Koho volit 2013

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno

Koho chcete prezidentem ?

Anketa končí za 27 led 2013, 19:30

Miloš Zeman (v 1. kole 24,21 % / 1 245 848 hlasů)
58
60%
Karel Schwarzenberg (v 1. kole 23,40 % / 1 204 195 hlasů)
38
40%
 
Celkem hlasů: 96

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#61 Příspěvek od tomasjedno »

Soukromý tip: pokud vyhraje Zeman, tak až se Sobotkovi a jeho melody boys podaří shodit vládu, bude úřednickou vládu sestavovat Klaus (sestavovat, ne dělat premiéra).

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#62 Příspěvek od ZdenekHQ »

Když už knížete označují "spící panna", divím se, že na Zemana ještě nikdo nevytáhl staré pojmenování "špatně naolejovaný (namazaný) medvěd". :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#63 Příspěvek od AmarokCZ »

p32: zajímavý, ale od vícero mladých vím, že je pro ně ve velké většina jasná volba Avatar. Asi záleží co jsou pro tebe "mladí".
ZdenekHQ: tak napiš čím se od masy odlišuje, rád se od srdce zasměju tvým omylům.
http://www.zvodovodu.cz/ | Pokud neodpovídám na téma a chce něco vědět, pište SZ!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#64 Příspěvek od ZdenekHQ »

Nemám důvod, i kdybys to pochopil, nebudeš ochotnej to uznat. Tobě se víc líbí útočit proti všem, co mají jinej názor.

Škoda, že tady nefunguje skrytej text, napsal bych i to, jakou předpokládám odpověď. :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#65 Příspěvek od AmarokCZ »

Super výmluvy, to můžeš rovnou napsat že nevíš... :roll:
http://www.zvodovodu.cz/ | Pokud neodpovídám na téma a chce něco vědět, pište SZ!

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#66 Příspěvek od tomasjedno »

Zkusím přidat jednu myšlenku. Začnu trochu ze široka.
Přemýšlel jsem, v čem tkví kořeny úspěchů Američanů. Při všech jejich nedostatcích obdivuji jejich hrdost, tah na branku.
Kořeny jejich úspěchu vidím zejména v tom, že to jsou v převážné většině potomci lidí, kteří se nehodlali spokojit se svým nuzným životem, a vypravili se přes půl světa budovat si novou existenci. Ne jen sedět doma na zadku a lkát, ale aktivně konat. K tomu jsou potřeba určité vlastnosti, a ne každý je má.
Naše krajany v zahraničí považuji v tomto ohledu za něco podobného, a jejich názor pokládám za velmi relevantní.
Ti z nich, kteří šli volit, jsou lidé, které velmi zajímá, co se děje doma, a záleží jim na tom. Pro uplatnění svého volebního práva museli udělat o hodně víc, než my doma. A tak, když se kouknu, kdo u nich zvítězil (a to všude), vidím o důvod víc volit tak, jak jsem se rozhodl.

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#67 Příspěvek od Bernard »

Volba českého prezidenta se mě naštěstí nedotýká, ale tato myšlenka mě zaujala:
AmarokCZ píše:... celé výsledky voleb pouze odrážejí podprůměrnost většinové části obyvatelstva ČR,...
Která elitní menšina to nakonec vyváží na celkový průměr?

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#68 Příspěvek od mtajovsky »

tomasjedno píše:
mtajovsky píše:Mám nepříjemné podezření...
A jaké duševní handicapy vidíš u těch, kteří volili Zemana?
Tam bych zase viděl soubor více věcí. Zahleděnost do minulosti a konzervativismus, respektive příklon k tomu, co si myslíme, že známe, jistý pocit zadostiučinění a spravedlnosti v tom, že když by Zeman vyhrál bude to jako narovnání podrazu, který na něj udělala ČSSD před 10 lety při presidentské volbě, principiální nechuť k tomu, "co se právě nosí" (volit knížete) a naděje (falešné?), že alespoň trochu levicový(?) president pomůže zatočit s proklínanou Nečasovou vládou.
tomasjedno píše:Naše krajany v zahraničí považuji ...
Ti z nich, kteří šli volit, jsou lidé ..., A tak, když se kouknu, kdo u nich zvítězil (a to všude), vidím o důvod víc volit tak, jak jsem se rozhodl.
To jste si zvolil extrémně nereprezenativní, přefiltrovaný vzorek voličů. Ale president je tu pro všechny, ne jen pro emigranty a elity.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#69 Příspěvek od tomasjedno »

Jistěže extrémně nereprezentativní. Taky nevím, proč bych měl svůj názor porovnávat s názorem většinovým, z reprezentativního vzorku.
Někdo se tu ptal, kdo jsou ty elity, které ten podprůměr vytáhnou na průměr. Tak tady v tomhle výběru zrovna vidím zdroj těch nadprůměrných, a jejich názor je pro mne směrodatnější, než názor např. prodavaček v hypermarketu. Možná v tom hraje roli i to, že mám takové v nejbližší rodině.

Přemýšlel jsem, jak je to s tím slouhovským genem. Nějak jsem to ve svém okolí nepozoroval, ale to může být tím, že se pohybuji převážně v městském prostředí. Na venkově to ale tak možná funguje - to by vysvětlovalo, proč dostal KS tolik hlasů i od venkova, jinak tvrdě zemanovského.

Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#70 Příspěvek od Jimmi2 »

alles píše: ...ač Karlovi je špatně rozumět, má to co říká smysl, není to jen kvalitně přednesená směs pomluv a bonmotů...
Tohle podepisuji dvakrát 8-)

Uživatelský avatar
yakl
Příspěvky: 436
Registrován: 14 dub 2005, 02:00

#71 Příspěvek od yakl »

Nezávidím vám vašu dilemu pri priamych voľbách prezidenta, my na Slovensku sme to už zažili. Teraz to čaká aj vás. Dobre je, keď si každý volič uvedomí, že to nie je divadlo a nie je to o animozitách. Je to o politickej kvalite kandidáta. Som zvedavý, koho z existujúcich kandidátov budú v druhom kole voliť tí, ktorí v prvom kole nevolili ani jedného z týchto dvoch. Lebo tí rozhodnú voľbu. Prajem vám šťastnú ruku.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#72 Příspěvek od masar »

Samotný fakt, že někdo mluví tak, že to dává smysl, je příliš slabý argument pro jeho zvolení prezidentem. Prezident by toho měl znát mnohem víc.
Schopnost tvořit bonmoty považuji za vyjádření určitého nadhledu a důvtipu. A pomluvy jsou pomluvami až tehdy, když nejsou podloženy fakty.
Nicméně ani tato schopnost nemůže být vstupenkou do prezidentské funkce. Tou vstupenkou jsou budoucí kroky, které daný kandidát v roli prezidenta chce učinit.
Heslo pana Schwarzenberga "Neuhnu z cesty" ho u mne zcela diskvalifikuje, protože tím říká, že bude pokračovat v tom, co dělá doposud. S jeho rolí ministra zahraničí rozhodně spokojen nejsem, tam předvádí jedno faux pas za druhým. Nejvíc mně vadí jeho uznání Kosova (smutná analogie Mnichovské dohody) a tanečky kolem neuznání Palestinského státu. To jsou ale jen dvě "špičky ledovce". A pak je to člověk, který se podílí na výsledcích této vlády a nemůže se od nich distancovat.
Takže u mne má pan kníže :down:
:wink:

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#73 Příspěvek od BOBOBO »

No já mám dojem , že by nám Karel pokrátil ještě rychleji a více šňůru k upadající evropě , tak snad když dám hlas Milošovi bude to za déle a se srandou . Jinak jsem rasista z jejich příčiny a proto bych u Miloše uvítal některé slogany od BOBO , když i on se nebál publikovat , že palestinci jsou tam stejně to , co zde cikáni . A narozdíl od Karla je (pro rychle startované byl) praktikující ekonom . Právě odcházím do ozdravovny , tak budu třeba napraven . :D

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#74 Příspěvek od tomasjedno »

Tak ať je to ozdravení co nejúplnější!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#75 Příspěvek od BOBOBO »

Bohužel , když jsi nebyl ....

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“