Nepřehřátí solar systemu

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#61 Příspěvek od TAKJAN »

U koho máš kWh za 2Kč? To bych chtěl taky. Já cenu kWh počítám celková cena/odebrané Kwh. Tj včetně všech poplatků a VT a NT nerozlišuji. Pokud Budu uvažovat NT, asi se dostanu na stejné. Navíc 1kWh/24h jsou ztráty bojleru.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#62 Příspěvek od petrfilipi »

Mám ČEZ D25d, v NT mám celkovou cenu (doprava + obchod) za 1MWh s DPH 1896,61 Kč. Ale jelikož mi jede boiler (a v době NT vlastně i celá domácnost) jen na NT, tak jsem počítal tuto cenu.
Ale aby nedošlo k omylu - já Ti nechci hanit Tvůj solár, určitě víš proč sis ho pořídil. Já jsem si namontoval počítadlo motohodin na spirálu boileru právě z důvodu, abych si mohl spočítat náklady na ohřev TUV a pak porovnat ceny teplovodního solárního systému. A i když jsem počítal dotace, i když jsem mohl mít deskový kolektor bez DPH a ostatní svépomocí, tak jsme došel k závěru, že návratnost je v nedohlednu. Samozřejmě v mém případě. Ostatní domácnosti to mohou mít jinak.

PF

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#63 Příspěvek od TAKJAN »

2,18 mám já. Tak šetřím víc:-))))) A zas nastál tolik, pár plastových trubek od kámoše (ani je nefakturoval) čerpadlo, termostaty a blbůstky z domácích zásob, takže asi dobrý.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“