Pioneer A-403R - trafo

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Thales
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#61 Příspěvek od Thales »

Sendy chceš snad tvrdit že všechna dnes vyráběná trafa mají povinně tepelnou pojistku? Pokud ne tak řešit co bylo je irelevantní pokud to nějaká norma nenařizuje. Pokud ano byl bych ti vděčný za označení kterou normu jde a pokud není veřejně dostupná tak o citaci z ní. Děkuji předem.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#62 Příspěvek od Sendyx »

Thales píše:Sendy chceš snad tvrdit že všechna dnes vyráběná trafa mají povinně tepelnou pojistku?.
Nic takového jsem nepsal, přečti si mé posty znovu a lépe.

Neřešíme "všechna trafa světa", ale jedno konkrétní.

Uživatelský avatar
Thales
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#63 Příspěvek od Thales »

Tvé příspěvky jsem četl všechny a pozorně, ale nebyla to reakce na ně, ale konkrétně na tento jediný:
Sendyx píše:...kdysi auta neměla žádné brzdy, a že jezdíš pomalu, tak je taky nemusíš mít funkční...

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#64 Příspěvek od Sendyx »

Prostě a jasně - existuje norma, platná a závazná vyšším předpisem (nařízením vláday), která definuje, jaké vlastnosti po stránce bezpečnosti má mít přístroj i po předepsaných destrukčních testech. U některých se to dá dosáhnout bez tepelné pojistky, u některých je použití tepelné pojistky nutností. Je-li výrobcem tepelná pojistka použita, je její odstranění chytrákem (neznalým fušerem, vepřem, hovádkem nezodpovědným, sebevrahem...) značný zásah do bezpečnosti přístroje. Howgh.

Uživatelský avatar
Thales
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#65 Příspěvek od Thales »

Když jsem tě o tu normu ale žádal tak si mi nevyhověl.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#66 Příspěvek od Sendyx »

ČSN EN60065 - Zvukové, obrazové a podobné elektronické přístroje - Požadavky na bezpečnost.

Jestli hledáš nějakou stránku v ní, kde by byla napsána věta "transformátor musí mít tepelnou pojistku" - tak nic takového tam nenajdeš. Není to kuchařka. Pořiď si ji (pozor, k původnímu výtisku je asi 8 doplňků a změn), prostuduj a teprv pokud ti něco nebude jasné, dá se pokračovat dále.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#67 Příspěvek od BOBOBO »

A vo vo tom to je . Jestli jsi ten , který vykládá náboženství 60065 , tak to je jiná . Ne odjakživa co je psáno je dáno . Připomínáš mi takového panáka , co se dovolává duchuzákona . A ty přílohy a změny jsi si měl spočítat , když tak sekáš .
Přílohy
60065.JPG
(102.42 KiB) Staženo 40 x

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“