regulovatelný zdroj nad 5A

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#61 Příspěvek od sinclair »

No, měl bych se pustit do opravy té napůl funkční AUL210, co tu mám.
Máš s tímhle typem nějaký zkušenosti? Co se v tom nejvíc sere? Výkoňáky?
Mají ty tři MP40 na předku mít originál stupnice 0-1A, anebo jaký?
Je moc pěkná, zachovalá, ale nepotřebuju jí.
Ani by mi tou hloubkou už nepasovala na stůl. Na boku má ještě štítek nějakého VOZ :D

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#62 Příspěvek od sinclair »

Dost slušnou bakalářku s ještě slušnějším fyzickým výsledkem jsem našel na netu, název je nějak tomanek_zdroj.pdf. Kdo bude chtít, jistě najde.

Je to fakt machrovinka 0-30V a 0-5A s předregulací a všemi vychytávkami. 4-way voltage measuring, dobrý ochrany, stabilita atd.
Akorát na bezproblémové postavení funkční kopie té bakalářky už nebudou k dispozici tolik potřebné a užitečné zlacené TX konektory.
Jinak se mi to velice líbilo, je to přehledně zdokumentovaný, klišé desek a je to bez chyb. Zvlášť elegantní je přepínání sek. vinutí, resp. celých můstků optotriaky a výkonovými triaky, bez tolik nespolehlivých relé.
Pokud by mi tohle stačilo třeba na napájení nějakých vyvíjených výkonných déček /těch 2x30V stačí/ a daný proudy, daný malými impedancemi zátěží, rozhodně bych si postavil právě toto. Zkuste si to najít podle toho jména a koncovky.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#63 Příspěvek od Celeron »

danhard píše:Já si snad jeden kousek koupím :)
Abys nebyl překvapenej, co ti pošlou. Já kupoval před cca půl rokem v akci precizní brusičskej svěrák na magnetku brusku a poslali mě úplně jinej, než byl na fotce. A do reklamace se jím vůbec, ale vůbec nechtělo.
Tak mám obavu, jestli to nakonec nebude pulzák jak tvrdí ten jejich "expert"...
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#64 Příspěvek od Celeron »

sinclair píše:Dost slušnou bakalářku s ještě slušnějším fyzickým výsledkem jsem našel na netu, název je nějak tomanek_zdroj.pdf.
V tý bakalářce je zmíněnej zdroj Radiotechnika RSZ30P. To byl sráč! Při vypnutí na jeho výstupu skoro pokaždý vylítlo napětí na maximum. Tenkrát v roce cca 1985 mi to odprásklo celou desku jednodeskáče JPR-1.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“