Tesla Avex VM6465

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
matus15
Příspěvky: 336
Registrován: 13 pro 2008, 01:00
Bydliště: Prešov

#61 Příspěvek od matus15 »

vintagehifi : Už som ti napísal snáď všade, tu, na hifi.slovanet, lebo mi nejde odoslať mejl, čo sa neozývaš?

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#62 Příspěvek od durkovic »

ahoj,

uživateľský manual mam v tlačenej podobe ale skusim ho ešte pohladat na niektorom zo zaloh z PC. obsluha videa je klasika, pripojiš video s TV cez koaxial (naladiš videokanal na TV) alebo prepojíš činč činč kablami. HR-D140E ma pre vstup a vystup videosignalu použite ešte stare BNC konektory. treba zakupit adapter na pripojenie činču pripojenie audio signalu do videa (IN/OUT) je robene pomocou toho DIN5 konektoru, kupiš samca konektoru DIN5 pol metra tienenej dvojlinky na konci budu 4 činče (VSTUP červený, biely - VYSTUP červený biely) a druhý koniec oboch kablov priletuješ do DINu. ktorý kolik vo videu je vstup a ktorý výstup vysleduješ ked pichneš ihlou do kazdeho koliku jednotlivo a ktorý bruni tak je vstup ktorý nie tak je vystup. pri tomto teste musis mat video pripojene k TV cez koax naladenu TV a prepinač v predu prepnutý na AUX to je vstup AV do videa. ledenie vstavaneho tuneru je klasika pripojiš dozadu antenu, otvoriš hore dvierka, šrubovačikom nastaviš pasmo UHF a prsom otačaš koliesko danej predvolby, (svieti dole vedla displeja) naladiš zavrieš dvierka tým sa aktivuje AFCčko obraz sa mierne zaostrý a hotovo. ostatne funkcie su asi jasne. nastavenie hodin je nasledovné:

stlačíš tlačidlo CLOCK ADJUST a držíš druhou rukou nastaviš DAY (skratky sa preklikavaju na displeji) potom HOUR a nasledne MINUTE pustiš tlačidlo clock adjust a hodiny su nastavené.

ak sa mi podarí najst manual v PC pošlem. rozpísal som to tam podrobnejšie.

Uživatelský avatar
stefan31
Příspěvky: 1195
Registrován: 17 čer 2004, 02:00

#63 Příspěvek od stefan31 »

a to je èo, ten "èinè-èinè" kábel....

Stefan31

Uživatelský avatar
matus15
Příspěvky: 336
Registrován: 13 pro 2008, 01:00
Bydliště: Prešov

#64 Příspěvek od matus15 »

Kábel ktorý ma na jednom konci konektor(y) typu CINCH a na druhom konci má tiež konektory typu CINCH...

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#65 Příspěvek od durkovic »

jop presne tak u nas hovorovo činč, alebo erceáčko RCA

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#66 Příspěvek od durkovic »

zapojit to napríklad takto. len si nepamätam zapojenie toho DIN5 kde je vstup a kde vystup.

Obrázek

Uživatelský avatar
vicious
Příspěvky: 635
Registrován: 10 srp 2007, 02:00
Bydliště: 3 km od Humenného

#67 Příspěvek od vicious »

Zdravím vás!
Ja na svojom AVEXE 6570 nemám modul s anténnymi zdierkami preto ma zaujíma či bude zachovaná funkčnosť s tým, že akurát nebude pripojený k TV...Vyskúšať to teraz nemôžem, lebo nemám čas na opravu -( treba mi doplňiť chýbajúci elit do zdroja)

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#68 Příspěvek od durkovic »

fungovať by mal v pohode, neviem či bude výstupný obraz a zvuk dostupný na scarte aby sa dal pripojiť k TV. či mu nahodou nebude chýbať ten chýbajuci RF modul. vyskušaj uvidiš. video by sa pokaziť nemalo. u iných značiek bolo v niektorých pripadoch zapínanie videa bez niektoreho modulu dosť riskantné raz som takto odpiekol jedneho fishera a to jeden šváb v module motor controlu mechaniky a raz jeden video amplifier.

ale avex podla mojich skuseností ide spustit bez RF modulu.

Uživatelský avatar
vicious
Příspěvky: 635
Registrován: 10 srp 2007, 02:00
Bydliště: 3 km od Humenného

#69 Příspěvek od vicious »

OK, to vyskúšam, len teraz si neviem rady s tou typickou závadou: po zapojení do siete sa roztočí bubon, svieti červená led a na nič nereaguje...bol tu link na postup opravy lenže to bol iný typ a u tohoto je to ináč...tam trebalo doplniť elyt 100mikroF ale u 6570 neviem sa pohnúť :cry:
EDIT: a pritom, ked som to video prvýkrát zapájal tak sa normálne rozblikal displej -- --
EDIT2: jupíí :D
zase bliká -- -- , zospodu dosky som mal uvoľnenú drotovú prepojku

Uživatelský avatar
majsi
Příspěvky: 51
Registrován: 23 led 2010, 01:00

#70 Příspěvek od majsi »

ahoj. nema niekto schemu na avex 6570?? respektive nevie niekto cim by sa dal nahradit ten snimac otacania motora s oznacenim 6839 A9
vdaka

Uživatelský avatar
magic
Příspěvky: 8
Registrován: 03 led 2009, 01:00

jvc hr d140e

#71 Příspěvek od magic »

nazdar durkovič,

vdaka ti za tvoje info, nenahravalo mi to možno preto že som mal
količek prepnutý na tv a nie aux, vďaka ti za radu a aj za nákres.

ak nájdes pdf návodu budem rád.

:( žiaľ teraz sa video jvc nejak zaseklo,
po vybratí kazety je tam dajaký problém z
mechanikou kazetového výťahu... sakra
inak je video funkčné no už jeho používanie
znemožnuje zaseknutý výtah.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#72 Příspěvek od durkovic »

ahoj,

som rád že už video nahráva, taseknutý vytah je u tejto nechaniky dosť nezvyčajný pretože ta mechanika ešte nieje plechova ale celkom poctiva zliatina, bud preskočil nejaký zub v prevodoch kaz. vytahu alebo.... čo ti to presne robí ? tato mechanika je dosť jemná a citlivá k zaobchadzaniu s baskou už samotne zakladanie kazety je penke pomalé nič rýchle ako to pozname u nových videí. kazetový vytah sa myslim dá odeliť od zakladne mechaniky a na stole s externým zdrojom si nasimulovať zakladanie a vysuvanie kazety, pozor nezabudnuť na odistenie poistných hačikov ktore inač deblokuje vkladaná kazeta.

Uživatelský avatar
vintagehifi
Příspěvky: 168
Registrován: 17 pro 2009, 01:00
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

zdar

#73 Příspěvek od vintagehifi »

[quote="durkovic"]ahoj,

zdar durkovič, vdaka ti za pomoc, máš pravdu je to asi najkvalitnejšie video čo som videl, mechanika zvuk obraz , a to mám
okolo 15 starých videí aj panasonic nv hs 1000 svhs.

neviem ale nič opravovať , maximálne tak vymenit poistky remienky,
a vyčistit od prachu - radšej ten výtah nerozoberám lebo sa bojím že to už nazad nedám. je to dost v prdeli dačo sa tam asi pošahalo, lebo nešla von páska, ale zuby výťahu sú nepolamané tak neviem.
videá sa bojím rozoberat, kazetové magnetofony opravujem bežne
(malé závady)

poznáš s vraj s uzivatelom gadzo z prešova, ja som tiež s prešova a ty
si s košíc ak sa nemýlim,lebo si píšem aj s nejakým ďurikem potreboval by som spravit tie 2 avexy.
a to jvc, len teraz nemám čas. samozrejme zadarmo to nechcem.
on mi navrhol že by to zobral k tebe autom.

Uživatelský avatar
matus15
Příspěvky: 336
Registrován: 13 pro 2008, 01:00
Bydliště: Prešov

#74 Příspěvek od matus15 »

Áno síce sa s Jurajom osobne nepoznám (iba cez Rada) , ale mohol by som videá spokojne dopraviť Radovi a on by ich dal Jurajovi... Inak Juraj mám pre teba ďalší kúsok :wink: nejaké video JVC, potom ti napíšem na mail podrobné údaje...

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#75 Příspěvek od durkovic »

dikec dikec moc, som rád že na mna mysliš aj s videami. ten repas tvojich avexov u mna stale plati tak ked budeš mať čas a chuť ich k radovi dopraviť tak daj vedieť.

to magic: ten navod na JVC HR-D140E už v PC nemam ani na zalohach jedine v papierovej forme, ale mohol by som ho oskenovať ked budem mat cas a poslal by som ti ho .

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “