Snimani "hladiny" uhli

Měřáky, automatizační technika, regulační technika

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#61 Příspěvek od Andrea »

BOBOBO píše:Zrovnatak vážíme silo na 50 tun popílku jaksi i s obalem .
Ale určitě ne s celou teplárnou/elektrárnou jak tady doporučuješ. :roll:

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#62 Příspěvek od mtajovsky »

:D :D

Uživatelský avatar
sewerman_cz
Příspěvky: 289
Registrován: 13 úno 2011, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#63 Příspěvek od sewerman_cz »

Už to tady někdo zmiňoval, ale já bych to viděl na závažíčko na lanku uvázané na víko. Nasypalo by se uhlí, závaží by se dalo na povrch a postupně by klesalo. Konec lanka pod víkem by byl přidržován pružinkou. Až by se lanko napnulo stlačilo pružinku, seplo by kontakt. Mechanicky by se to určitě dalo vyřešit tak, že uhelnému prachu by byla vystavena pouze pružinka.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#64 Příspěvek od petrfilipi »

Trocha obrázkové inspirace:
http://www.google.cz/search?q=heating+c ... 64&bih=736

Jinak postavit kotel na tenzometry je sice super, ale asi to nikdo nezaplatí.
Místo koule s lankem by bylo možné použít desku na kloubu s rtuťovým spínačem (v nezničitelné krabičce). Jen se vždy musí deska odklopit (koule vyndat), nasypat uhlí a kouli (desku) položit na uhlí.
Pak by součástí krabičky s rtuťovým spínačem mohl být i RF modul s baterkou, třeba by to přes dvě kovové krabičky na 2m něco mohlo zavysílat.

Petr Filipi
Naposledy upravil(a) petrfilipi dne 30 lis 2012, 12:20, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
sewerman_cz
Příspěvky: 289
Registrován: 13 úno 2011, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#65 Příspěvek od sewerman_cz »

Ještě by mohlo být deska naopak. Přidělat desku na šiknou stěnu násypky a pod deskou mít spínač. Nasypu uhlí, deska přitlačí kontakt. Uhlí se odebere (sesype z desky) deska uvolní kontakt.
Spínač by mohl být mimo násypku a deska vevnitř. Akorát by musel mít dostatečně silný mechanizmus pro odskočení.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#66 Příspěvek od petrfilipi »

To sewerman:
Silný mechanizmus na odskočení znamení i silný mechanizmus na stlačení a pak nevím, zdali by to sypané uhlí dokázalo stisknout.

Když jsem ještě pracoval v Praze, tak jsme měli v zásobníku na saze takový vrnící vidličkový snímač. Když se vrnění zvnějšku utlumilo nasypanými sazemi, tak to dalo log. 1. Jenže to byly jemné saze. Kdyby to bylo tady, tak by to asi fungovalo, ale muselo by to být připevněno zvenku přes stěnu násypky (asi by nebyl problém to utěsnit), ale viděl bych probém v tom, aby to rychle nasypané uhlí mechanicky nezdeformovalo. Taky cena by asi nebyla nejlidovější.
Stejně bych viděl nejoptimálněji UZV čidlo přes vrchní stěnu (víko) násypky. Utěsnit to není problém a prostě se to jednou za čas (nebo při přiložení) otře.
UZV senzory se prodávají i jako couvací pro auta, tam není cena tak vysoká jako pro průmyslové aplikace.

PF

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#67 Příspěvek od ZdenekHQ »

...já si jen vzpomínám, jak jsme vždycky ťukali mincí na hliníkovou bečku, abysme zjistili, kolik je tam piva. Nešlo ji pořádně zvednout jak KEG. A fungovalo to....
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

marshal
Příspěvky: 1009
Registrován: 05 zář 2004, 02:00
Bydliště: UL

#68 Příspěvek od marshal »

u ZPA blahé paměti jsme montovali do obilních sil snímače tlaku. byl to bubínek s pružnou gumovou membránou a uvnitř protipružina s mikrospinačem.
Montovali se čtyři nad sebou a ve velíně to signalizovalo žárovkami ..

Uživatelský avatar
Mipro
Příspěvky: 10
Registrován: 15 led 2013, 01:00

#69 Příspěvek od Mipro »

Zdravim. Chtěl bych se zeptat zda tazatel už nějak vyřešil měření uhlí v násypce. stojím nad stejným dotazem. Rád bych zkusil využít ten ultrazvuk. Na ebay stojí kolem 25Kč tak už ho mám doma. Na stole to měří krásně. Propojen je pomocí arduina. Jako ukazatel hodlám použít grafický LCD v pokoji, a u kotle pomocí ledek.pokud by měl tazatel stále zájem, nějak to dáme dohromady. Finančně to komplet vychází na cca 120 Kč.

Uživatelský avatar
SDZ
Příspěvky: 420
Registrován: 11 bře 2011, 01:00

#70 Příspěvek od SDZ »

petrfilipi píše: Jinak postavit kotel na tenzometry je sice super, ale asi to nikdo nezaplatí.
Petr Filipi
Tenzometry lze koupit relativně levně z Číny -např. zde.
Bylo by potřeba dořešit elektoniku (zesílení signálu a zpracování).
Případně použít převodník: zde
Naposledy upravil(a) SDZ dne 11 říj 2015, 15:52, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Mipro
Příspěvky: 10
Registrován: 15 led 2013, 01:00

#71 Příspěvek od Mipro »

Tak jsem včera otestoval měření pomocí ultrazvukového senzoru. Uvádím že násypku mám stejnou jako tazatel. Při prázdném zásobníku hodnota 156cm, v polovině 95cm. Vše funguje jak má. Senzor jsem propojil s Arduinem a zapl serial monitor. Momentálně čekám na LCD display, pro pokračování výroby zobrazovače. Přemýšlel jsem o několika LED diodách jako zobrazovač, ale myslím že LCD s bargrafem bude lepší. Až dojde LCD, pošlu návod na sestavení..

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#72 Příspěvek od Atlan »

Nezabudni na predpisy ide o vybusne prostredie.

Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#73 Příspěvek od kulikus »

Hladinu čehokoliv lze sledovat dle času šíření/odrazu mikrovlnných pulzů resp. z jejich fázového posuvu. Takovej radárek.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#74 Příspěvek od Habesan »

Který se případně dá snadno získat se svítidlem.
Viz.: t=72522.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
ramici
Příspěvky: 143
Registrován: 13 led 2010, 01:00

#75 Příspěvek od ramici »

A co gumový balon (duši), hadičku utěsnit ve víku a k hadičce připojit čidlo tlaku na vodu z pračky.

Odpovědět

Zpět na „Měření, regulace a automatizace“