Tak jak se vám mrzne? (zamčeno, je léto)(unlock-mrzne)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#61 Příspěvek od MetalGod »

Michale, ono se to počasí cyklicky mění, prostě bejvávaly období, kdy průměrná roční teplota byla vyšší jak teď, takže bejvávala dobrá úroda, jindy naopak bylo v létě chladno a v zimě Sibiř. Koukni třeba na Grónsko - tam je docela zima, co? Ale nebejvala, proto se jmenuje Grønland, tj. Zelená země.
Taky jsem si všiml, že se nám nějak asi naklání osa rotace Země, prostě Slunce vychází podle mýho pozorování jižnějc a zapadá severnějc, než kdysi. Taky může mít vliv. Posouvaj se magnetický póly Země, posouvaj se obratníky, podle všeho čím dál rychlejc, proto může počasí hysterčit. Rozhodně to není céódvě, už vůbec ne člověkem vyprodukovaným (a to se do relativně nedávný minulosti choval těžce neekologicky, když topil čímkoliv, co hořelo, a to tak, že se ve městech a kolem nich nedalo dejchat ani přes plynovou masku). Na to je člověk malým pánem, i když je na mnoha místech kriticky přemnoženej. Přitom stačí, když pořádně křápne ňáká sopka, to pak klidně na několik roků můžeme zapomenout na letní počasí.
Takže jo, mění se klima, měnilo a bude měnit. S náma, nebo bez nás. Co můžeme dělat? Přizpůsobit se.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#62 Příspěvek od Celeron »

Ty musíš být srašně starej, říkal můj kámoš hvězdář, když sis všimnul nějakýho pohybu zemský osy. :) Říkal něco o posuvu cca 50 úhlovejch sekund za rok a že se vrátí na původní místo za cca 25 000 let. Jak jsem nakoupil, tak jsem prodal. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#63 Příspěvek od konosuke »

náš Měsíc se vzdaluje, centimetry za rok sice ale stále, jednou ulítne docela, zemská osa rozhoupe, roční období v háji ! hrůza pomyslet...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#64 Příspěvek od Pikofarad »

MetalGod
To,už tady hlásal vševěd Prof ing VK,že člověk nemá vliv na klima planety.Ty miliony tun emisí z aut,lodí,letadel,komínů továren,tepláren,elektráren i domácností asi uletí do vesmíru???

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#65 Příspěvek od forbidden »

Tak jsem zrovna přijel z kola, 20 km při -10 °C, kdyby nefoukal ten vítr, tak to šlo. Ale takto jsem rád, že jsem doma. Ale zase mi nikde nikdo nezavazel, jak je obvyklý, když je tepleji, nebo hlavně v létě. :)

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#66 Příspěvek od Artaban001 »

V takovým mrazu na kolo..? chudáci klouby..

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#67 Příspěvek od forbidden »

Na klouby si dávám bacha, mám dobrý oblečení. Nejvíc mráz cítím zespodu noh, od šlapátek. A pak, když hodně fouká, tak i přes rukavice, ale stačí nějakej kopec a je zas teplo. Osobně mám zimu radši, jak vedro, jak teploty přesáhnou 28 °C, tak už jezdím nerad.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#68 Příspěvek od konosuke »

tak to je doopravdy úctyhodný výkon, 20 kilo na kole, dneska jsem byl v Bille cca 2x2 km pro proviant a stačilo, cyklistu jiného nepotkal žádného, auta na mě houkala či náhodou nemám volačo upito ale neměl
fotka je ilustrativní, to nejsem já
Přílohy
desperat na kole.jpg
(46.44 KiB) Staženo 32 x
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#69 Příspěvek od ZdenekHQ »

Včera v noci tady docela solidně fučelo, do toho mráz, a najednou po půlnoci "troubení" a kočka v naprosto atyp čas požadovala vycházku ven. Přišla až v deset dopoledne, nasr... na celý svět a dvě hodiny se tvářila jak vrah. :)
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#70 Příspěvek od forbidden »

Takový magory, jak ten na obrázku, taky občas vidím. Na silnici a bez helmy, nehledě k tomu bezva počasí. Já jezdím jen v lese, nebo mezi lesy po cyklostezkách, v nouzi po chodníku, ale krokem. Na silnici se bojím i když nesněží, tam mě prostě nikdo nedostane.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#71 Příspěvek od ZdenekHQ »

Takticky méně žere, aby se jí nenafukoval konečník a déle vydržela. Běžně jí stačí 1x za den. Ale včera asi nastala chyba...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#72 Příspěvek od Celeron »

forbidden píše: Já jezdím jen v lese, nebo mezi lesy po cyklostezkách, v nouzi po chodníku, ale krokem.
Teď si vem, že Tě v tom lese za tohodle počasí praští větev a nebo do Tebe nabourá nasranej kňour nebo bachyně. Bude stačit tak hodinka na zemi v bezvědomí a obávám se, že Tě najdou zmrzlýho na kost na nebo až na jaře. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#73 Příspěvek od forbidden »

To by musela být sakra pecka, abych skončil v bezvědomí, na helmě jsem nešetřil. Navíc pár lidí má přístup ke mě do Endomonda, to je taková aplikace na záznam trasy. Kdybych se nehlásil, tak vidí, kde jsem, nebo kde skončil signál. To je všechno ošetřený. A hlavně už nejsem takovej magor a jezdím opatrněji, hlavně na sněhu a ledu. I když jsem si dneska jeden takovej sjezdík namrzlej hezky užil. Ale s mírou. :D

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#74 Příspěvek od ZdenekHQ »

Magor možná nejseš, ale stoprocentní blázen ano... Máš štěstí, že na Huskové je většinou přecpáno. :lol:
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#75 Příspěvek od forbidden »

Hele klídek, stačí mi, že to slyším furt doma. :lol:
Tohle je blázen, tomu nesahám ani po kotníky.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“