OVP CTV28MM40S, vadný zdroj

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#61 Příspěvek od fero7 »

technik-po píše:Fero to že IO je napájeno z trafa sem tam psal já, ale mbw to napsal správně, vadný IO otevřel FET naplno a to byl ten zkrat :oops: Naletoval jsem tam nový IO a vyměnil startovací odpory a vadnou diodu VD104. Neměl sem 39K ale 40K a tak jsem je tam 2x osadil, součet odporů je 80K telka již hodinu běží bez problému. Zapnutí a vypnutí bez problému :aplause:
Mna poucat nemusis. Ja som takychto zdrojov opravil niekolko stoviek.
Takato zavada sa opravuje aj na pockanie. Rychlejsie ako Ty napises 2 prispevky. Na zaciatku si menil fet, automaticky sa meni aj IO, to vyplyva z prerazeneho fetu, lebo na IO sa objavi plne napatie a to nemoze prezit. Ano, vadny IO otvori fet naplno a ten znova odijde. Nezachrani ho ani rychla poistka. To si mal riesit a nie startovacie odpory. Uz si to mal odo mna aj na predchadzajucej strane. Menia sa malo kedy. O Tvojich 40k odporoch mam tiez silne pochybnosti.

Uživatelský avatar
technik-po
Příspěvky: 111
Registrován: 05 zář 2004, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#62 Příspěvek od technik-po »

Nechci nikoho pouèovat fero 7 , dìkuji všem za pomoc.
Co z toho vyplývá? Jakmile se nìkomu dostane takový to TV do opravy, je lepší se vìnovat onomu IO NL101,
Jak napsal: mbw a Andrea:
IO otevøe FET naplno a zpùsobí to zkrat!!!
Nebylo asi tøeba mìnit ani ten FET.
Ale z poèátku jsem uvažoval jako kokun, že zkrat mùže být jen pøez FET a kapacitu.
Ale uvedený zkrat tam byl i po výmìnì FETU za nový.

Co se týká startovacích odporù ty tam slouží pro spuštìní IO který je referenèním zdrojem pro FET. Jakmile nabìhne kmitoèet zaène napájení z trafa pøes diodu VD104. Startovací napìtí by rozhodnì nemìlo být vyšší než uvádí výrobce IO, A proto jsem to osadil podobnými hodnotami dle schématu. Televizor zatím šlape jak hodinky i s tavnou pojistkou F1,5A (místo pojistného odporu 0,15Ohmù OR15/R103)

Snad toto shrnutí pomùže i dalším kteøí se setkají s podobnou závadou.
Ještì jednou dìkuji všem zúèastnìným za konzultace.

PS pro kokun Funaj bìhá byl to studený spoj :lol:
Naposledy upravil(a) technik-po dne 24 dub 2010, 15:02, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#63 Příspěvek od fero7 »

Neviem sice komu to pises, .....
Ak fet nebol vadny, tak preco si ho menil?
Ak si myslis, ze si ho nemusel menit, tak ho tam daj naspet. Uvidime co sa stane.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#64 Příspěvek od kokun »

technik-po píše:Nechci nikoho poučovat fero 7 , děkuji všem za pomoc.
Co z toho vyplývá? Jakmile se někomu dostane takový to TV do opravy, je lepší se věnovat onomu IO NL104, ......
Snad toto shrnutí pomůže i dalším kteří se setkají s podobnou závadou.

Ale z počátku jsem uvažoval jako kokun, že zkrat může být jen přez FET a kapacitu.

PS pro kokun Funaj běhá byl to studený spoj :lol:
A ty se dál věnuj tomu tvému IO NL104, který snad v té telce ani není 8O Protože si po sobě ani nepřečteš to, co napíšeš - než nějakou blbinu odešleš (a to chceš učit fero7 opravovat zdroje) 8O :cry:

A chceš říct, že nebyl? Když si ten FET otevřeš "jako vrata od stodoly" - kudyma asi ten proud tekl, když ti vyrážel pojistku :roll:

A to tvé info o Funaji patřilo do toho 5-tistránkového vlákna - tam ti všichni radili a tam se měli dovědět výsledek. Ne tady, kde to nikdo nikdy nedohledá (a kdybych tě na to neupozornil, tak se to nedovíme ani tady) :cry:

EDIT - Tady jsi už opravu provedl, ale doplnit to vlákno "Fujnaň" - k tomu se už nemáš :cry:
fero7 píše: ....
O Tvojich 40k odporoch mam tiez silne pochybnosti.
Ferko - nemaj! Uhlíkáče, s hodnotou 40K, se vyráběly už za 1. republiky - tyto tam dal 8O
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“