vkv príjmač - zladenie vstupnej jednotky

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jethro
Příspěvky: 38
Registrován: 28 čer 2010, 02:00

#61 Příspěvek od jethro »

tu pôvodnú som ešte celkom nezavrhol. Časom sa uvidí - možno sa mi ju ešte podarí zladiť a niekde ju využijem.
Táto je od Drozda - PE 08/97 - "Vstupná jednotka VKV 88 až 108MHz".
Je to vlastne upravená vstupka z tuneru KIT 78 - AR-B4/79.

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#62 Příspěvek od BIPOLAR »

Tak ať se Ti daří. Místo původních KF907, použij raději KF(BF) 982 nebo 964 - KF907 dost zakmitávaly. :wink:
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
jethro
Příspěvky: 38
Registrován: 28 čer 2010, 02:00

#63 Příspěvek od jethro »

vstupku mám urobenú a začal som ju aj ladiť ale potom som ešte pre istotu zmeral napätia na MOS-tetrodach T1 a T2 a na T2 nemám napätie.
A už pár dní hľadám chybu, ale neúspešne. :wand:
Přílohy
obr_merania.jpg
(129.32 KiB) Staženo 185 x

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#64 Příspěvek od Hill »

V tom schémátku máš něco blbě: jednou měříš napětí proti zemi, podruhé proti napájení, potřetí na odporech, jednou mínus napíšeš, podruhé ne.
Snad polovina těch čísel, cos tam dal, je na nic.
Například T1, má-li Uds=10,6V, nemůže ti zbýt proti zemi na drainu dalších 10,6V, to by muselo být napájení nejméně 21,2V.
Takže máš blbě naměřeno a blbě popsáno. To jen k T1.
A teď T2:
druhý konec koaxiálu musí být zakončený vinutím vstupního obvodu mezifrekvence (ta vstupní jednotka přece k nějaké mezifrekvenci patří!), jinak nemáš stejnosměrně uzavřený obvod dT2 na kostru. Logicky pak kolem T2 naměříš kde nic tu nic.

Uživatelský avatar
jethro
Příspěvky: 38
Registrován: 28 čer 2010, 02:00

#65 Příspěvek od jethro »

teraz som zapojil na mf vystup cievku a už som na T2 nameral napätia, ktoré boli uvedené v AR ku tejto vstupke.(Uds=10,3V, Ug2s=0,33V a Ug1s=0V) Takže vďaka Hill, pomohlo mi to.
Predtým som mal mf vystup napojený na mf vstup starého rádia napájaného z vlastného zdroja.

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#66 Příspěvek od BIPOLAR »

Andersone, už to máš pohromadě ? Jsem zvědavý, jak jsi dopadl.
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#67 Příspěvek od BIPOLAR »

:sleepp: :sleepp: :sleepp: :sleepp: jethro zase spinká ??
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“