VN dioda Mikrovlnka (přesunuto)

Příspěvky, které svou "duchaplností" přesahují možnosti toho fóra.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PavelOu
Příspěvky: 61
Registrován: 31 říj 2017, 01:00

#61 Příspěvek od PavelOu »

Ještě pro Dandarda .. na Wikipedii to máš vysvětleno :

https://en.wikipedia.org/wiki/Phase_(waves)#Phase_shift

Možná Tě na tom matou významy slov : děj a jeho průběh, který se opakuje, je periodický .. pokud jde o sinusovky, je harmonický a pokud by to byly třeba obdélníky z multivibrátoru, tak není harmonický, já jsem napsal neharmonický, ale i tomu se snad dalo rozumět .. a když si postavíš kvalitní multivibrátor, tak s ním můžeš rušit klidně i televize, protože i tenhle průběh lze teoreticky složit ze sinusovek a v ideálním případě jich tam bude nekonečně mnoho .. a v praktickém velice mnohé schopné rušit pomalu cokoliv .. :(

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#62 Příspěvek od danhard »

A jak popíšeš fázi neharmonického periodického průběhu ?

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#63 Příspěvek od Artaban001 »

A byls už na Danykových stránkách?

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#64 Příspěvek od danhard »

Co s tím má společné Danyk ? To je otázka obecné elektrotechniky :D

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#65 Příspěvek od Artaban001 »

To nebylo na Tebe Danharde.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#66 Příspěvek od p32 »

Mám dojem, že PavelOu bude zašitý profesor elektroniky. :lol:

Uživatelský avatar
PavelOu
Příspěvky: 61
Registrován: 31 říj 2017, 01:00

#67 Příspěvek od PavelOu »

ad harmonie - u neharmonického (třeba nějakého trojúhelníkového nebo lichoběžníkového) průběhu se bere většinou střed náběžné nebo sestupné hrany ..

.. ad zdvojovač napětí .. našel jsem jednoduché schéma zdvojovače a podle něj , pokud by se měl uplatňovat u magnetronu ten push up efekt, tak by musel mít poměrně velkou vnitřní kapacitu .. možná ji má .. je to jistě dynamický LRC prvek .. :) .. a když tak pěkně funguje, tak tam nějaký pozitivní efekt být i musí ..

U Danyka jsem byl několikrát .. je zajímavé, jak tam zkouší měřit tu směrovou charakteristiku .. ale podle toho videa z Youtube by ty vlny, pokud je tam nasazená ta čepička, měly jít pěkně dopředu .. a za tu ,,anténu,, se pak dávají i roztodivné vlnovody .. :)
Přílohy
Zdvojovač napětí-elektross-obr-3.jpg
(17.88 KiB) Staženo 50 x

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#68 Příspěvek od ohryzek36 »

Možná bude tato otázka znít zvláštně, ale stejně: Co se vlastně v tomto vlákně řeší?

Uživatelský avatar
PavelOu
Příspěvky: 61
Registrován: 31 říj 2017, 01:00

#69 Příspěvek od PavelOu »

VN dioda se vyřešila, dál se bádalo nad magnetronem a jeho napájením .. asi se mělo bádat už v jiném vlákně .. jestli víš, jak to přehodit , tak se do toho můžeš pustit .. já to neumím .. :( .. ale jak doufám, tak už jsem tady skončil .. :) .. možná by se to mohlo přejmenovat na Mikrovlnka, VN dioda a magnetron .. ale to by musel asi přejmenovat ten, kdo s tím přišel a ne ten, kdo tu končí .. :)

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#70 Příspěvek od workhard »

Noo ten styl, techbláboly a smajlíky... že by zaskočil náš milovaný pan učitel :twisted:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
PavelOu
Příspěvky: 61
Registrován: 31 říj 2017, 01:00

#71 Příspěvek od PavelOu »

.. a na skřehotání nemá cenu odpovídat .. :)

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#72 Příspěvek od Artaban001 »

No mě by spíš zajímalo, co máš z tou mikrovlnkou za lubem. Na Danyka jsem Tě posílal hlavně proto, že ty hrátky přivedl k dokonalosti a "přetaktoval" magnetron na 200% výkon (podle jeho slov).
Ještě větší "zvěrstva" s tím dělá na youtube "Kreosan".
Mě totiž osobně stačí vědět, jak co v mikrovlnce měřit, abych ji mohl opravit a na co si dát bacha - třeba taky na to, když se megmetem měří magnetron, tak díky kapacitě průchodky zůstává nabitej a při 1000V to není nic příjemného - takže i magnetron "vybít" spojením jednoho z fastonů z kostrou kusem drátu.
Díky mé "výzkumné činnosti" se mi tu sešlo několik krásně silných magnetů z rozebraných magnetronů, docela tichých větráčků a nějakej ten ovládací panel, kde stačí propojit dva kontakty, do konektoru zastrčit kabel z kazeťáku (je zvláštní, že rozteč pinů přívodního konektoru se shoduje s roztečí "děr" na koncovce odnímatelné přívodní šňůry z rádia). A funguje jako hodiny z časovačem na 3 okruhy. A to celý celkem bezpečným způsobem. Stačí doplnit kryt zadní strany panelu.
A pak tu máš ještě motorky talířů, který lze využít jako zdroj až 400V, co dá do zkratu jen pár mA, pokud se Ti s ním podaří z vnějšku otáčet a nesmeteš vestavěnou převodovku.

Uživatelský avatar
PavelOu
Příspěvky: 61
Registrován: 31 říj 2017, 01:00

#73 Příspěvek od PavelOu »

Mám za lubem a jestli se mi to někdy podaří a přežiju to, tak možná dám vědět .. ale určitě by to mělo být smysluplné použití mikrovlnky k jinému účelu a něco v tom smyslu už jsem tu napsal .. jednak jsem chtěl vědět, co všechno v té mikrovlnce mám a také jsem se chtěl dozvědět co nejvíc o magnetronu ..
Ten fakt, že i na magnetronu zůstává nějaké napětí svědčí o jeho nezanedbatelné kapacitě a jejímu pozitivnímu příspěvku na napájení magnetronu ..
Pokud jde o ten motorek talíře, tak k němu jsem se neprobojoval .. a docela by mne zajímalo , jak ten motorek vypadá a jak bych ho odpojil, protože ho tam nebudu potřebovat .. na větráku jsou tři nožové přípojky, dvě jistě napájejí větrák .. je to celé fórové a tak jsem si ani netroufl to rozpojovat .. nejspíš to bude jen klema, aby se ten motorek talíře dal někam připojit .. také jsem nepochopil, proč a jak chceš ten motorek používat jako zdroj napětí ..

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#74 Příspěvek od ohryzek36 »

Tu kapacitu má průchodka (kvůli vf odrušení), ne samotný magnetron.

A magnetron jednoduše potřebuje žhavení (3,1V), pracovní napětí (4kV) a při něm se rozkmitá. Nic víc, nic míň.

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#75 Příspěvek od danhard »

PavelOu píše:Ten fakt, že i na magnetronu zůstává nějaké napětí svědčí o jeho nezanedbatelné kapacitě a jejímu pozitivnímu příspěvku na napájení magnetronu ..
To je samozrejme blbost :roll:
Kapacita pruchodky u katody je tam, aby nelezlo vf ven taky druhou stranou.

V napajeni a funkci zdvojovace jste zcela zanedbali indukcnost transformatoru. Je tam rezonancni nabijeni kondu.
Jste diletanti.

Odpovědět

Zpět na „Hvjezdná pjechota“