil, řekl bych slušivý, avatár, ale zdá se, že se to úspěšně šíří a že na některé korekce stačí i dobromyslné poďoubnutí místo hrubosti či dokonce nekompromisního smazání vlákna nebo BANánu.

Ale tohle vlákno se mi jinak líbí...

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#68 Příspěvek od Cust »

pajosek2 píše:Když jsi se dala na kedlubny,tak si udělej kedlubnové zelí.Je to opravdová lahůdka,teda pokud to ještě neznáš.
nechci do toho moc kecat, vaření moc nerozumím (při vaření se řídím heslem: když tam dám samé dobré věci, tak to nemůže být špatné, ne?), ale ten název kedlubnové zelí mi nějak nedává smysl :-)

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#69 Příspěvek od pajosek2 »

Cust píše:
pajosek2 píše:Když jsi se dala na kedlubny,tak si udělej kedlubnové zelí.Je to opravdová lahůdka,teda pokud to ještě neznáš.
nechci do toho moc kecat, vaření moc nerozumím (při vaření se řídím heslem: když tam dám samé dobré věci, tak to nemůže být špatné, ne?), ale ten název kedlubnové zelí mi nějak nedává smysl :-)
To samé heslo propagovali Pejsek a Kočička,když dělali ten dort.Mohlo to být fajn,protože tam dali samé dobré věci.
Kedlubnové zelí je trochu zcestné pojmenování toho pokrmu,ale jak by jsi to chtěl nazvat,kedlubní? Jde o to,že se zachová postup pro vaření zelí a výchozí surovina se použije kedluben. Jen se musí vařit zelí Valašské,tan český způsob by asi nebyl to pravé.
:lol:
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#70 Příspěvek od stepa »

No my teda zeli nejdriv nakladame do kamenaku a nasledne zavarime do sklenic, vari/spise dusi se az pred samotnou konzumaci.

A co jsem teda zjistil o tom kedlubnovem zeli, tak se osmahne cibulka, nato se da nakrouhana kedlubna, ochuti se, podusi se a nakonec zahusti jiskou.

Jak to teda delas ty, kdyz to varis?
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#71 Příspěvek od EKKAR »

Dušení = vaření pod pokličkou ve vlastní šťávě & páře. Pája to vyjádřil obecněji, skutečně přesně je to "dušené zelí" nebo "dušené kedlubnové zelí" - ale proč slovíčkařit - člověk řekne, že jde něco uvařit, i když výsledkem jsou SMAŽENÉ palačinky nebo řízky anebo PEČENÉ kuře...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#72 Příspěvek od pajosek2 »

EKKAR píše:Dušení = vaření pod pokličkou ve vlastní šťávě & páře. Pája to vyjádřil obecněji, skutečně přesně je to "dušené zelí" nebo "dušené kedlubnové zelí" - ale proč slovíčkařit - člověk řekne, že jde něco uvařit, i když výsledkem jsou SMAŽENÉ palačinky nebo řízky anebo PEČENÉ kuře...
To je pravda,prostě se jde něco uvařit. Stejně pořád platí: TCHÝNĚ A UZENÉ NEJLEPŠÍ STUDENÉ"
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#73 Příspěvek od EKKAR »

:lol: :lol: "..dušená tchýně..." :lol: :lol:
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Marie Fùrie

#74 Příspěvek od Marie Fùrie »

Kedlubnové zelí znám a jím, ale doma ho nedìlám, protože ten mùj ho nejí.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#75 Příspěvek od EKKAR »

Nj, ono to stejně jako květák nebo i samotné hlávkové zelí při vaření/dušení nevoní zrovna lákavě, prostě je to brukev... Zkoušeli jste kysané zelí podusit na zezlátnuté cibulce, přisladit obyčejným cukrem a pak dusit až do téměř vypečení veškeré šťávy - aby se přidaný cukr zlehounka zkaramelizoval a zelí dostalo nahnědlou barvu? Ne připálit, mělo by pak hnusnou příchuť spáleniny, ale to lehounce zezlátlé jako příloha k bramborovým knedlíkům s uzeným... ňam ňam!!
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“