Průša je... (přesunuto)

3D tiskárny

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#61 Příspěvek od Celeron »

Nebrat, bowdenovej extrudér je o půlku víc problémů než krokáč přímo na extrudéru. Taky se mi moc nelíbí jednostranej pohon osy Z, jestli to nemá dostatečně tuhou osu Y, tak se to podle mě bude časem v ose Z křížit. Tohle funguje jen když je pohon Z ve středu.
To už spíš něco z řady Anet A6 a pod.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#62 Příspěvek od Celeron »

p32 píše: Klasicky podle velikosti by se to vyrobilo za 2,5-4 hodinky včetně převzetí vzoru a předání výsledku.
No to bych chtěl vidět. Za tu dobu to tak možná někdo změří z fotky, přepočítá měřítko a namaluje v cadu. :)
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#63 Příspěvek od Standa99 »

Za Anet A8 to není špatná cena. Proti A6 jsou nějaké rozdíly, ale jsou zásadní?

https://youtu.be/zQz5oJDc1l8

Na rovinu, za tyhle prachy bych do toho klidně šel. To by mi nevadilo, že na tom budu zkoušet zatím jen blbosti :)
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#64 Příspěvek od p32 »

Celeron píše:
p32 píše: Klasicky podle velikosti by se to vyrobilo za 2,5-4 hodinky včetně převzetí vzoru a předání výsledku.
No to bych chtěl vidět. Za tu dobu to tak možná někdo změří z fotky, přepočítá měřítko a namaluje v cadu. :)
Počkej, ty to bereš nějak jinak než jsi se ptal. Strojař nepotřebuje něco kreslit do CADu, ale stačí mu na to papír. V dotazu jsi ale taky nepsal, že se to má vymýšlet podle fotky. Měl jsem dojem, že vzorek bude reálný, takže stačí posuvka a nákres. Osm polomotorů by nikdo nevyráběl jako osm, ale jako čtyři (na soustruhu) a potom je rozřízl napůl (na fréze). Tyčky táhel nemusíš ani vyrábět, jen zkrátíš kulatinu a uděláš úchyty. Maketu ve středu motorů máš na soustruhu za půl hodinky. Čtyři makety motorů vyrobíš za hodinku. Úpravy s rozříznutím a spojením asi taky do hodinky. Kafíčko a cigárko je na 10 minut. Zbytek podle toho jak je kdo zvyklý dělat, tj. nákres do půl hodinky. Předpokládám, že výroba bude ještě menší rozměrově, tj. podle tiskárny do rozměrů 20 x 20 cm. Já původně počítal s dvakrát větším rozměrem.

Ale neodpověděl jsi na dotaz, jak by to šlo na tiskárně. Tam musíš mít zpracování do programu, takže jak dlouho to zpracování (příprava) a jak dlouho vlastní tisk?

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#65 Příspěvek od Standa99 »

V čem vlastně kreslíte?
Hodně moc dávno jsem ještě na Amize dělal nějaké animované 3D loga (s renderingem přes noc :) ) v LightWave, který existuje i pro PC. Skoro hodně dávno jsem něco páchal v trueSpace a vím, že kolega byl spokojený s Rhinoceros.
Budu se muset podívat, jestli jsou vůbec vhodné pro návrhy 3D tisku?

P.S. AutoCad nechci, k němu mám už několik let odpor.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#66 Příspěvek od termit256 »

On ale soustruh s frezkou asi levnejsi nez 3D tiskarna nebude :-)
Takhle to nakreslis za 1/4 hodky v cadu (coz bys musel udelat tak jako tak) a jak dlouho se to tiskne ti muze byt ukradene, tiskarna jede sama.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#67 Příspěvek od p32 »

termit256 píše:On ale soustruh s frezkou asi levnejsi nez 3D tiskarna nebude :-).
A co když je úplně zadarmo, co? Taky se nebavíme o profesionálních 3D tiskárnách za 120 tisíc a víc. Starší frézku i soustruh (SV18) pořídíš do 30 tisíc, ale to snad nikoho nezajímá, protože ty se zaplatí průběžně jinou výrobou, kterou 3D tiskárna ani zdaleka nezvládá. Nebo se bavíme až o 3D tiskárnách na kov?
Já mám dojem, že se vymýšlejí problémy místo diskusi k věci. Pokud nákres udělám podle tebe v CADu za čtvrthodinky, tak ho nebudu půl hodinky kreslit tužkou, že? A o tom, jak dlouho se to bude tisknout, tak o tom to právě je a ne, že ne.

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#68 Příspěvek od FHonza »

Standa99 píše:V čem vlastně kreslíte?
TrueSpace je použitelný pořád, jenom už se dlouho nevyvíjí. Většinou dělám výtvory v SketchUpu a OpenSCADu. Občas v 123D Designu (naopak děti v něm "sochají" docela často). Jak už sem tady psal, naopak FreeCAD mi nějak nesednul. Co sem tak pochytil, tak hodně lidí používá Blender. Ale to nemám vůli ani sílu se ho naučit.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#69 Příspěvek od termit256 »

Jak dlouho se to tiskne je uplne jedno. Zapnes tisk a jdes si delat cokoliv jineho. Narozdil od soustruhu.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#70 Příspěvek od p32 »

Když je to jedno, tak můžeš napsat jak dlouho se to bude tisknout, ne?
Na cestu si taky můźeš sednout do autobusu a štrachat se s ním půlhodiny přes město a číst si noviny na rozdíl od auta, které musíš řídit, ale jsi tam za pět minut.
Naposledy upravil(a) p32 dne 19 zář 2018, 09:59, celkem upraveno 1 x.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#71 Příspěvek od termit256 »

Nevim jak je to velke, ale bezne tisknu treba 12 hodin a neni s tim zadny problem. Tiskarna se po dokonceni vypne sama

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#72 Příspěvek od p32 »

Já taky nevím jak je to velké, ale odpověď jsem už dal. Podle standardu 3D tiskáren max. 200 x 200 mm.
12 hodin je dost, nikoho to nezabije, ale to bych musel mít aspoň dvě tiskárny, abych mohl dělat ještě to něco jiného než se to vytiskne na té první.

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#73 Příspěvek od danhard »

Je dřevěnej pro začátek použitelnej ?
https://www.ebay.com/itm/2018-3D-drucke ... CntId#shId

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#74 Příspěvek od termit256 »

Taky jsem o necem podobnem uvazoval, jeko ze na nasbirani zkusenosti, ale nakonec jsem si postavil poradnou tiskarnu hned ze zacatku.
V kazdem pripade za ty prachy nic takoveho doma nepostavis.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#75 Příspěvek od jezevec »

Pročištěno, přesunuto.

Prosím, pište jen k tématu. Děkuji.
Naposledy upravil(a) jezevec dne 19 zář 2018, 17:37, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „3D tisk“