Starsi venkovni dvere s FAB

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#61 Příspěvek od Hydrawerk »

https://www.novinky.cz/krimi/435254-pol ... y-cin.html
http://zpravy.idnes.cz/sauna-smrt-robus ... _krimi_cen
Tohleto je moje noční můra. Ale kdybych cejtil ohrožení života, tak bych asi nějak vyrazil dveře. Ty panty by měly povolit. U kamen by též mohl být nějaký pohrabáč na rozmlácení skla ve dveřích.
Přílohy
sauna smrt 01.jpg
(126.16 KiB) Staženo 55 x

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#62 Příspěvek od Hydrawerk »

Byl tam nějaký takový pant, ten nemůže vydržet pár úderů.
Přílohy
dverni pant.jpg
(32.01 KiB) Staženo 24 x

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#63 Příspěvek od Celeron »

EKKAR píše:Je to zinkal - ta samá srágora, ze který se v 70. a 80. letech v Litovli dělaly talíře na gramce. Časem zkřehne a naprosto bez zjevný příčiny praskne.
Zinkal = Hitlerova mosaz = náhražkovej materiál z 2.W.W. kterej řešil nedostatek mědi. Předpokládaná životnost cca 20 let. Vlhko a slaná voda zvlášť urychluje rozpad.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Martin_Fio
Příspěvky: 186
Registrován: 28 pro 2005, 01:00

#64 Příspěvek od Martin_Fio »

Zdravím, vidím pěkné bytelné dveře, kolem silikonové těsnění, malá místmost a uvnitř kamna, komín, tak si říká, co vlastnĕ jim zbylo k dýchání.
Podobný stavební zámek jsem nĕkolikát v životě odvrtával z důvodu prasklé střelky a nemožnosti ji posunout klikou. Prostě prasknutím zamkne.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#65 Příspěvek od p32 »

Ale takový zámek (se stŕelkou) tam neměl být, je to asi i zakázané, ale doma ať si dělá každý podle toho jak si chce užít. Dal bych tam zámek s válečkem na pružinu a kliku taky není třeba, stačí nějaké madlo na otevření.
Ale to jsou kecy po bitvě, že? Zvláště když si někdo namontuje kliku tak, že ta pevná část zůstává venku, což byl asi největší problém.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#66 Příspěvek od rnbw »

A ta klucka bola asi plastova (lebo kovova by palila na rukach). V zime -20, pri pouzivani 80 stupnov a po par rokoch sa rozpadla.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#67 Příspěvek od Hydrawerk »

Ahoj, zná někdo zadlabací zámek FAB 5140? Koupil jsem ho do dveří od bytu, ale byl ten zámek asi blbě navržený. Otvírat střelku klíčem jde nezvykle těžko asi kvůli nevhodnému převodu, nebo co. Zkoušeno mimo dveře. Koupil jsem raději Hobes K113 a ten už funguje normálně. Konstrukce je evidentně zcela jiná.
EDIT: Ačkoliv to není nikde řečeno, tak FAB 5140 je asi zamýšlený spíše pro dveře, které mají kliku z obou stran. Do paneláku nevhodné.
Přílohy
FAB 5140 pic04.jpg
FAB 5140 pic03.jpg
FAB 5140 pic02.jpg
FAB 5140 pic01.jpg
Naposledy upravil(a) Hydrawerk dne 20 úno 2022, 12:40, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#68 Příspěvek od tomasjedno »

Vytáhl jsem ho ze skříně (prakticky nový, byl namontovaný asi 2 týdny jako provizorium, než tam přišel opravdický zámek) - no, chtěl trochu rozhýbat, střelce se nejdřív nechtělo úplně zajet, čouhala 1 mm. Po rozhýbání už chodí normálně. Možná ještě namáznout.
Ten Hobes bych zahodil (nebo použil na zahradní branku), má BT 2, zatímco ten FAB BT 3, což už by mohlo nenáročnému stačit.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#69 Příspěvek od EKKAR »

Hydrawerk píše:Ahoj, zná někdo zadlabací zámek FAB 5140? Koupil jsem ho do dveří od bytu, ale byl ten zámek asi blbě navržený. Otvírat střelku klíčem jde nezvykle těžko asi kvůli nevhodnému převodu, nebo co. Zkoušeno mimo dveře. Koupil jsem raději Hobes K113 a ten už funguje normálně. Konstrukce je evidentně zcela jiná.
Namazat a rozhejbat, stačí trochu WD-40 a pojede jak dráha. Důvodem nepohyblivosti je buď stará zaschlá vazelína, nebo její přítomnost na nesprávným místě už z výroby. Ono když v Tokozu nebo ve FABu ty zámky skládá na brigádě nějaká pologramotná vopice, tak akorát z instruktáže ví, že to má na 2 nebo 3 místech máznout. A co dělá u stroje? Maže, ale absolutně jinde než je skutečně potřeba. Takže koupenej zámek rozdělám, promažu, vyzkouším a až pak namontuju. Prostě klasický DoDo. Bohužel, je to daň za skutečnost, že bílýho heterosexuálního člověka k takový práci nedostanete ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#70 Příspěvek od milosak »

Přesně jak psal Hydrawer, FAB je bolševická firma :) a speciálně zadlab. zámky se
vykazují menší spolehlivostí a hlavně je u nich potřeba větší síla na páku která tahá střelku. :?

Hobes zadlabáky jsou na tom daleko lépe, K113 je super, nebo stačí obyč. 24026
subtilnější model

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#71 Příspěvek od EKKAR »

Ano, stačí - než ti nějaká smažka vykopne dvířka do kumbálu, vybere si odtama co se jí zlíbí a zbytek rozhází kolem, načež ti výjezdovka PČR vystaví protokol o ohledání místa činu, na základě kterýho ti žádná pojišťovna nevyplatí ani vorla pojistnýho plnění a oprávněně to odůvodní nedostatečnou třídou odolnosti zámku na vchodovejch dveřích. Jo, f. u. c. k. t. goood rada, kup si Houbesa ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#72 Příspěvek od milosak »

:thanks:

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#73 Příspěvek od Behemot »

pojí-štěnicovna by si měla v prvé řadě smluvně stanovit, co to je „dostatečná“, jnak nemá nárok :idea:

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#74 Příspěvek od Hydrawerk »

tomasjedno píše: Ten Hobes bych zahodil (nebo použil na zahradní branku), má BT 2, zatímco ten FAB BT 3, což už by mohlo nenáročnému stačit.
Na dveřích mám ještě další vícebodový zámek a oplechování. Montovala to odborná firma někdy roku 2008.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#75 Příspěvek od Hydrawerk »

EKKAR píše:
Hydrawerk píše:Ahoj, zná někdo zadlabací zámek FAB 5140?
Namazat a rozhejbat, stačí trochu WD-40 a pojede jak dráha. Důvodem nepohyblivosti je buď stará zaschlá vazelína, nebo její přítomnost na nesprávným místě už z výroby. ...
Zámek je nový, promazat jsem ho zkoušel, nepomohlo to. Jinak otvírání klikou a zamykání funguje normálně.
hlavně je u nich potřeba větší síla na páku která tahá střelku.
Ano, konstrukce je nějaká nepovedená. Nedá se to nijak upravit uživatelem.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“