Zajímavé nabídky na Aukru, Bazoši apod. 1

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#61 Příspěvek od Achab »

Dipóly FM antén se někdy dělaly z tyček od záclon, tam by vývodky běžné Acidurky asi nestačily...

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#62 Příspěvek od konosuke »

nebo z duralové kulatinky Φ 6-8mm šla lehce ohnout zastudena, trubka se
někdy zbortila...vzorem byla chlumecká yagi pro VKV II 090 G-BL jenomže
nešťastně navržena pro max. zisk na konci pásma kolem 104 MHz
proto se často amatérsky upravovala níže prodloužením prvků a 2-prutový reflektor, pak to zmáknul i výrobce Kovoplast a vytvořil 8-prvkovou 080 G-BL
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#63 Příspěvek od elektrosvit »

to Achab:
Ano, to je přesně ono. Jedno starší mám s bakelitovou objímkou, v tom z kontejneru je už porcelánová. Ještě existovalo podobné svítidlo většího průměru a v něm byly dvě žárovky.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#64 Příspěvek od fredis »

konosuke píše:hranatá bakelitová rozvodná krabice se hodila na stavbu TV, FM antény jako ochrana svorek zářiče, horní otvor se zablindoval, do bočních navlíkly konce
dipólu a dolním vyvedl napáječ, byla utěsněná, snadno obsáhla symetryzák nebo i předzesík
Nic se blindovat nemuselo, bylo to z výroby zaslepený.. :wink: :lol:
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#65 Příspěvek od elektrosvit »

Mrkněte: https://aukro.cz/velke-tranzistorove-ra ... 6920326577
Přijímač Okean 222, nástupce klasických dřevěných Selen a Okeanů s karuselem. Vyráběl se v různých mutacích ve druhé polovině 80. a na začátku 90. let. Má elektronické přepínání pásem a předvoleb pomocí speciálního IO. U nás jej vidím poprvé.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#66 Příspěvek od Michal22 »

Připadá mi zajímavé, že je stupnice pro SV a DV normálně orientovaná, ale pro KV a VKV je naopak (frekvence směrem doprava klesá).
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#67 Příspěvek od sinclair »

Já ulítávám na těch velkých, dřevěných kufříkáčích typu Riga, Meridian apod. Je to konstruovaný podobně, jako ruský tanky. V některých jsou i křemíkové tranzistory, ale nf části to má až na výjimky germaniový s koncákama, předimenzovanýma tak o 500%.
Tuhle jsem známému opravoval nějaký Meridian /myslím 211-212?/ a to mělo na konci dva velikánský, určitě 10W bambusy P213.
No opravoval - vyčistil postříbřený péra + pecky karuselu od černidla, vyměnil asi tak 15 suchých elektrolytů a jeden ale příšerně šumící MP v zesilovači, hned za poťákem. To i při stáhlém poťáku hučelo, jak když lejete kýbl vody do hajzlu.
Zajímavý na tom bylo, že po výměně elytů /všecko axiály TE981-984/ nebylo potřeba čistit ani jeden poťák, ani korekce ani hlasitost.
A "ruský izostaty" i po tolika letech funkční. Měly tak ojetý a olezlý hmatníky, že jsem je hned vyměnil za stejně velké, ale polské ze dvou smíchaných stavebnic Eltra. Naštěstí to má stejný čtyřhran jako polský.
A uvnitř má takový tankový rádio festovní, stabilizovaný zdroj - s tím samým velkým bambusem, céčko jádro trafáku odhadem aspoň 20VA a pár mA proudu naprázdno, diody jako hovado /asi tak tvar KY701, ale velikost i přívody x 1,5/ a hliníkové, čtyřbodově upevněné "radiální" kýble myslím 1000 a pár 500uF.
Ty byly až na výstupních 1000uF taky v řiti, ale ten zdroj pořád jaksi filtroval, držel svých 10V a nehučelo to 100Hz..
Na celkových asi 2W výkonu, víc to mít asi nemohlo už kvůli repráku.
Taky mě vždycky u těchto velkých tanků překvapovala kvalita těch jejich napohled ohavných papírově-pertinaxovo-plastových trimrů /jsou mnohem lepší, než naše rozpadající se TP040/ a taky stabilita nastavení předpětí na okolní teplotu. Nikdy u těchto velkých aparátů nechybí poblíž předimenzovaných chladičů konců termistor, někdy i dva - jeden ještě na desce v obvodu rozkmitu, je-li tam bambus, což většinou je.
Kvalita materiálu desek i pájení je na delší diskusi, ale člověk si říká - když jim na takovém hnusu fungují i vf-mf obvody, tak to asi nebude tak zlý. Dokonce desky toho velkýho Meridianu snesly i vícenásobné pájení trafačkou, aniž by se něco odlepilo. Ale nesmí stříknout cín na holou matnou plochu - vůbec to nechce jít dolů a po cínu na desce zůstane stříbřitý flek, který je polovodivý - má to svod. To mě v mefce i v zesilovači už i dřív párkrát vytrestalo. Pokud se to stane, tak se ten flek musí prostě natvrdo proškrábnout něčím, co tu stříbřitou vrstvičku sebere celou dolů, až ani digitál nenaměří svod, nebo aspoň nějaký stovky mega. Ale určitě to bude o dost lepší materiál, než ten bělený rejžácký papír.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#68 Příspěvek od jjilek »

Sondy k osciloskopu shání fůra lidí:
https://aukro.cz/sondy-tesla-3-ks-6921440978

Uživatelský avatar
pajap
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00
Bydliště: Kousek od Plzně

#69 Příspěvek od pajap »

Zdraví Pája...

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#70 Příspěvek od warp »

Já koupil AZS223 na Radiojarmarku (Praha) za cca 350,- staèilo vyèistit a odsmradit (od kouøe), hraju na nìj. Ale budu muset proèistit po￾ák hlasitosti, nebo￾ "chrastí". 5kKè je fakt hodnì, foto tam nemá krom zepøedu, ale když to nìkdo dá ...
Přílohy
AZS223.jpg
Taky vypadá slušnì ... jen horní kryt je opotøebený.
(295.59 KiB) Staženo 30 x
Naposledy upravil(a) warp dne 17 led 2018, 11:21, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#71 Příspěvek od rnbw »

To by musela byt nejaka tesla-uchylka. Za normalnu cenu sa da kupit kopa lepsich a modernejsich zosilnovacov, kde sa nebudu srat mechanicke prepinace.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#72 Příspěvek od Hubert_79 »

Nekupte to za ty prachy...
Projděte si nabídku toho pána (jakýsi Jaroslav z Černého mostu) a bude vám jasné... Od něj bych si nekoupil ani metr drátu.

Nedávno (před Vánoci) jsem pořídil za 700,- Kč receiver Videoton RA -nějakéhausnumero- S a čuměl jsem, jak dobře hraje s tesláckými třípásmy ARS 9218 (nalezenci z kontejneru). A dávat bůra za zesilovač, který se na bazarech pomalu přehazuje vidlemi? Ani smykem.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#73 Příspěvek od TAKJAN »


Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#74 Příspěvek od sinclair »

Tenhle silostroj jsem koupil před asi 10 lety za 300,-Kč v "neznámém stavu" na automotoburze v Březolupech. No nekupte to, ještě k tomu poctivej Rotel.
Jediná závada byla vypadlá síťová pojistka a spálený všecky žárovky. Dokonce ani poťáky nebylo třeba čistit.
Přílohy
Rotel RX602_06.jpg
(190.58 KiB) Staženo 55 x
Rotel RX602_04.jpg
(230.52 KiB) Staženo 58 x
Rotel RX602_03.jpg
(140.62 KiB) Staženo 53 x
Rotel RX602_01.jpg
(104.1 KiB) Staženo 62 x

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#75 Příspěvek od Hubert_79 »

Rotel - drátů plný kotel :lol:
Za ty prachy parádní kauf! Jarda by to vystavil jako "zařízení k údržbě" za bůra.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“