Nafouklé elyty na základní desce

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#61 Příspěvek od rnbw »

Ano, ten je SMD - 1000uF/10V, vyrobca neznamy.
Ale na tej doske su klasicke dierove a navyse to budu nejake polymerove (nie s tekutym elektrolytom) - tie byvaju oznacene ruzovou alebo tou svetlomodrou farbou - tie vydrzia dost vela.

Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#62 Příspěvek od MaTTo »

Aha takze abit sa mozno fakt poucil a dava tam kondenzatory ktore vydrzia vela... na krabicy od dosky pisu ze 100 percent japaneese cpacitors a 32 000 hodin prevadzky pri 65 stupnoch ... hmm

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#63 Příspěvek od Nagant »

A co kondenzátory Chang? Mám je na PCI ATA-133 RAID řadiči ST-LAB A-160. Tak abych věděl, na co se případně připravit.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#64 Příspěvek od rnbw »

To som este nevidel. Ale na takychto kartach nebyvaju elyty kriticke.

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#65 Příspěvek od Nagant »

Doufám; nejdřív jsem to četl jako hang, a pak si všiml, že je tam zvláštně stylizované C - takže Chang. Hned jsem byl klidnější. :lol:
Na jiných řadičích stejného výrobce jsou zas kondenzátory Bor, alespoň podle obrázků.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#66 Příspěvek od Standa99 »

Menil jsem kolegovy 11x elyty 1500uF za 2200uF. PC se mu bez varovani vypina, coz by mohlo byt i zdrojem a to se budu snazit vyloucit.

Jenomze temi 2200uF jsem zvednul kapacitu o 1/3. Mohlo by to az tak vadit? Prinejhorsim bych 3x elyty zvrchu vystrihnul.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#67 Příspěvek od rnbw »

Tym by to nemalo byt. Tipujem, ze v zdroji budu tiez nejake nafuknute.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#68 Příspěvek od Standa99 »

Zdroj je nakonec jenom 2 roky stary, bez nafouklych elytu. Pri jinem zdroji to dela take.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#69 Příspěvek od rnbw »

Skus z tych elytov nejake odobrat, samozrejme rozumne podla toho, ktore su zapojene paralelne. Ale pochybujem, ze to bude tym. Chladic na CPU sedi dobre?

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#70 Příspěvek od Standa99 »

Kdyby to byl CPU (RAM, GPU), tak by to snad ztuhlo a musel bych to vypnout-resetnout (chladice sedi dobre). Takhle se to znenadani vypne, vetsinou pri startu do Windows nebo po par minutach v systemu (automaticky restart vypnuty). V logu "prohlizece udalosti" nic neni. Napeti na 12V a 5V vetvi je dobre a dela to i z druhym zdrojem. Vse co tam byt nemusi je vyputo nebo vytazeno.
Deska je MSI 815-EPT (Tualatin 1,3GHz, nVidia MX400), ktera ma diagnostiku pomoci 4xLED a pokazde to projde a startuje.
Chtelo by to vyzkouset druhou desku a tu nemam.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#71 Příspěvek od rnbw »

Na ten chladic som sa pytal preto, ze niektore dosky maju ochranu proti zniceniu CPU, ktora vypne zdroj ked zisti prilis vysoku teplotu. Ale tym to zjavne u teba nebude, je to hlavne na Socket A doskach.
Vypinalo sa to aj predtym? Ten druhy zdroj je rovnaky alebo iny?

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#72 Příspěvek od Standa99 »

Kdyz jsem pred pul rokem menil ty elyty, tak se mi to behem 6 hodin vypnulo jednou a tomu jsem nevenoval pozornost. Dnes to je nepouzitelne.
Zdroj je tam 350W (gembrid-noname) a ja mam 300W, kterou sem-tam pouzivam (zkusim donest jeste jeden z prace, muj se mi vytahovat nechce).

Jinak jsem jeste zkousel dat na CPU FSB ze 100MHz na 66MHz a na pametech to nejhorsi casovani.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#73 Příspěvek od Lukas-Peca »

Mně se taky sám od sebe restartoval počítač, pár minut po zapnutí. Pomohlo vyčistit chladič procesoru.

Uživatelský avatar
kybrex
Příspěvky: 276
Registrován: 26 črc 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

Restarty PC

#74 Příspěvek od kybrex »

Můj starší PC (cca 5 let), který mají rodiče v obýváku, se začal sám od sebe restartovat. Běží třeba 2 nebo 3 hodinky a pak šup. Reset, naběhne scandisk (jsou tam winy 98SE :roll: ) a jede dál. Čím by to mohlo být? Mám zkušenosti jen se špatným zdrojem (doufám, že není v čudu deska, protože k těm komponentům, co tam sou už MB neseženu). Kdyby se PC přehříval, tak by se spíš sám vypnul ne?

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Restarty PC

#75 Příspěvek od stepa »

kybrex píše:Můj starší PC (cca 5 let), který mají rodiče v obýváku, se začal sám od sebe restartovat. Běží třeba 2 nebo 3 hodinky a pak šup. Reset, naběhne scandisk (jsou tam winy 98SE :roll: ) a jede dál. Čím by to mohlo být? Mám zkušenosti jen se špatným zdrojem (doufám, že není v čudu deska, protože k těm komponentům, co tam sou už MB neseženu). Kdyby se PC přehříval, tak by se spíš sám vypnul ne?
Vycistit chladice, !!!projet ramky memtestem!!!, reinstal

BTW co to tady meles o sehnani komponent? MB sezenes, to ti zarucuju, jenom musis trochu hledat(aukro, bazary)

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“