generátor gravitačních vln

Příspěvky, které svou "duchaplností" přesahují možnosti toho fóra.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#61 Příspěvek od tomasjedno »

Crifodo píše:Když k tobě běží relativistický běžec, vidíš ho kratšího, než relativistického běžce který utíká od tebe. Pak je odečteš od místní gravitace a zůstanou ti měřené gravitační vlny.
A co na to Rumcajs?

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#62 Příspěvek od lesana87 »

To je jako s tou temnou hmotou, že prej se neví, co to je. A přitom je to tak jednoduché, to je prostě mrtvá hmota. Hmota, jak ji známe, je živá, ty částice se tam v ní melou a subčástice v těch částicích se melou. A to mletí je navenek pozorovatelný - ta hmota interaguje s okolím, vidíme jí, cítíme... Když ji zmrazíme na 0K, tak se mlejt přestanou, ale to je jen dočasné, když ji rozmrazíme, zase se to tam mele. Ale když se potká hmota s antihmotou, tak takzvaně anihilujou - vyzáří veškerou svojí energii a umřou, přestanou se vevnitř mlejt a tak přestanou interagovat s okolím, nejsou vidět, cítit, nic. Ale ta mrtvá hmota tam pořád je.
Možná, kdybychom uměli opravdových 0K (vzít hmotě opravdu všechnu energii), že by ta hmota taky přestala být vidět, je otázka, jestli jen dočasně nebo by se změnila na temnou hmotu napořád.
Nebo když někde vznikne pár pozitron elektron, ten nevznikne z ničeho, prostě se té mrtvé hmotě, který je kolem fůra, dodá patřičná energie a ona zpátky obživne a zase se objeví. Je to ta mrtvá hmota ze začátku vesmíru, když tu byla spousta antihmoty a postupně anihilovala.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#63 Příspěvek od Crifodo »

tomasjedno píše:A co na to Rumcajs?
nevím, asi na to sere a šuká v lese Manku? Nebo co myslíš ty?

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#64 Příspěvek od tomasjedno »

No jeho názor by mě zajímal, protože bude jistě méně zmatený, než danhardovy nebo tvé :D

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#65 Příspěvek od danhard »

Ještě si nám nevysvětlil, jak je to s gravitací antihmoty, chytráku :D
Jsem to vážil a jazýčky vah jsou přesně proti sobě :lol:

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#66 Příspěvek od tomasjedno »

Aha, ty máš insider informace z projektu CERN AEGIS? Pokud já vím, tak zatím nebylo zjištěno, jestli se hmota a antihmota přitahují nebo odpuzují - na obojí existuje teorie. A už jsem se těšil, žes to se svojí centrifugou rozlouskl :D

Ale jestli se nepletu, máš v jiném threadu domácí úkol, a ty tady místo toho prokrastinuješ :twisted:

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#67 Příspěvek od danhard »

Já nejsem ten hňup, který spojuje antihmotu s vlastnostmi gravitace :)

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#68 Příspěvek od tomasjedno »

No oni v tom CERNu jsou asi hňupové všichni, když na tom léta pracují, aby to konečně zjistili.

Ne, ty jsi ten hňup, který se nejdřív nechá nachytat, a pak se chytne první podané berličky, a neověří si, jak to doopravdy je.

P.S. možná tě omlouvají ty lysohlávky či cos to sežral.

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#69 Příspěvek od danhard »

Neschovávej se za CERN, na odvození gravitačních sil od té centrifugy žádnou antihmotu nepotřebuju, dokonce ani ne relativistickou fyziku :roll:

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#70 Příspěvek od tomasjedno »

Tak proč jsi sem cpal gravitační dipól?

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#71 Příspěvek od danhard »

Použil jsem nevhodný termín, který neodpovídá současné demagogii :D

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#72 Příspěvek od lesana87 »

Teď jsem v Radio Electronics 1986/4 narazila v sekci All About na článek Gravitational Waves. Autor píše, že detekovat gravitační vlny je jednoduchý, stačí kondík a operák. :)
Are gravitational waves the source of noise in electronic devices?
The author believes so, and describes a simple circuit to detect the waves.


V čísle 7 je detektor radaru pracující na stejném principu, jako detektor gravitačních vln a v čísle 8 jsou reakce čtenářů na článek o gravitačních vlnách.
Naposledy upravil(a) lesana87 dne 16 zář 2018, 20:23, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#73 Příspěvek od Crifodo »

lesana87 píše: The author believes so, and describes a simple circuit to detect the waves.[/i]
A tady to Gregory Hodowancovo téma detektoru gravitačních vln uchopili arduinisté.
Nějaký skeptik jim to tam nabourává, že neměří gravitaci ale sluneční šum stíněný Měsícem.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#74 Příspěvek od Crifodo »

Gregory jim už neporadí
Budiž mu rychlost nadsvětelná http://blog.world-mysteries.com/science ... ing-light/

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#75 Příspěvek od tomasjedno »

Jsem se spletl - ta citace z úmrtního oznámení byla o jeho synovi téhož jména, elektrotechnikovi na volné noze. Zřejmě taťkovi stavěl ty zešilovače.

Odpovědět

Zpět na „Hvjezdná pjechota“