Mražák na nízký tarif

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#61 Příspěvek od AmarokCZ »

Macman: to co ty píšeš jsou ale výrobní vady - já bych tomu řekl "zmetky". U té Ikei to vypadá na špatně navrženou elektroniku a u Philipsu je pro změnu problém při montáži součástek.
Světlo z úsporek nemůže konkurovat, to je jasná věc, otázkou je, které světlo je lepší - žárovka, nebo zářivka? Já osobně volím zářivku.

Každopádně nová lednička třídy A+ NEMÁ ve skutečnosti větší spotřebu než stará lednička bůh ví jaké třídy :)

Uživatelský avatar
kassquit
Příspěvky: 169
Registrován: 25 dub 2008, 02:00

#62 Příspěvek od kassquit »

EKKAR píše: Při tom snižování to není tak markantní, ale i to, že do ledničky umístěné ve sklepě při otevírání "nateče" studenější vzduch než když je umístěná v pokojové teplotě
Tepelna kapacita vzduchu je tak nizka, ze je uplne jedno ci do chladnicky "natecie" vzduch teply 25 alebo 15st. Raz som to dokonca pocital, uz si to nepamatam, ale bolo to nejak tak, ze ked vymenis cely objem 200l chladnicky za cerstvy teply vzduch z miestnosti, tak spotrebujes tolko energie, ako ked do chladnicky vlozis pohar s 2dl vody izbovej teploty. Takze ked si tam das napriklad 1l krabicu mlieka, je to akoby si 5x komplet vymenil vsetok vzduch v celej chladnicke. A to si uvedom, ze ked mas priemerne zaplnenu chladnicku potravinami, otvoris a zavries, nevymenis vsetok vzduch, ale len pomerne malu cast celkoveho objemu.
ZdenekHQ píše:Nezkoušel jste někdo mražák A+ s objemem cca 200L provozovat tak, že je pod napětím jen při nízkým tarifu, t.j. v mým případě cca 8 hodin denně ?
Ak vies, kedy ti menia tarif, tak nejaky cas predym zopni mrazenie natvrdo. Dnes to ma kazdy mrazak, tlacidlo na vyradenie termostatu aby siel motor stale. Ked to zpalnes povedzme 30minut pred vysokym tarifom, znizis teplotu za lacnu energiu. Potom ti termostat pri vysokej tarife prvykrat zopne neskor. Nie je to riesenie kde by ti mrazak siel len na nizku tarifu, ale mas istotu ze ti nestupne teplota tak aby to ovplyvnilo kvalitu mrazenych potravin, a urcite na tom nieco usetris. Vyrobne naklady na nieco taketu su velmi male, stacia na to spinacie hodiny ktore dnes kupis za par penazi aj v potravinach a hodinka bastlenia aby si vyviedol spinac z mrazaku.
Keby som mal doma dvojtarif, urcite nieco taketo zbastlim.
Ale samozrejme je to mozne len ak vies kedy presne ta prepinaju na vysoky tarif.

Na chladnicke je velmi dolezite tesnenie pri dverach, 12r. stara moze mat niekde strbinu kade permanentne prudi vzduch a spotreba ide hore. Takze porovnavat dve stare chladnicky je asi dost odveci.
Ja som raz na jednej starej chladnicke poopravoval tesnenie aby pekne doliehalo a to stacilo na to aby motor spinal podstatne menej, spotrebu som nemeral, ale bolo evidentne ze to pomohlo.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mražák na nízký tarif

#63 Příspěvek od ZdenekHQ »

kassquit píše:Vyrobne naklady na nieco taketu su velmi male, stacia na to spinacie hodiny ktore dnes kupis za par penazi aj v potravinach a hodinka bastlenia aby si vyviedol spinac z mrazaku.
Keby som mal doma dvojtarif, urcite nieco taketo zbastlim.
Ale samozrejme je to mozne len ak vies kedy presne ta prepinaju na vysoky tarif.
Vzhledem k tomu, že v rozvodně bude něco na způsob PLC, tak mrazáku vyhradím jeden stykač a budu experimentovat. Ovšem já na to chci jít z druhé strany - prodloužit dobu sepnutí v případě, že nízký tarif bude příliš krátký.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#64 Příspěvek od procesor »

Niekde je NT riadený po rozvodoch a dĺžka tarifu minimálne 8 hodín môže byť rozdelená na viac úsekou. Minimálny interval je tuším 2 hodiny, ale za 24 hodín to musí byť v súčte minimálne tých 8h.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#65 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ano, většinou jsou to 3 úseky 5+2+1hod, ale v poslední době si všímám, že s tím zase začali čarovat, asi kompenzují přebytky z FVE, hlavně v 9 večer. :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#66 Příspěvek od ZdenekHQ »

Nejspíš bude ještě nějaký pokračování, nikoliv o mrazáku samotném, ale o programu Infinity (prodloužení záruky) firmy Whirlpool - samozřejmě chtějí po mě všechny osobní údaje včetně souhlasu s marketingovým zpracováním a já jsem řekl NE, navíc jsem jim dvakrát v mailu položil PRO NĚ zásadní otázku, co konkrétně a opět PRO WHIRLPOOL znamená "marketingové zpracování" údajů .

Jako třešničku mají v dotazníku seznam všech podobných spotřebičů včetně stáří spotřebičů a příjmu domácnosti (samozřejmě na stejném papíru s adresou) - takže jsem opět "vyletěl" až ke stropu a přiložil patřičný dopis k objednávce Infinity.... Zveřejním brzy, doufám, že "nakazím" víc lidí, aby si tohle nenechali líbit, to je mimo otravné nabídky jak objednávka pro zloděje.

Jinak mrazák má udávanou spotřebu 230kWh/rok při objemu 197l, což není tak zlý (samozřejmě pro nás vesničany, co máme do nejbližšího rozumnýho obchodu 15km - tam je ta ekonomika jinde než pro město). Co se týká hlučnosti, tak udávají 40dB, objektivně bych na něm klidně i spal...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#67 Příspěvek od BOBOBO »

Nech bejt . V noci a zvláště bez rušné komunikace pod oknem je 40dB hodně .

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#68 Příspěvek od ZdenekHQ »

Od té doby, co kolem mě skáče jedno pididítě, se mě práh "snesitelného" hluku posunul asi o 20dB směrem nahoru.... :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#69 Příspěvek od BOBOBO »

No a vo votom to je , když Tě nechá usnout potomek , začne vrnět bílá banka .

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#70 Příspěvek od jjilek »

ZdenekHQ píše:Jsi na omylu, podívej se na sazbu D25 či D26.
No tak moc velký rozdíl to není, u D26 VT není ani dvojnásobek NT, u D25 je to trochu horší. Nevím, jestli se dá něco rozumně ušetřit. Teplé pivo ještě jde, ale ostatní rozmražené potraviny jsou dražší. A občas NT vůbec nepřepnou a potom to někdy doženou. Možná by pomohlo dát do mražáku k výparníku takové ty náplně do přenosných chladniček, ty by trochu chladu akumulovaly. Ale taky nejsou zadarmo.

Uživatelský avatar
xxxEDISONxxx
Příspěvky: 273
Registrován: 01 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

#71 Příspěvek od xxxEDISONxxx »

ahoj u 23 let starého mrazáku (dvířka ve předu) mi odešel trmostat tak jsem provizorně dal spínací hodiny a metodou teploměr pokus omyl nastavil doby spínání a jako že se v nebliřší době koupí novej pak jsem vymyslel že bych mohl protože mám dvě zásuvky pračka a mrazák ve sklepě na zvláštní jistič propoji to v hodinách na stykač HDO no a od té doby se pereme doma jen na noční protože tato úprava spolehlevě maká 5 let to jindy to prostě nepere křehčí část osazenstva je sice nadšena ale co se dá dělat.pohobně ale daleko fikanějc mám mičku ta je společném ovodu kuchyně ale udělal jsem si vysílač po nulové vodiči který spíná relé u myčky po dobu sepnurí hdo a pokud je doba sepnutí kratší neř nejdelší používaný ciklus tak to ptostě podrží ale zase atmel.A přístroje standby mají časový spínač vypínají se zhruba ve 2:00 a zapínají v 16:00 ovšem kdokoli si je můře zapnou dokonce dálkovým voladače ale nijak tím nenaruší ciklus relé odpadne tak jako tak ve 2:00 je to jedno jeden procesor attiny a relé vejde se to do pěti psa a na jack je tam přijímač DO z vykuchaný z videa a tyti jednoduché úpravy mi šetří zhruba 3-4 tisíce za rok na elektrice pak mám ještě pár vyndávek s energiemi ale to je trochu jiná mísa.proti domáklosti topení je toto opravdu sranda.

Uživatelský avatar
panet
Příspěvky: 99
Registrován: 16 led 2009, 01:00

#72 Příspěvek od panet »

Přes stáří diskuse tuto povytáhnu. Zvažoval jsem založení nové, ale tady se to řeší, tak to tu "nechám".

Jedná se o klimatickou třídu. Vyhlídnutá lednička je třídy ST (18 - 38).
Je monoklimatická (bez mrazáku), přijde na "komoru", kde je přes léto do 30 stupňů a v zimě nad 3°C. Hlavně je levná, vyjde na cca 3000 Kč a bude navíc přes teplé období jako doplněk lednice, kterou už máme a sklepa, který je málo chladný.

Lednička by byla v provozu od jara do podzimu. Teplota může v tomto období klesat k 10°C. Vzhledem k absenci mrazáku by výše uváděné problémy s "nemrazením" neměly nastat.

Když teplota poklesne a lednička nesepne, mě to vadit nebude.

Osobně si myslím, že to lednička ustojí.

Souhlasíte?

(nechci dělat reklamu, ale ať je jasno, mám v merku http://lednice.heureka.cz/goddess-rmc08 ... e/#section
)

Díky

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#73 Příspěvek od Hill »

Je sice pravda, že výrobce se jistí uvedením menšího rozsahu okolních teplot, než v jakém chladnička skutečně umí pracovat (měl jsem chladničku s mrazákem v prostoru, kde teplota také občas spadla pod +5°C, i když jen na pár hodin. Agregát měl zaručovaný provoz od +15°C, přesto jsem nepozoroval nějaké výkyvy v pravidelné funkci.
Jestli můžeš odvětrání komory v zimě omezit, tak si chladnička prostor vyhřeje sama a případných škod způsobených tím, že provozuješ spotřebič v podmínkách mimo rozsah stanovený návodem k použití, se úatrně nemusíš bát.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#74 Příspěvek od bu2520 »

provozuji chladničku s mrazákem 7 roků v prostorách kde je přes zimu s vyjímkami okolo 4-5°C naprosto bez problémů funguje a prostě nezapíná. Nemá se tam od okolí co ohřát a ani když v místnosti zatopím tak není znát nějaká odchylka ve funkci, protože má nachlazeno včetně obalu a když už má začít spínat tak je v místnosti už dostatečná teplota.

Uživatelský avatar
panet
Příspěvky: 99
Registrován: 16 led 2009, 01:00

#75 Příspěvek od panet »

Hill píše: Jestli můžeš odvětrání komory v zimě omezit, tak si chladnička prostor vyhřeje sama
V zimě ji nepotřebuju, bude prostě vypnutá - vytažená ze zásuvky. Spíš mě šlo o ty teploty zjara a podzimu.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“