Homecast S8000 CIPVP

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#61 Příspěvek od scorpions-cz »

Honzo nechápu jak využije HD placku když má SD přijímač :o

Uživatelský avatar
bertik
Příspěvky: 202
Registrován: 27 dub 2013, 02:00

#62 Příspěvek od bertik »

Já Vám všem děkuju za ochotu poradit,ale já mám teď problém jak to udělat abych mohl skákat z kanálu na kanál jako u Astry23,5 kde jedu šipkama nahoru a dolů,ale když jsem dnes nastavil 19.2 a naladil,je tam toho jako hnoje,ale musím na číselné klávesnici zadávat programy ručně,tedy jestli chápete co jsem tím chtěl říci. Je to strašně zdlouhavé.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#63 Příspěvek od scorpions-cz »

Tak to jsem trochu nepobral. Chceš říct,že nede posunout program o jeden nahoru nebo dolu tlačítkama CH+ a CH- ?

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#64 Příspěvek od kokun »

scorpions-cz píše:Honzo nechápu jak využije HD placku když má SD přijímač :o
Jj - to už "ten němec". Samozřejmě, že s touto vykopávkou asi HD těžko :cry:
kokun píše:...
Ono, i tento tvůj digitál ti bude už za nějaký rok tak na "dvě věci" - např. už příští rok skončí vysílání v SD formátu na ČT programech. Ostatní vysilatelé budou velmi rychle následovat :wink:
bertik píše:To se nedá nic dělat, tak se potom zakoupí něco nového,nebo taky ne. Na ty ptákoviny co tam dávají mně bude stačit pozemní vysílání.

Já jen reagoval na toto, co napsal:
bertik píše:... Včera mně skončila TV a pevná linka od O2 tak jsem musel manželce zavést signál od antény. Jde to dobře,i HD programy. Od O2 mi HD nešlo,malej průměr AB drátů.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
jova1
Příspěvky: 1207
Registrován: 20 pro 2007, 01:00
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

#65 Příspěvek od jova1 »

bertik píše:Já Vám všem děkuju za ochotu poradit,ale já mám teď problém jak to udělat abych mohl skákat z kanálu na kanál jako u Astry23,5 kde jedu šipkama nahoru a dolů,ale když jsem dnes nastavil 19.2 a naladil,je tam toho jako hnoje,ale musím na číselné klávesnici zadávat programy ručně,tedy jestli chápete co jsem tím chtěl říci. Je to strašně zdlouhavé.
Trochu nechápu. Na setřídění, promazání, přesun kanálů ... se používá tuším modré tlačítko na dálkovém ovladači a pak vybrané ikonky pod seznamem kanálů.
Zásada je nepouštět automatické ladění :D ty přednastavené kanály stejně nebývají aktuální a zaplní se to tím vším balastem. Je lepší spustit ruční ladění na vybraných kanálech, kde je to co mě zajímá.

Uživatelský avatar
bertik
Příspěvky: 202
Registrován: 27 dub 2013, 02:00

#66 Příspěvek od bertik »

JJ,to jde jenom na 23.5 CH+ CH-. Na tý 19,2 zase jenom jak jsem psal Jakmile sáhnu na ch+ tak to okamžitě skočí na tu 23ku ale tam není signál když mám pootočenou parabolu. Jinak já k tomu nemám manuál,tedy mám,v němčině,což je mně na nic. Tak že vlastně vše dělám systémem pokus omyl.

Uživatelský avatar
jova1
Příspěvky: 1207
Registrován: 20 pro 2007, 01:00
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

#67 Příspěvek od jova1 »

Už jsem ti psal, že si máš stáhnout manuál na toho MASCOMA je to podle mě to samé.
Tuším že se někde v menu pomocí červeného tlačítka vybírá satelit. Ale nemám to před sebou tak jen střílím.
Edit, tak je to žluté tlačítko.
Naposledy upravil(a) jova1 dne 25 bře 2015, 19:23, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#68 Příspěvek od kokun »

bertik píše:... Jinak já k tomu nemám manuál,tedy mám,v němčině,což je mně na nic. Tak že vlastně vše dělám systémem pokus omyl.
A co tak hledat?
Máš ho třeba tady , ale ten německý originál k němu stejně budeš potřebovat:
Citace z návodu píše:Pro upřesnění odkazů (obrázky) používejte originální manuál od výrobce.
Vytiskni si ho (má 22 str. = 11 listů) a vlož do toho německého originálu :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
BIDLO
Příspěvky: 263
Registrován: 01 kvě 2012, 02:00

#69 Příspěvek od BIDLO »

bertik: já bych to zatím neřešil. Kup si ten monoblok /ať už singl nebo twin/ a pak má teprve smysl něco řešit.

jova1: zajímalo by mě v čem ten "masakr" vězí. Monobloků jsem už nastavoval nespočet /ne doma poněvadž osobně tenhle nesmysl odmítám/ ale žádného masakru ani žádného nastavování "dvakrát" /vůbec netuším co si pod tím představit/ jsem si zatím nevšiml. Ba právě naopak, nastavení ať už na parabole nebo v přijímači je vůbec to nejlehčí co snad v sat. technice existuje.

Uživatelský avatar
jova1
Příspěvky: 1207
Registrován: 20 pro 2007, 01:00
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

#70 Příspěvek od jova1 »

Nejde o nastavení monobloku. Jde o naladění těch 2 tunerů v tom satelitu. Musí se každý tuner ladit samostatně a ještě to kombinovat podle přepínače DiSeqC. V manuálu je to popsáno v 21 oknech/krocích. Pokud se to nenastaví vše a přesně, tak nelze např. na jeden kanál koukat a další nahrávat.

Uživatelský avatar
BIDLO
Příspěvky: 263
Registrován: 01 kvě 2012, 02:00

#71 Příspěvek od BIDLO »

O.k. už chápu.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “