Mikrovlnka Mora MT01, zapojení magnetronu

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#61 Příspěvek od Artaban001 »

BOBOBO píše:No to žhavení po startu bere i 30A , doporučuji a sám používám klešťák.....
Já myslím, že stačí změřit průchodnost žhavení (ohmetrem) a pro sychr přemáčknout fastony a musí to žhavit jak o život.. Myslím si, že pro amatéra je nebezpečný už jen zprovoznění bez krytu a "ochomejtání" se okolo nekrytých částí za trafem. Letmé šáhnutí na fázi 230V končí většinou ucuknutím a sakrováním. U mikrovlnky, kde je i VN část ukostřená je i letmý dotyk průserová záležitost. I já raději zkouším části před trafem žárovkou a jinak mikrovlnku raději zakrytuju, když zkouším "mikrovlnění".

Uživatelský avatar
15578
Příspěvky: 28
Registrován: 13 pro 2013, 01:00

#62 Příspěvek od 15578 »

Průchodnost žhavení, jak to měření mám přesně provést? Prosím o podrobný popis a jaké hodnoty bych měl naměřit? Jinak jsem všechny fastony domáčkl, nic není zoxidované.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#63 Příspěvek od otakarv »

Artaban001 Ti přeci o pár příspěvků výše napsal:
A měřil jsi na nich něco, jako třeba, jestli má obvod žhavení (F, FA jsou jeho vývody) a nebo jestli nemá svod (F,FA proti obalu)?

Vezmi multimetr, přepni rozsah pro měření Ω a měř. Samozřejmně že musí být přívodní vodiče k magnetronu odpojené. A hlavně nezapomeň na přívodní kábel ať jej nemáš v zásuvce!!!
Jinak Artaban001 Ti toto měření již dokonale popsal skoro na začátku, mi už to pomalu připadá že si tu ze všech děláš kozy. :guns:
Artaban001 píše:Magnetron:měříš v odpojeným stavu - Mezi F a FA musíš naměřit "skoro" zkrat, mezi pouzdrem a F, nebo FA nekonečno. Pokud to umíš, mužeš odpor mezi (F, FA) a pouzdrem změřit i megmetem (stačí 500V), ale pak nezapomeň po měření pro jistotu kusem drátu magnetron vybít (průchodka se chová jako kondenzátor o malé kapacitě).
Pokud jsi tohle naměřil na původním magnetronu, tak jsi ho měnit nemusel.

Uživatelský avatar
15578
Příspěvky: 28
Registrován: 13 pro 2013, 01:00

#64 Příspěvek od 15578 »

Kozy si zde z nikoho nedělám, raději se 5X zeptám, než abych udělal nějakou koninu. Tak jsem to proměřil a na tom spodním vinutím kde jsou ty dva býlé fastony, tak jsem vůči kostře nic nenaměřil. Když jsem změřil vývody mezi sebou, tak ručička vyletěla. Na druhé straně, kde se zapojuje do slabšího vinutí VN pojistka, tak tam jsem naměřil vůči kostře 20 ohmů. Tak že by trafo bylo hotové? Když jsem změřil F a FA vývodyz trafa, tak mezi sebou, ani s kostrou jsem nic nenaměřil. Totéž u magnetronu, pouze když jsem F a FA proměřil, ručička vyletěla, jinak F a FA vůči kostře nic nenaměřeno.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#65 Příspěvek od mi-ro »

Už mě to fakt přestává bavit. Tohle je blbost-Když jsem změřil F a FA vývodyz trafa, tak mezi sebou, ani s kostrou jsem nic nenaměřil. To by jsi pak musel mít přerušený žhavící vinutí. Ty fakt nemáš základní znalosti elektroniky a tudíž nemá smysl dále pokračovat.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#66 Příspěvek od ok1hga »

15578 píše: Když jsem změřil F a FA vývodyz trafa, tak mezi sebou, ani s kostrou jsem nic nenaměřil.
jestli je tohle pravda máš přerušené žhavící vinutí na trafu,
ale protože je to z pořádného drátu, hádám, že máš špatně přidělaný faston na tom vinutí.
- mimochodem už to tu bylo popisováno jako možná závada !

a nebo vůbec nevíš co měříš . . . .

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#67 Příspěvek od otakarv »

15578, jaký máš měřák? Umíš s ním vůbec zacházet, měřit?

Uživatelský avatar
15578
Příspěvky: 28
Registrován: 13 pro 2013, 01:00

#68 Příspěvek od 15578 »

otakarv píše:15578, jaký máš měřák? Umíš s ním vůbec zacházet, měřit?
Měřák je vyfocen hned na první straně tohoto tématu. Trafo jsem vytáhl a jedině kde změřím odpor, tak je na té horní cívce, kde se připojuje VN pojistka. Dokonce jsem šel před fastony úplně k tomu drátu a ani prd, nic jsem nenaměřil. Samozřejmě jsem si drát očistil, aby vodil.

Uživatelský avatar
15578
Příspěvky: 28
Registrován: 13 pro 2013, 01:00

#69 Příspěvek od 15578 »

Tak jsem zpět a výsledek zjištěn, trafo v prdeli!!!!!!!!!!!

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#70 Příspěvek od mi-ro »

Trafo v pr deli si umím představit-nic hezkého. Ale tady se bavíme o elektrice, jakou tedy má vadu, podle tebe. Zkus nám to normálně, jednoduše popsat.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
15578
Příspěvky: 28
Registrován: 13 pro 2013, 01:00

#71 Příspěvek od 15578 »

Mám nové a jede, dám staré a nejede, tak asi tak.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#72 Příspěvek od otakarv »

Velice strohá odpověď, mi-ro se však Tě ptal na závadu toho trafa, což i mně by zajímalo.

Uživatelský avatar
danhill
Příspěvky: 61
Registrován: 23 dub 2013, 02:00

#73 Příspěvek od danhill »

Ahoj,
mám také problém s mikrovlnkou, tak se přidám do diskuze. Pročetl jsem to tady skoro celé, ale mám nějaký jiný model mikrovlnky a tak se potřebuji poradit.
Jde o mikrovlnku Panasonic NN-GD357W
Po zapnutí zahřívání na chvilku normálně najede,ale po pár vteřinách se na displayi zobrazí chybová hláška H98 ...

Tak jsem ji rozbral a zkoušel proměřit podle zde uvedených postupů.
1. pojistka je OK
2. tepelná ochrana je v OK
3. magnetron jsem měřil FA vs F =0ohm a FA i F proti obalu nekonečný odpor. Tudíž usuzuji, že magnetron je asi taky OK
4. dveřní spínač je v pořádku, napětí se dostane až na VN základní desku
5. primár trafa 0ohm
6. FA a F kabely z desky 0ohmů mezi sebou a nekonečno ku zemi.

No a na te desce končím a zároveň je nejvíce podezřelá ... Vede do ní nějak moc kabelů a diody tam jsou dokonce dvě a vinutí na trafu mi tam taky příjde nějak víc ... Je to prostě nějak jinak zapojené a tak se s vámi jdu poradit než budu pokračovat.

Přiložím ještě pár fotek.
Přílohy
5.JPG
(198.2 KiB) Staženo 101 x
4.JPG
(172.07 KiB) Staženo 93 x
3.JPG
(162.18 KiB) Staženo 90 x
2.JPG
(181.49 KiB) Staženo 97 x
1.JPG
(192.92 KiB) Staženo 125 x

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#74 Příspěvek od ok1hga »

doporučuji ti odnést mikrovlnku do nejbližšího servisu,
tato neobsahuje jednoduché zapojení s trafem, ale má invertor.

Nicméně hláška H98 říká, že je v háji magnetron . . .
elekroda-pl

justanswer-com

Uživatelský avatar
danhill
Příspěvky: 61
Registrován: 23 dub 2013, 02:00

#75 Příspěvek od danhill »

No jo ... Ale co jsem se dočetl,tak ta hláška H98 může znamenat i vadnou právě tu desku. A navíc magnetron jsem měřil ohmetrem a tímto testem prošel, nebo snad to ještě neznamená,že je v pořádku?

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“