odchod do důchodu

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Grafiaus
Příspěvky: 121
Registrován: 30 zář 2011, 02:00

#61 Příspěvek od Grafiaus »

...co uz , ja som pracujuci dochodca a netrapi ma to :) ,....
Naposledy upravil(a) Grafiaus dne 14 led 2016, 13:19, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#62 Příspěvek od ZdenekHQ »

No, až já půjdu do důchodu, tak to bude tak, že budu mít tak malý důchod, že budu muset pracovat...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#63 Příspěvek od xsc »

p32 píše:To máš popletené. Buď důchodový fond neexistuje (že by měli takový bordel v účetnictví?) a potom vláda ČR nemá co dotovat nebo existuje a zatím prostě socani nic nevrátili. Valorizace či 1x kompenzace není žádné vracení. Přečti si, co je to důchod, ale asi si pleteš důchod jako takový se starobním důchodem.
Pokud je fond v mínusu, tak každoroční dotace toho fondu samozřejmě je tím vracením peněz, které si zase jindy státní rozpočet vypůjčil. Valorizace nad inflaci s tím má společného to, že schodek fondu zvyšuje a stát musí doplácet víc.
Fond to ale není v tom smyslu, že by se v něm spořily peníze na důchody do budoucna. Fond je "průtočný", co se vybere na pojištění, to se hned pošle na důchody. Výhoda tohoto systému je, že je odolný proti inflaci.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#64 Příspěvek od xsc »

ZdenekHQ píše:Už velmi dlouho se otevřeně mluví o tom, že sociální pojištění není žádné pojištění, ale pouze další daň. Už díky principu průběžného systému. Spousta starších lidí si myslí, že ty peníze mají někde naspořený. Velký omyl. Takže pokud to jako pojištění nefunguje, je to pro mě milodar od státu...
Pojištění to pořád je, není to spoření.

Uživatelský avatar
kovar
Příspěvky: 1687
Registrován: 03 říj 2010, 02:00
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

#65 Příspěvek od kovar »

Habesan-ještě nemám splněno.
Cca tak 11 let
Ale už bych se nejraději na všechno vyprdnul "velebnosti"!
:D
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.

Uživatelský avatar
nokijec
Příspěvky: 287
Registrován: 01 úno 2011, 01:00

#66 Příspěvek od nokijec »

Aby jsme se tu nezabývali hoaxi.Ty odkazy na to jak Klaus okradl důchodce o 330 miliard se diskutují na několika stránkách ale nic konkrétního.
Já sám si pamatuji,že opravdu za Klausových vlád došlo k převodu peněz přebývajících na důchodovém účtu do státního rozpočtu za účelem udržení vyrovnaného rozpočtu.
To skončilo taktéž za vlády Klause a od 1.1.1996 se přebytek důchového účtu oddělil od státního rozpočtu pro krytí na období kdyby se systém dostal do ztráty.Od té doby nebylo možné přesunout prostředky ven na jiný účel.
Systém byl v mínusu v letech 99,00,01,02,03,09,10,11,12,13,14,15.Roky 96,97,98 jsem nenašel.Za tu dobu musely vlády ČR systém dotovat z jiných příjmů státního rozpočtu částkou 400 miliard Kč.A tak si myslím,že i kdyby to byla pravda tak důchodci mohou klidně spát ty peníze dostali zpátky.
V tom druhém odkazu je ze stejného zločinu obviněn Kalousek,někde společně s Topolánkem.O tom jsem konkrétního nenašel nic.V tom období došlo některým změnám v odvodech a tak na tom účtě nepřistálo tolik peněz a to ostatní asi přistálo tam kam to vláda potřebovala.To co se mi podařilo dohledat.Zlí jazykové tvrdili,že tak činili za účelem lepších vstupních dat rozhodných pro chystanou penzijní reformu.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#67 Příspěvek od ZdenekHQ »

V dobách Kalouskova řádění jsem už sledoval přenosy z PSP a hoax to není. U Klause nevím, tenkrát jsem měl jiný starosti a pomalej internet.

Ale Klaus byl zastáncem systému zhasnout a pak se uvidí.

http://www.na-septande.cz/vse/politika/ ... 33-miliard
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#68 Příspěvek od BOBOBO »

To jo , ale ne důchodů . A privatizace u nás měla proti ostatním socstátům nejmenší ztráty . Zase jsme u pravdy . Ztráty byly vysoké , ale nejmenší . Přeber si to jak chceš .

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#69 Příspěvek od ZVUK2000 »

Stupnice ztrát. Velké-větší-obrovské.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#70 Příspěvek od BOBOBO »

Já myslel , Pepo , že jsi o něco napřed , jestli se dožiji , tak za 7 .

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#71 Příspěvek od p32 »

nokijec píše:Já sám si pamatuji,že opravdu za Klausových vlád došlo k převodu peněz přebývajících na důchodovém účtu do státního rozpočtu za účelem udržení vyrovnaného rozpočtu.
Ano, není to fond, ale účet. Jako takový je brán v úvahu každý rok v rozpočtu. Což znamená to, že když se vybere málo do těch "aktivních mladých" a nezaměstnaných před důchodem, tak to stát vůbec nedotuje, ale dorovná a to je rozdíl. Pokud by to nedorovnal stejně jako účet na mzdy např. úředníků, výsluhy vojákům a policistům, tak by neměl pak z čeho brát. Takže je to jen o hospodaření státu a ne o vykrádání nebo dotaci nějakého důchodového fondu (správně účtu). Pokud tam byl přebytek, protože ho tam dávali dnešní důchodci ze svým mezd, tak ho použili na jiné účty v rozpočtu. Potom se začlo socanům dařit a ODS jim v tom pomáhala a vznikala a) větší nezaměstnanost starších občanů b)nižší platy pro ty mladé a od té doby se rozpočet musí dávat dohromady jiným způsobem. Což je ukázka politiky tohoto státu za posledních asi 10-12 let.
A jak psal XSC není to spoření, ale pojištění a tak každý důchodce má nárok na svůj starobní důchod, cigán na svou větší sociální podporu místo důchodu a vojáci s policisty na své výsluhy před důchodem ze stejné hromádky. Stačilo by zrušit výsluhy, omezit podpory a byl by tam takový přebytek, že by si i Kalousek mnul ruky.

Takže opáčko, zrušte neomezené sociální podpory místo důchodů, výsluhy které nejsou placené z účtu na neexistující armádu apod., dejte více peněz mladé pracovní síle a tím větší odvody a není naprosto co řešit.

Uživatelský avatar
nokijec
Příspěvky: 287
Registrován: 01 úno 2011, 01:00

#72 Příspěvek od nokijec »

Socanům se nezačalo dařit.Prostě se zvýšil odvod na sociální pojištění z 26 na 28 procent a tím přiteklo do rozpočtu víc peněz a na důchodovém účtu vznikl přebytek.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#73 Příspěvek od p32 »

To je právě to, co se tu furt řeší a podle mě naprosto zbytečně. Odvody se zákonem zvýšily, tak že se platí zvýšené odvody. Měla by se zvýšit hodnota práce a nemusí se spoléhat na to, kdo někomu zvýší mzdy a platy. Prostě by byly mzdy podle toho jaká práce se dělá a ne kdo ji dělá. Nebo proč jsou mzdy velké podle toho, kdo tu práci dělá? (bavím se o manuální práci)

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#74 Příspěvek od masar »

Dnes mi přišel dopis, v němž jsem se dozvěděl, že mi přidali 40,-Kč.
Tak jsem si dal nohy na stůl...
:wink:

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#75 Příspěvek od BOBOBO »

Seš magnát , před rokem by jsi si koupil jen litr benzinu , nyní máš do Molotova litr a půl .

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“