LCD LG 26LX2R - podsvětlení

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#61 Příspěvek od mi-ro »

Bylo by složitý prohodit jen trafa? a měl bys jistotu
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#62 Příspěvek od drabek06 »

Taky mě to napadlo, ale odpálim si fety na druhym funkčním měniči. On jeden bez druhýho neběží. Hned se to vypne. Už jsem domluvenej s kámošem že mu dám obě trafa a on mě u nich změří indukčnost. Pak by mělo bejt jasný zda je to trafo KO.

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#63 Příspěvek od Maskot »

Ono se to ale muze projevit az po zahrati,za studena to muze byt OK.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#64 Příspěvek od rnbw »

A su vobec tie trafa rovnake? Lebo menice nie su - dokonca nie su ani zrkadlovo otocene.

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#65 Příspěvek od drabek06 »

Mno teď ty fety odcházej z důvodu že se přehřejvaj. Ono to vždy chvíli běží, ale pak se zahřejou až nad nějakou mez a prošlehnou se. Jak jsem psal vejš, teď tam mam kombinaci že na N kanál mám použitej velkej 80A fet co spíná napájení pro CPU v PC a na P kanálu mám parametrově a pouzdrem stejný fety. Tahle kombinace se jediná neprorazí, ale při přehřátí jen vypne. Potom stačí TV vypnout a zas zapnout a chvíli to běží než se to zas přehřeje. Včera jsem naohejbal a přidělal na všechyn fety měděný chladiče a ofukuju to větrákem z PC zdroje kterej běží na 5V a ještě se mě to ani jednou nevyplo. Jinak trafa jsou v obou měničích stejný. Má to čiště jen 2 vinutí bez nějakejch odboček. Přikládám foto jak to trafo vypadá . . .
Přílohy
trafo1.JPG
trafo
(138.6 KiB) Staženo 127 x

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#66 Příspěvek od kozoka »

drabek06 píše:Mno teď ty fety odcházej z důvodu že se přehřejvaj. Ono to vždy chvíli běží, ale pak se zahřejou až nad nějakou mez a prošlehnou se. Jak jsem psal vejš, teď tam mam kombinaci že na N kanál mám použitej velkej 80A fet co spíná napájení pro CPU v PC a na P kanálu mám parametrově a pouzdrem stejný fety. Tahle kombinace se jediná neprorazí, ale při přehřátí jen vypne. Potom stačí TV vypnout a zas zapnout a chvíli to běží než se to zas přehřeje. Včera jsem naohejbal a přidělal na všechyn fety měděný chladiče a ofukuju to větrákem z PC zdroje kterej běží na 5V a ještě se mě to ani jednou nevyplo. Jinak trafa jsou v obou měničích stejný. Má to čiště jen 2 vinutí bez nějakejch odboček. Přikládám foto jak to trafo vypadá . . .
To trafo je v prdeli na 100% Vybojky sou slabé, trafo přehřívá a tím padem odejdou fety. Bohužel výměna panelu se nevyplatí

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#67 Příspěvek od rnbw »

V suvislosti s tym ma napadlo - prehodit CCFL medzi sebou (resp. menice) - a tym overit, ci je problem naozaj v CCFL.

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#68 Příspěvek od drabek06 »

Dle obrazu se mě nezdá že by výbojky byly KO. Bílá je nádherná, sněhobílá a po celý ploše panelu stejná. Tak jasnej obraz nemám ani na monitoru u PC. Když by byly výbojky připojený na ten měnič KO tak se to musí projevit na obrazu, ale tady tomu tak není, takže nevím . . .

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#69 Příspěvek od drabek06 »

rnbw píše:V suvislosti s tym ma napadlo - prehodit CCFL medzi sebou (resp. menice) - a tym overit, ci je problem naozaj v CCFL.
Teď mě to taky napadlo, asi to prubnu . . .

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#70 Příspěvek od kokun »

drabek06 píše:Mno teď ty fety odcházej z důvodu že se přehřejvaj. Ono to vždy chvíli běží, ale pak se zahřejou až nad nějakou mez a prošlehnou se. Jak jsem psal vejš, teď tam mam kombinaci že na N kanál mám použitej velkej 80A fet co spíná napájení pro CPU v PC a na P kanálu mám parametrově a pouzdrem stejný fety. Tahle kombinace se jediná neprorazí, ale při přehřátí jen vypne. Potom stačí TV vypnout a zas zapnout a chvíli to běží než se to zas přehřeje. Včera jsem naohejbal a přidělal na všechyn fety měděný chladiče a ofukuju to větrákem z PC zdroje kterej běží na 5V a ještě se mě to ani jednou nevyplo. Jinak trafa jsou v obou měničích stejný. Má to čiště jen 2 vinutí bez nějakejch odboček. Přikládám foto jak to trafo vypadá . . .
Tak je na chvíli přestaň chladit - tak jak se přehřívají ty FETy, tak se bude více hřát i to "vadné trafo" (za předpokladu, že je tedy v něm ten "záviťák") - ten rozdíl teplot by mohl být znatelný i "na omak" (pokud tedy nemáš možnost měřit jeho teplotu - nejlépe bezdotykovým "laserovým" teploměrem).
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#71 Příspěvek od kozoka »

drabek06 píše:Dle obrazu se mě nezdá že by výbojky byly KO. Bílá je nádherná, sněhobílá a po celý ploše panelu stejná. Tak jasnej obraz nemám ani na monitoru u PC. Když by byly výbojky připojený na ten měnič KO tak se to musí projevit na obrazu, ale tady tomu tak není, takže nevím . . .
Není to poznat... prostěš vybojky odebírají více proudu.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#72 Příspěvek od ZdenekHQ »

Jednou v životě jsem takovýhle trafo přemotával, hnusná práce tenoučkým drátem.

Obecně platí, že když se FET ve spínané aplikaci přehřívá víc, než je zdrávo, chlazení pomůže jen na chvilku a stejně pak shoří, pokud neodstraníš příčinu.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#73 Příspěvek od fero7 »

Tie trafka samozrejme mozes dat premerat. Chybu by si mal zistit, samozrejme ak tam je. Skrat moze nastat az po zahriati a to nenameras.
Ale aby sa to stavalo opakovane a pravidelne, nepredpokladam.
Podla mna, ak by bol trvaly medzizavitovy skrat, tak trafko nepojde.
Daj tak originalne fety! Fet z MB na regulaciu napajania CPU bude mat uplne ine parametre. Nepomoze ani to, ze je na vyssi prud.
Iny (vacsi) odpor v zopnutom stave sposobi jeho prehriatie.
Pomalsi Fet-sposobi jeho prehriatie. Ine budenie=problem. Ina spinacia charakteristika=problem.
Na meranie CCFL a EEFL trubic sa pouzivy specialny tester ktory vyhodnoti ci je trubica OK.

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#74 Příspěvek od drabek06 »

Tak sem teď přehodil měniče. Obě trafa maj stejnou teplotu, jsou jen vlažný a s přidávajícím jasem teplaj víc, ale obě stejně. Fety hřejou na obou měničích taky +- stejně krom těch co jsem tam dal já, ty topěj víc aj s tim chlazením co sem jim dodělal. Nejvíc topěj ty SMD co jsem tam dal, ten z velkej z MB je vlažnej. Origo fety sem u nás nikde nenšel. Jsou tam FDS6690A a FDS4435A. Takže vadný trubice jsou vyloučený . . .

EDIT: teď po nějaký době běhu s těma prohozenejma měničema sem to zas ošahal a to trafo v tom měniči jak odcházej fety hřeje o trošek víc, né o moc, ale poznat to je . . .

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#75 Příspěvek od rnbw »

Vymenene FETy budu mat lepsie Rds(on) ako tie povodne, otazka je, aka je kapacita a ako velmi to vadi. Na zakladnych doskach je to viac-menej jedno, bezne davam FETy s mensim Rds(on) a vacsou kapacitou - drivery to utiahnu, tu to tak nemusi byt.

Skontroloval by som budenie osciloskopom a porovnal s druhym. Ako dalsiu moznost by som prehodil na tom vadnom menici FETy medzi tymi skupinami - tym sa potvrdi alebo vyluci moznost, ze nove FETy su nevhodne.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“