Elektrolyzér

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#61 Příspěvek od Sendyx »

Mira_A píše:
Sendyx píše:Přestaň blábolit ty nesmysly a zjisti si, co je to věrohodný informační zdroj. Pořad, jak píšeš "s televize" jím není.

BTW, ach ten češtin :wink: .
Tak jsem se spletl a co. Ty nevěříš, tak nevěř a zalez. Tady se původně diskutovalo zda to může fungovat. A je to určeno pro ty co tomu věří a ne pro šťouraly co nemají co na práci.
S vírou si jdi do kostela a nepiš sem ty nesmysly. Na žádný požadavek o důkaz nebo věrohodný pramen jsi nebyl schopen opovědět.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#62 Příspěvek od EKKAR »

Mira_A píše:...

Tak jsem se spletl a co. Ty nevěříš, tak nevěř a zalez. Tady se původně diskutovalo zda to může fungovat. A je to určeno pro ty co tomu věří a ne pro šťouraly co nemají co na práci.
Mejlíš se - TADY je to pro ty, kteří si vzali za svůj úkol uvádět na pravou míru podobný bláboly, jaký tady šíříš ty.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#63 Příspěvek od termit256 »

Ver jedine tomu, ze kdyby to opravdu fungovalo, tak je z vynalezce multimilionar a zarizeni je v kazde domacnosti.

Ale vzhledem k tomu ze zarizeni funguje jen na youtube a dotycny venuje vetsinu sveho casu sireni konspiracnich teorii, nebude to s funkci techto zazraku nijak zhave :-)

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#64 Příspěvek od Mira_A »

termit256 píše:Ver jedine tomu, ze kdyby to opravdu fungovalo, tak je z vynalezce multimilionar a zarizeni je v kazde domacnosti.

Ale vzhledem k tomu ze zarizeni funguje jen na youtube a dotycny venuje vetsinu sveho casu sireni konspiracnich teorii, nebude to s funkci techto zazraku nijak zhave :-)

Ha proč by byl vynálezce multimilionář. :lol:
To je k smíchu.
Co z toho měla Sklodowska :lol: , tak popáleniny z radiace.
Komu by to jednoznačně neprospělo jsou energetické společnosti.

Jinak nevím co pořád má každý s tím perpetum mobile,
je to volná energie, které je všude dostatek.
Jen je zde problém využívat ji.

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#65 Příspěvek od procesor »

Asi nevieš nič o rozdiele medzi pojmami objav a vynález.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#66 Příspěvek od kejki »

Duvsan píše:Ešte uveďte niekto na pravú mieru toto.
Až bude mít průsvitný stůl. Někde na youtube už je to objasněné, myslím, že odkaz byl dokonce tady.

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#67 Příspěvek od ohryzek36 »

U něčeho takového jsem viděl už i využití v praxi - v průhledné plexisklové nádobě se rozpoštěla horkou párou (z pressa) čokoláda s mlékem a míchala s ní vrtule, která se sama od sebe (bez motoru a podobných blbostí) roztočila.

Celý fígl byl v podstavci, ve kterém byl motor s unašečem, na kterém byly střídavě (+,-) naskládané magnety a ve vrtuli byly ty samé magnety, ale přímo zatavené v plastu. Celé se to roztočilo až po vložení nádoby - její přítomnost snímal nějaký hallův snímač v podstavci. Vypadalo to docela zajímavě (je jsem to napoprvé nemohl pochopit), ale také je to praktické - celá nádoba i s vrtulí a úchytama se dala v pohodě rozebrat a klidně i umýt v myčce a pod, takže nebyly žádné problémy s čištěním. Žádné české podklady jsem k tomuto nedostal (manuál a tak), tak tomu prozatím říkám "magnetický unašeč" :) .

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#68 Příspěvek od ohryzek36 »

U něčeho takového jsem viděl už i využití v praxi - v průhledné plexisklové nádobě se rozpoštěla horkou párou (z pressa) čokoláda s mlékem a míchala s ní vrtule, která se sama od sebe (bez motoru a podobných blbostí) roztočila.

Celý fígl byl v podstavci, ve kterém byl motor s unašečem, na kterém byly střídavě (+,-) naskládané magnety a ve vrtuli byly ty samé magnety, ale přímo zatavené v plastu. Celé se to roztočilo až po vložení nádoby - její přítomnost snímal nějaký hallův snímač v podstavci. Vypadalo to docela zajímavě (je jsem to napoprvé nemohl pochopit), ale také je to praktické - celá nádoba i s vrtulí a úchytama se dala v pohodě rozebrat a klidně i umýt v myčce a pod, takže nebyly žádné problémy s čištěním. Žádné české podklady jsem k tomuto nedostal (manuál a tak), tak tomu prozatím říkám "magnetický unašeč" :) .

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#69 Příspěvek od breta1 »

Nic nového, podobně fungovaly tachometry v autě.

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#70 Příspěvek od procesor »

Magnetickou spojkou je oddelená vrtuľka obehového čerpadla od motora,
magnetickou spojkou je oddelená vrtuľa vodomeru od zobrazovacieho strojčeka,...etc,etc

Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

#71 Příspěvek od Olchor »

Naprosto běžně se to používá v laboratořích - magnet zatavený ve skle, podstavec s točivým mag. polem a už to míchá.

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#72 Příspěvek od Mira_A »

Na tom celém už je divné, že ventilátorek do PC by měl fungovat jako generátor. Pokud vím bývají v něm tranzistory. Takže není vyloučeno , že má z boku dva knoflíkové články a dělá hrdinu.
Ale co ty větší motory napojené na velké generátory?

Jako generátor pracuje asynchronní motor nebo motor vrtačky.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#73 Příspěvek od Lukas-Peca »

Myslíš to video, jak roztočí 50kg setrvačník na nějaké 2000 ot/min a pak z něj "zázračně" odebírají energii?

Tak to je technologie stará nejmíň sto let. Používalo se to u Ward-Leonardova soustrojí, které když se opatřilo pořádným setrvačníkem, tak dodávalo energii ještě po výpadku napájení. Naživo je to možné vidět třeba v muzeu v dole Michal v Ostravě. Je tam soustrojí s tak obrovským setrvačníkem, že to dokázalo dodat dost energie na to, aby těžní stroj z dolu třikrát vytáhl klec s horníky i po výpadku dodávky z elektrárny.

Problém je, že se tam žádná free energy nevyskytuje.

Obrázek

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#74 Příspěvek od rnbw »

Zotrvacnik sa aj dnes pouziva ako UPS.

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#75 Příspěvek od Mira_A »

http://www.vlastnihlavou.cz/magneticky-motor/

Je tam i odkaz na někoho, co si nechal motor patentovat a teď vyhrožuje , že by mu všichni výrobci museli odvádět peníze.

Neodymové magnety se používají v některých typech motorů odedávna.
Zvyšuje to účinnost i dynamiku (zvyšuje se kroutící moment).
Ovšem cena magnetů je tak vysoká, že výroba reluktančních motorů
je omezena pro majetnější zákazníky.

Já jsem názoru, že kdyby byl motor ze 100% účinností a přidali by jsme do něj ty permanentní magnety, tak tu účinnost překročíme. Bohužel je zde stále mnoho faktorů úbytku energie. Jako ztráty ve vedení, tření ložisek, vířivé proudy.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“