Příspěvky na EB 2014 - důležité hlavně pro Slovensko !

❓ Připomínky a dotazy pro administrátory a moderátory. Zde řešte problémy s přihlášením či heslem, můžete navrhnout otevření nové rubriky v diskuzním fóru či napsat případné připomínky k portálu nebo diskuzi.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#61 Příspěvek od gepard »

... šlo by něco ve smyslu:
NICK1 ... platba dorazila,
NICK2 ... platba dorazila,
NICK3 ... platba dorazila
atd. ...?
-- Gepard --

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#62 Příspěvek od Michal22 »

Připojuji se k Gepardovi, poslat to třeba i do SZ, jen jestli dorazila platba (furt mám hracha z toho, že pošlu peníze někomu, kdo si je nezaslouží :( )
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#63 Příspěvek od Hill »

ZdenekHQ píše:... jen nevím, jaké údaje vlastně zveřejnit. Někdo o to nestojí, někdo chce potvrzení a dělat tady selektivní účetní opravdu nebudu.

Je možný dokonce pasivní náhled na účet, ale to asi zatím nechám jen pro moderátory.
Já jsem zvolil pro identifikaci jako variabilní symbol své číslo uživatele, protože převádím telebankingem bez možnosti přidat zprávu pro příjemce.
Jenže v seznamu uživatelů se místo toho zobrazuje jen pořadové číslo v tabulce a stejně tam není vyhledávání.
Přímo se mi číslo profilu nezobrazuje, ale jde zjistit najetím kursorem na jméno uživatele ve sloupci Online, v infořádku prohlížeče se zobrazí adresa s číslem.
Pokud to prohlížeč nepodporuje, tak na jméno Online stačí kliknout a moje číslo uživatele se objeví se zobrazením mého profilu v adresním řádku.
To navrhuji těm, kdo nevědí, jak identifikovat svou platbu. Asi se to nebude líbit každému, přece jen je to trochu "přes ucho", ale identifikace sponzora by byla jednoznačná i bez textu a v případě zveřejnění by se vlastně nevykecal žádný údaj usnadňující zjištění byť i jen čísla účtu, natož dalších identifikačních údajů.
Už jsem poslal s var.symbolem 2629, ale pak mi došlo, že by pro odlišení příspěvku na Bastlírnu od případných jiných plateb na účet stačilo doplnit na deset míst například takto 2014002629, dejme tomu Davidus (7260) by použil také dvakrát nulu: 2014007260.
Služebně mladší (s pětimístným číslem) by do v.s. vložili jen jednu nulu, například 2014018346 by napsal Maxell, naopak ti vytrvalejší by doplnili nul víc, jako třeba Janousek by uvedl 2014000487 a ti ještě zasloužilejší by museli přihodit ještě jednu nulu a nestoři ještě jednu.
kurzívou jsou nuly na doplnění, tučně číslo profilu.

Asi by i Zdeňkovi usnadnilo identifikaci to, že variabilní symbol začíná jednotným číslem, zde jsem použil příklad 2014 a nejméně jednu nulu, k identifikaci uživatele by posloužilo jedno až pět míst za poslední nulou a stačilo by zveřejnit výpis těchto čísel, třeba i bez částky. Navíc podle pěti míst se pak snadno dohledá v tabulkách i uživatel, kdyby to bylo třeba zautomatizovat výpis uživatelů.

Že jsem za začátek symbolu zvolil letopočet, to neberte jako dogma, může se obecně použít i jiné čtyřmístné číslo, ale přimlouval bych se za jednotné, kvůli tomu rozlišení účelu plateb.

Popřemýšlejte o tom aspoň do příště, teď už to nesjednotíme.
Proto se omlouvám za dlouhé vedení, mělo mě něco takového napadnout dřív.
Přílohy
jak_zjistim_cisloprofilu.png
(79.62 KiB) Staženo 340 x
jak_zjistit_cisloprofilu.png
(24.69 KiB) Staženo 310 x

Uživatelský avatar
juricaj
Příspěvky: 135
Registrován: 30 pro 2006, 01:00
Bydliště: VSETÍN

#64 Příspěvek od juricaj »

Hm,hm.Rád dám kačku/kačky na elektrobastlírnu a asi už i dorazily,ale potvrzovat nic nechcu.Fandím za tu obětavost a hlavně volný čas,který fóru dáváte.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#65 Příspěvek od ZdenekHQ »

Číslo účtu je chráněno stejnou kontrolou jako rodné číslo - t.j. musí být beze zbytku dělitelné 11 (zadáno včetně čísla banky 2010).

T.j. pokud jedno číslo spletete, platba se vrátí, pokud spletete dvě, pořád je vysoká pravděpodobnost, že se opět vrátí na váš účet. To snad zvládnete zkontrolovat na vašem výpisu či potvrzení o transakci.

Skutečně nebudu dělat účetní a posílat SZ. Promiňte.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#66 Příspěvek od ZVUK2000 »

Dnes jsem odesílal peníze na různé účty a trochou nezapomněl i na bastlirnu. Zprava pro příjemce ZVUK2000

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#67 Příspěvek od KUBO »

Tiež som trochou prispel na toto skvelé fórum. Dúfam že platba dôjde. KUBO
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
mkat
Příspěvky: 615
Registrován: 22 čer 2009, 02:00
Bydliště: tisovec

#68 Příspěvek od mkat »

Aj ja som dnes posielal par Eur na učet.
Ved tam nemôže byť veľká chyba,včera to ešte perfektne fungovalo!!

Uživatelský avatar
pepito
Příspěvky: 315
Registrován: 10 kvě 2005, 02:00
Bydliště: V okolí Brd

#69 Příspěvek od pepito »

Také jsem něco málo poslal. Ve zpravě pro příjemce je uvedeno EB.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#70 Příspěvek od Habesan »

1111 Kč
Variabilní symbol dle Hillova doporučení, ostatní údaje zveřejňovat nechci.

Zároveň tímto děkuji těm, kteří mi zdarma poskytli některé součástky, a tím také přispěli na provoz Bastlírny.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#71 Příspěvek od ZdenekHQ »

Hosting atd. je zaplacen, díky všem za příspěvky, poněkud předčily moje očekávání.

Zjednodušený výpis je tady, kde se nenajde, můžu dohledat přesněji : http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... 445#639445
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#72 Příspěvek od fredis »

Také jsem přispěl svou troškou do mlýna Bastlírny. VS dle rady Hilla. Ať se daří! :lol:

Uživatelský avatar
Petrus2
Příspěvky: 101
Registrován: 05 zář 2005, 02:00
Bydliště: Doubek

#73 Příspěvek od Petrus2 »

Něco jsem poslal, snad to dojde. Petrus2

Zamčeno

Zpět na „Provoz fóra“