odsávačka cínu

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#61 Příspěvek od Eleman »

Máš Google? Zadej "silikonová bužírka". Nebo se zkus poptat v prodejně elektroinstalačního materiálu.
A GME na Slovensku máte ne?
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#62 Příspěvek od jopo166 »

ano vdaka ten mame občas stamad objednavam

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#63 Příspěvek od otakarv »

Na slovensku je můžeš dostat třebas zde.
http://www.gme.sk/kontakty/

Tak Eleman byl rychlejší. :wink:

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#64 Příspěvek od fero7 »

90°C je dost malo.

Uživatelský avatar
mkat
Příspěvky: 615
Registrován: 22 čer 2009, 02:00
Bydliště: tisovec

#65 Příspěvek od mkat »

Ja som rozobral staru naparovaciu žehličku.V nej boli teflonove alebo silikonove hadičky,ktore nasadzujem na staru hlinikovu odsavačku.Zatial odsava dobre.Akurat som prerobil ten zaistovaci system.
Ved tam nemôže byť veľká chyba,včera to ešte perfektne fungovalo!!

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#66 Příspěvek od petrfilipi »

Když jsem ještě pracoval v Praze, koupili jsme do a.s. Mitas "Přípravek na vyjímání integrovaných obvodů" od pana Václava Šedého (LPA, skoro každým rokem je v Holicích před starou sokolovnou, nabízí pájecí vodičky, kapalinu na zviditelnění magnetického záznamu třeba na 3,5" disketách (lze opticky přečíst 1/0) atd.). Byla to taková modernější komunistická 100W klempířská páječka, na tom byl našroubovaný 1cm silný váleček o pr. 30mm, do něho speciálně spočítaný odsávací hrot, na jehož zadní část se připojila silikonová hadička do pístku, který se přišrouboval na stůl a ovládal se druhou rukou. Odpájecí hrot byl kovový, šroubovací, aby se mohl čistit. Údajně s tím bylo možné nahřívat pájené místo poměrně dlouho (desítky sekund), aniž by se odlepila měděná fólie z DPS. Fungovalo to fakt skvělě, nechal jsem to na vývodu a lehce s tím pohyboval tak dlouho, až to skřípalo, a pak stačilo druhou rukou zatáhnout za pístek ve válci (průměr 40mm, délka 10cm, takže to odsálo poměrně dost vzduchu). Takové 40pinové IO pak stačilo z desky lehce vyklepnout.
Jinak pan Šedý teď nabízí "Vytahovač elektronických součástek z desek PLS". Sice jsem to neviděl, ale panu Šedému bych věřil.

Jinak sám mám dvě stejné komunistické hliníkovo-kožené klasiky, obě ještě s původním koženým těsněním, když to málo odsává, tak trochu tu kůži roztáhnu a jede se dál. Ale uvažuji o teflonovém pístku se stíracím kroužkem, to by asi těsnilo dobře.

Petr

Odpovědět

Zpět na „Poradna“