Ochlazovač vzduchu

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#61 Příspěvek od ZdenekHQ »

EKKAR píše:Spíš doporučuju KEFÍJU...
To má mnohem nižší účinnost, protože účel je ochladit žilní systém, nikoliv kosti. Takže mokrej hadr hozenej kolem krku a případně přes záda účinkuje mnohem rychleji. Přetažení přes hlavu je jen bonus. To je jeden z mála pokusů, co si každej na sobě může klidně vyzkoušet.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#62 Příspěvek od ZdenekHQ »

Celeron píše:U nás tohle dělá fy Next
To oživili Next Computers a dělají toto? Steve by se asi zlobil... :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#63 Příspěvek od stasek »

Ještě bych se rád zeptal, jaký je rozdíl mezi hlučností a akustickým tlakem, výkonem. Obojí se udává v dB, ale u mobilní klimatizace jsou uváděny obě jednotky a jejich výše se liší. Snažil jsem se rozdíl zjistit, ale bez úspěchu.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#64 Příspěvek od PeteBurns »

To mas uplne fuk, staci vediet iba to, ze kazda mobilna klima huci ako svina :twisted: Ale narozdiel od fukania vlhkeho vzduchu aj funguje ;) Inak pre niektorych ludi je ten hluk bonus, ovela lepsie sa im pritom spi, lebo mozog si na ten hluk zvykne a iny hluk, ktory by cloveka inak spolahlivo prebudil, ignoruje a drichme dalej :)

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#65 Příspěvek od Crifodo »

PeteBurns píše:pre niektorych ludi je ten hluk bonus, ovela lepsie sa im pritom spi, lebo mozog si na ten hluk zvykne a iny hluk, ktory by cloveka inak spolahlivo prebudil, ignoruje a drichme dalej :)
to je pravda, ale nic se nemá přehánět, dlouhodobě působící hluk jako maskování jiného agresivního hluku (ubytovna nepřizpůsobivých) může způsobit tinitus a podobné radosti, i když zásadové řešení se skoro nedá aplikovat (umlčet agresivní zdroje hluku).
Ještě k hlučnosti mobilní klimatizace, nějaký hluk je logický, ale dá se velmi pečlivým technickým řešením snížit až překvapivě. Jako většina tradičně hlučných mechanismů (spalovací motor, vysavač)... jen to samozřejmě není příjemně, vohnoutsky velmi levné pro každého, ale naopak citelně drahá investice.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#66 Příspěvek od stasek »

No jo,no, ale zatím o tom rozdílu mezi oběma pojmy nevím pořád nic.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“