Zkušenosti s nákupy v LIDLu.

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Vojta7
Příspěvky: 510
Registrován: 28 zář 2010, 02:00
Bydliště: Františkovy Lázně

#61 Příspěvek od Vojta7 »

Pikofarad píše:Asi mám štěstí,koupil jsem pokusně 4ks NIMH AAA z Lidlu za 89kč.Už se používají cca 2 měsíce a dovolím si tvrdit,že kvalita(samovybíjení,kapacita) je lepší než u GP za trojnásobnou cenu
Já jich mám 8 (Tronic AA). 4 loňské a 4 letošní a musím říct, že proti podobně starým GP je to opravdu rozdíl. Jako jediné ještě mají použitelnou kapacitu. Nabíjím to "jejich" nabíječkou Tronic TLG 1000 B2.
A minulý týden jsem koupil mokrosuchý vysavač Parkside PNTS 1500 B2 (hledejte ;-)) a jsem taky spokojen, stejně jako s vysavačem na popel PAS 500 A1 (označením si nejsem jistý, zítra se podívám). Občas využiju i tu gravírku a "delta" vibrační brusku. Jediné, před čím chci varovat, je sada na stěhování nábytku za 149,-. Ta se jim moc nepovedla (kolečka kvůli chybějícím ložiskům naložená nechtějí zatáčet, zvedák nedrží). Ale co by člověk za tu cenu chtěl...

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#62 Příspěvek od Hydrawerk »

Killroy píše:V podstatě je to přebalený Bresser 10x50 a jedná se o celkem kvalitní výrobek osazený dobrou anglickou optikou (...) Pokud si dobře vyberete, je to plnohodnotný triedr za levný peníz a s 5tiletou zárukou.
Cca roku 2004 koupil otec podobný model v lidlu. Měl hliníkové tělo, ale křehké plastové roury objektivů, takže při drobném pádu jeden z nich rupnul. Účet jsem tehdy našel, ale už byl vybledlý (!!). Tyhle termopapírové účty jsou past na zákazníky.
--------------------
Dnes jsem tam koupil 8 AA alkalických článků celkem za 60 Kč, tj. jeden za skvělých 7,5 Kč. Má s nimi někdo špatné zkušenosti? Snad nevytečou do DT-9935.

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#63 Příspěvek od Jirka »

OT, ale taky hyper super a stejný majitel

Kaufland: nekupujte elektrický kráječ Superior
http://foow.org/cz/elektricky-krajec-su ... 90146.html (lepší obrázek nemám). Chleba neukrojí, jen pokouše a utrhne. Vypadá to na nevhodnou konstrukci.
Už ho mají zpět v krámě.
*****

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#64 Příspěvek od Artaban001 »

Já ty lídlovský tužkáče používám dost dlouho a zatím dobrý - jinak výdrží jsou tak průměrný. Jěště používám baterie z Rossmana. Mají i 9V v alkalice, R14 i R20 obojí v alkalickém provedení za rozumné ceny. Musím ale kontrolovat datum spotřeby. Občas jsou v regále dlouho.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#65 Příspěvek od Hydrawerk »

Nepožaduju kdovíjak dlouhou výdrž. Hlavně, aby články nevytekly.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#66 Příspěvek od Duvsan »

Včera som upravoval takú malú LED lampu pripojiteľnú rovno do zásuvky (vlastným teľom - bez kábla), napr. pri posteľ a tak. Po vypnutí stále "vrčala". Po otvorení som našiel klasický PWM riadený TNY 274PN dokonca regul. cez optron 8O , ale vypínač vypínal len LED a zdroj makal stále :( . Úprava bola jasná, napojiť to na stálo, preškrabnúť prísl. cestičky a vypínať to na vstupe. Podobne som upravil i aktívne repro k PC (nie z Lídlu). Nechápem, prečo to robia takto. Hlavný vypínač má vypínať všetko. Alebo nie?

Jenda_KL
Příspěvky: 1173
Registrován: 10 zář 2008, 02:00
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

#67 Příspěvek od Jenda_KL »

jestli on ten vypínač z bezpečnostního hlediska vyhovuje těm 250V~

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#68 Příspěvek od Duvsan »

Pokiaľ viem, kontakty vypínača zaujíma prúd, nie napätie (ak nejdeme do extrémov). Hriadeľka je z plastu. Jedine, že by hrozil kontakt vypínača s púzdrom toho poťáku. Ale to mi pripadá ako blbosť.
Ale prečo to takto robia (vypínajú výstup, nie vstup).

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#69 Příspěvek od vladodyno »

Napadá ma jediná odpoveď: kurvítko :-)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#70 Příspěvek od rnbw »

Nejde len o prud, ale aj o napatie (vzdialenosti, opalovanie kontaktov). Takze vypinac na 250V~ je drahsi.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#71 Příspěvek od Duvsan »

Takže mám čakať, že moja úprava jeden čas "veme za své"?
Nie je poťák s vypínačom štandardne stavaný na vypínanie siete?

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#72 Příspěvek od helios »

V dnešnej dobe už nie je. Staré Teslácke (veľké) boli dimenzované na sieť, dnešným, hlavne miniatúrnym by som neveril. Pred pár rokmi som na jednom zariadení menil hlavný sieťový vypínač, nebol už originálny. Dáky "tieželektrikár" tam nabastlil miniatúrny "KNX" vypínač, na ktorom bolo síce napísané 250V, ale po zapnutí sa skratol na kostru a povyhadzoval všetky ističe po ceste včetne hlavného, 25A. Obsluha mala šťastie, že bol vypínač na kovovej kostre stroja, ktorá bola nulovaná. Fáza totiž prerážala aj na kovovú ovládaciu páčku... 8O
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#73 Příspěvek od vladodyno »

Áno je to možné, že časom odíde. Ale furt je to lepšie ako pôvodné zapojenie. Súčiastky R C stále pod prúdom, skrat, požiar...

Toľko môj amatérsky názor.

Uživatelský avatar
feliz_navidad
Příspěvky: 591
Registrován: 15 říj 2009, 02:00

#74 Příspěvek od feliz_navidad »

Duvsan píše: Nie je poťák s vypínačom štandardne stavaný na vypínanie siete?
Zdaleka ne každý. Např. z tesláckých byly na 250Vst jen TP281, menší TP16x už jen na 24Vss.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#75 Příspěvek od Duvsan »

Spoznám to (oblúk a tak)? Zatiaľ poslúcha.

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“