Jak portem ovládat spínaè?

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#61 Příspěvek od Cust »

AxelXY píše:Custe, sám jsi neporadil ani jedinou větou natož nějakým schématem. To že nemám čas pročítat elektroniku to je jedna věc, proto jsem požádal zde o radu. Moc ti přeji až se někde na fóru optáš na nějakou radu, tak tě všichni pošlou doháje ať si to nastuduješ doma - přesně to ty umíš - nic jiného.
nevíš co umím - nechovej se jako ti které chceš potírat/moralizovat
AxelXY píše: EKKARe, požádej admina, ať se každému před vstupem do této sekce o problémech objevý hláška že nemáte zájem radit těm kteří se o něco zajímají, nebo lépe ať tedy tuto sekci zruší. Ptal jsem se na jednoduché schéma, které jsem dostal po desítkách komplikovaných odpovědí. To že mi jeden uživatel poradí jiný postup a vy mi tady pak píšete že jsem ignorat že neuznávám zrovna ten váš postup - to je trochu hloupé a egoistické. Pokud vám tady dělá problém radit s obvody tak neradte. Jsou tady nastestí i co se neposmívají tem co se ptají na rady. Přijde mi to docela trapné až pubertální.
nikdo dopředu neví co umíš, až po tom, co se zjistilo, že o tom nevíš vůbec nic tak ti bylo nakresleno to co jsi potřeboval i s hodnatami součástek - nikdo za to nemůže, že ti těch pár součástek přijde zbytečných --- a to je právě trapné až pubertální --- takže se nediv, že jsi pak dostal ještě pár stejně trapných až pubertálních odpovědí
jinak jsem ti kdykoliv ochoten poradit, nicméně se nediv, že odpověď: "tam je mnoho součástek, některé vynechám" někoho trošku vytočí
Naposledy upravil(a) Cust dne 31 srp 2009, 14:47, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#62 Příspěvek od Cust »

stepa: mě na základce funkci diody osvětlovali ;-)

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#63 Příspěvek od Hill »

Axeli, kdybych měl jednodušší zapojení (před těmi geniálně jednoduchými se rád hluboce pokloním až do odření vlastního čela, což tu můžeš zjistit v hromadě starších vláken), myslíš, že bych se neozval, kdyby podle mne existovalo jednodušší a přitom nejméně stejně dobré?
Zkrátka si musíš vybrat: porovnej rizika obou variant a rozhodni se: složitější, ale bezpečné, nebo ušetřená dvacka bez záruky, že to ten počítač přežije.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#64 Příspěvek od stepa »

Cust píše:stepa: mě na základce funkci diody osvětlovali ;-)
No já si tím tak jistej nejsem, je to docela dlouho :oops:
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

AxelXY

#65 Příspěvek od AxelXY »

Custe, chvástat se a jen kritizovat - tot vse cos predvedl. Byla mi navrhnuta dvì øešení - jestli se ti nektere nelibi tak si postezuj dotycnemu co jej navrhnul. Slozitejsi se mi moc nelibilo ne kvuli tomu ze bych dal o dvacku vic, ale kvuli tomu ze kdyby to nechodilo tak kde mam hledat chybu??? Ted raï! PROTOŽE TO SCHÉMA OPRAVDU NECHODÍ!!!

Pánové, zkoušel jsem kontrolovat, mìøit s mìøákem ... nic nepomohlo. Na Výstupu COM portu mìním hodnotu DTR (pin 4). Mìøím -7V pøi log.0 a +7V pøi log. 1. Schéma jsem kontroloval snad 10x! Propískával jsem spoje jestli je vše OK. Bez chyby. Nenapadá nìkoho kde by mohla být chybyèka? Jó a ještì jedna vìc. Nemìli ten tranzistor tak jsem tam dal IRFZ44N. Myslíte že je chyba zde?

Díky.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#66 Příspěvek od stepa »

AxelXY píše:Pánové, zkoušel jsem kontrolovat, měřit s měřákem ... nic nepomohlo. Na Výstupu COM portu měním hodnotu DTR (pin 4). Měřím -7V při log.0 a +7V při log. 1. Schéma jsem kontroloval snad 10x! Propískával jsem spoje jestli je vše OK. Bez chyby. Nenapadá někoho kde by mohla být chybyčka? Jó a ještě jedna věc. Neměli ten tranzistor tak jsem tam dal IRFZ44N. Myslíte že je chyba zde?
Co nechodí? Tohle? Nevím totiž, co sis vybral.
Obrázek
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

AxelXY

#67 Příspěvek od AxelXY »

Ano, toto schéma. Je tam pouze jinaèí tranzistor (IRFZ44N).

Co s tím?

Návštěvník

#68 Příspěvek od Návštěvník »

Zmìø napìtí mezi G a S toho FETu když je na DTR +7V a když je tam -7V.

AxelXY

#69 Příspěvek od AxelXY »

zmìøeno: 0 Volt pøi obou stavech.

Návštěvník

#70 Příspěvek od Návštěvník »

Tak máš problém v optoèlenu, zmìø napìtí na vstupu optoèlenu pøi obou stavech DTR.

AxelXY

#71 Příspěvek od AxelXY »

pøi log.0 (-7V) je na vstupu optoèlenu -0,7V
pøi log.1 (+7V) je na vstupu 1,14V

To je asi trochu málo?!

Návštěvník

#72 Příspěvek od Návštěvník »

Není, je to akorát. Máš správnì zapojenej výstup toho optoèlenu? Kolektor na plus baterky a emitor na ty odpory?
Přílohy
PC817.png
(6.12 KiB) Staženo 23 x

AxelXY

#73 Příspěvek od AxelXY »

Ano, správnì zapojené.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#74 Příspěvek od stepa »

AxelXY píše:Ano, správně zapojené.
Ta LED D1 nesvítí ani v jedné polaritě napětí? Máš ji orientovanou antiparalelně k LED v optočlenu?
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Návštěvník

#75 Příspěvek od Návštěvník »

Myslím, že tam má normální diodu.

Axele, odpoj R3 a zmìø napìtí na R2 (je doufám 10 kiloohmù).

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“