Vysavač Electrolux 8810 ultra one, nejde spustit

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dury2
Příspěvky: 127
Registrován: 22 lis 2009, 01:00

#61 Příspěvek od dury2 »

No super :D
A je to úplně ten samý?
Pokud bude cena rozumná, určitě bych si ho vzal.

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#62 Příspěvek od JirkaCZ »

takhle, rozměrem a tvarem je stejný, jen tipově je asi trošičku jiný :)

Já mám DOMEL MKR 2251 to je starší značení po novém by to bylo podobné tomu tvému. Než bych ti ho poslal tak bych mu vyměnil ložiska jo a má příkon asi jen 1600W místo 1800W co měl původně v tom UltraOne


jak dlouho si ten UltraOne měl než shořel motor? já mám Z8870C už rok a zatím v pohodě všechno funguje ani eletrika v hadicích se ještě nerozpadla...

Uživatelský avatar
dury2
Příspěvky: 127
Registrován: 22 lis 2009, 01:00

#63 Příspěvek od dury2 »

cca 3-4 roky. Doposud maximální spokojenost, výkon a nízký hluk úplně super. Na to si ztěžovat nemohu, problém nastal se zenerkou, jak je výše uvedeno a asi měsíc a půl potom odešel motor, je tam přidřené ložisko a spálené vynutí na rotoru. Přemýšlím, jestli jsem to nezavinil já a nějak špatně to při skládání nesložil, přeci jenom, po těch letech už na náhodu moc nevěřím.
Taky se mi stalo, že jsem vypral výstupní filtr, po vyprání už měl asi horší průchodnost, protože se občas rozsvítila kontrolka na jeho výměnu. Bohužel nový filtr 600Kč, takže jsem asi šetřil až jsem si neušetřil na nový motor a možná i proto motor odešel.
V navijárně mi řekli oprava motoru do tisíce. Nový motor stojí 1500Kč.
Myslel jsem, že máš ten samý motor, nerad bych přišel o ten báječný výkon.
Tak asi koupím nový motor a filtr a jsem v tom za pěkných 2100 * poštovné. :D

Uživatelský avatar
yarousch
Příspěvky: 1
Registrován: 02 úno 2014, 01:00

#64 Příspěvek od yarousch »

Ahojte pánové,
mám také trápení s vysavačem Elektrolux Z 8810. Již podruhé mi "odešel" řidicí modul. V prvním případě byl vyměněn v rámci záruky. Od jeho výměny uběhl zhruba rok a dnes dopoledne stejná závada. Trochu jsem si přál aby to byla zde zmiňovaná cívka L3. Vysavač jsem rozebral abych se dostal k napájecímu modulu. Na něm jsem bohužel cívku L3 nenašel. Označení na desce sice je ale cívka nikde. V místě se nachází rezistor R17 (viz obrázek). Nemáte prosím radu jak diagnostikovat závadu. Z elektroniky mám pouze základní znalosti a mé schopnosti končí u stavebnic s návodem.

Přívod je v pořádku. Motor předpokládám také, neb běžel bez sebemenších známek obtíží (hluk apod). Žádná spálenina není cítit.

Obrázek

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#65 Příspěvek od ohryzek36 »

Toto je novější verze této desky - ta už nemá tu cívku. Závada bude tedy někde jinde - bez nějakého měření se to ale nezjistí (tipuju to na tu Z1).

Uživatelský avatar
dury2
Příspěvky: 127
Registrován: 22 lis 2009, 01:00

#66 Příspěvek od dury2 »

Ahoj, námá doma někdo navíc podlahovou hubici k tomuto vysavači. Ulomilo se to spodní koleno a slepit to nejde. Nece se mi kupovat novou hubici kvůli plastu za 50 Kč. Díky

Uživatelský avatar
dury2
Příspěvky: 127
Registrován: 22 lis 2009, 01:00

#67 Příspěvek od dury2 »

Ahoj, námá doma někdo navíc podlahovou hubici k tomuto vysavači. Ulomilo se to spodní koleno a slepit to nejde. Nece se mi kupovat novou hubici kvůli plastu za 50 Kč. Díky

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#68 Příspěvek od JirkaCZ »

Ahoj, za asi 150,- se dá koupit redukce z oválu na kulatý průměr 32mm a potom už hubici někde seženeš snáž a to jakoukoliv :)

Uživatelský avatar
dury2
Příspěvky: 127
Registrován: 22 lis 2009, 01:00

#69 Příspěvek od dury2 »

díky za odpoveď, myslel jsem, jestli někdo nemá přímo tu hubici, dá se koupit za nějakých 770. Nechci prznit tento jinak výborný vysavač jinou hubicí, ale díky za nápad.

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#70 Příspěvek od JirkaCZ »

rozumim, taky ho mám a taky bych radši tu hubici koupil novou, protože je docela dost dobrá :)

Uživatelský avatar
dury2
Příspěvky: 127
Registrován: 22 lis 2009, 01:00

#71 Příspěvek od dury2 »

Tak už jsem koupil, nad cenou jsem trochu zaplakal

Uživatelský avatar
danhill
Příspěvky: 61
Registrován: 23 dub 2013, 02:00

#72 Příspěvek od danhill »

Tak se mi právě vrátil Z8870 ze servisu s tím, že je vadný motor a oprava by stála 2500,- :( ... To jsem řekl,že v žádném případě ... A pokusím se jej opravit sám.
Právě jsem vysavač rozebral,podle návodu v tomto vlákně a vytáhl motor.
Je tam motor 462.3.651-9 ...
Chci se zeptat, jestli nevíte kde by se dal za rozumné peníze koupit, případně jakými modely by se dal nahradit? Přímo tento motor jsem ani na http://www.motory-domel.cz/ nenalezl.Mají tam pouze 462.3.651-16 , ale stejně stojí 1500,- ... Klidně koupím i starší z jinak poškozeného vysavače. Ale nevím kam se obrátit.
Díky moc.

Uživatelský avatar
dury2
Příspěvky: 127
Registrován: 22 lis 2009, 01:00

#73 Příspěvek od dury2 »

Taky jsem sháněl a nakonec jsem radši koupil nový. zatím to šlape

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#74 Příspěvek od JirkaCZ »

Ahoj, já mám doma motor DOMEL MKR 2251 je to ještě podle staršího značení ale rozměrově by měl být stejný a má 1800W tak ti ho nechám za nějakou poměrnou částku pokud budeš mít zájem :)

Uživatelský avatar
danhill
Příspěvky: 61
Registrován: 23 dub 2013, 02:00

#75 Příspěvek od danhill »

Super, díky, napsal jsem Ti SZ, tak se třeba domluvíme ... :)

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“