DA SE NA DALKU NEJAK ZARUSIT SOUSEDUV AUDIO ZESILOVAC?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
fáza

#61 Příspěvek od fáza »

Niekomu možno pomôžu sluchátka s aktívnym potlaèením hluku. Majú zvonka zabudovaný mikrofon a po otoèení fázy vstavanou príslušnou elektronikou púš￾aju do sluchátok opaènú fázu, výsledkom èoho je subjektívne "ticho".

Uživatelský avatar
Deny
Příspěvky: 102
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Severní Morava

#62 Příspěvek od Deny »

SIRIUS1 píše::( Soused neustale o vikendech provozuje priserne nahlas (i v noci) hudbu pres audio zesilovac.Me to rusi a policie ani nikdo jiny nechce se timto zabyvat.
Můj kámoš měl podobný problém, tak se jednou rozhodl, zašel za sousedem, v klidu si s ním pohovořil a nakonec mu ještě vynadal do bezvědomí. A už dva roky má doma klid jako na pustém ostrově. I toto je někdy řešení, často nezbytně nutné.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#63 Příspěvek od stasek »

To není špatná rada, jenže to předpokládá kapku festovnější figuru, než má ten soused. :lol:

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#64 Příspěvek od Cust »

dobře mířená rána i od slabšího dokáže řádně vytočit :-)
zvlášť když je vedená na hlavu ze zadu něčím těžkým ...

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#65 Příspěvek od workhard »

Já bych potřeboval zarušit sousedovo psa,nemáte někdo nějaký nápad? :twisted:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#66 Příspěvek od Radix »

Kdyby to byly kočky, poradil bych ti jeden klip Mr. Beana.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#67 Příspěvek od workhard »

Kočky mi nevaděj,ty nedělají kravál :(
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#68 Příspěvek od EKKAR »

Někdo používá prášky na spaní zabalený do masa, někdo olověný pilulky z hlavně ráže 12, viděl jsem i odlákat hlídacího psa (a nebyl to žádný vořech, ale pěkně VOSTREJ dobrman) háravou fenkou úplně někam jinam, než kde narušitel přelézal plot...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#69 Příspěvek od Radix »

workhard píše:Kočky mi nevaděj,ty nedělají kravál :(
To by ses divil!

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#70 Příspěvek od workhard »

No dovedou taky zaječet,ale to není místní problém. Problém je neustále ve dne v noci štěkající sousedovo čokl :wand:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#71 Příspěvek od EKKAR »

Není rozdíl v tom, jak to psisko ruší, ale jednodušší řešení je, pokud štěká v jednom objektu s rušenými sousedy - tady pomůže stížnost adresovaná na majitele/správce objektu. Pokud je rušených víc, má to majitel psa takřka zpečetěné. Horší situaci nastoluje, pokud čokl ňafá u boudy/v kotci na pozemku, pouze sousedícím s majetkem rušeného - tady je potřeba si stěžovat u příslušného obecního/městského úřadu, obecně u komise veřejného pořádku. Majitel bude nejprve vyzván, aby psa buď uklidnil, nebo zavřel do prostoru, ze kterého jeho štěkot nebude rušit - a toto rozhodnutí je vymahatelné a jeho nesplnění pokutovatelné. Dalším řešením je úplné odstranění psa z objektu - všecko ale záleží na vytrvalosti stěžovatele, protože takováhle jednání se protahují, viník se vykrucuje, nepřebírá obsílky, vyhýbá se jednání před komisí nebo se mstí a vyhrožuje... Tyhle obstrukce dovoluje náš občanský zákoník, i když si mnozí z nás postesknou po době soudce Colta .45 a jeho 6členné poroty... Jejich řešení bývala rychlá a jednoduchá...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#72 Příspěvek od workhard »

No jsme na bastlírně,tak jsem měl spíš na mysli nějaké automaticky spouštěné ultrazvukové dělo :wink: na moje výtky mi soused vysvětlil,že jsme přece na venkově,tak štěkání psa je úplně normální :evil:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#73 Příspěvek od konosuke »

Ano, tento problém je mi znám, zvuková izolace stěn a stropů v paneláku je čistou fikcí, iluzí...naštěstí, elektro rozváděčová skříň na chodbě je volně přístupná veřejnosti, otevírá se klíčem - čtyřhranem. Prostě mu během produkce vyhoď všechny jističe, a ticho, klid a ... tma. Jen se nenech chytnout při činu. Beze svědků. Při recidívě opakovat, 3-4x za noc.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#74 Příspěvek od EKKAR »

workhard píše:...na moje výtky mi soused vysvětlil,že jsme přece na venkově,tak štěkání psa je úplně normální :evil:
Jo - a já jsem Bílá velryba... :lol: :lol: :lol:
Normální pes štěká pouze tehdy, pokud k tomu má důvod - neboli pokud je v dohledu/doslechu vetřelec, hrozící "narušením" hlídaného prostoru, jinak si lehne do kouta (boudy) a provádí střeh za klidu. Když pes blafe neustále i bez viditelného důvodu, je zjevně něco v nepořádku - buď je v jeho okolí něco, co ho dráždí a na co on upozorňuje štěkáním - pozor, to něco může být klidně i nechtěný zdroj ultrazvukového kmitání, například nějaký nenamazaný otáčivý spoj, který skřípe v pásmu ultrazvuku, což člověk neslyší, ale pes ano - anebo je pes prostě blázen se zanedbaným výcvikem a pak by se měli léčit oba, pes i pán.
Zkusil bych popátrat, jestli pes neštěká z nějakého viditělného důvodu. Ten důvod bych se pak pokusil odstranit. To že neustálý štěkot sousedovi nevadí, je také možná způsobeno tím, že nemá okna směrem k ňafalovi - promiň, jestli kážu blud, nepopsal jsi, jestli hafan běhá po zahradě/dvoře, nebo je uvázaný/zavřený v kotci. Takže souseda vyzvat, aby si šel poslechnout k Tobě. Je také možné si objednat na Hygienické stanici změření intenzity hluku = štěkotu v průběhu dne, musí se to ale zaplatit a není jistota, že se investice vrátí. Posudek o měření je ale relevantní pro případné soudní řízení, které může majiteli psa nařídit jeho odstranění nebo "odhlučnění" - třeba umístěním do uzavřené ubikace, kde si může blafat po libosti. Každopádně, jediná laciná metoda, jak se zbavit neustálého obtěžujícího štěkotu, je odeslání psa do jiné lokality (odkud se bohužel může vrátit) nebo (nenávratně) do věčných lovišť.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#75 Příspěvek od Devo70 »

Jedného otravného psa, ktorý strašil svojim štekotom okoloidúcich som "vyriešil" petardou. Pes pribehol k nej, oňuchal, keď to treslo zaskučal a ušiel do búdy. Odvtedy bol pokoj. Úplne zmenil postoj k okoliu.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“