Dopravní nehoda- cyklistka, pes

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#61 Příspěvek od petrfilipi »

Kašli na logiku:

Zákon 361/2000 o provozu na pozemních komunikacích hovoří v §2 písmeně j) celkem jasně:
Chodec je i osoba, která tlačí nebo táhne sáňky, dětský kočárek, vozík pro invalidy nebo ruční vozík o celkové šířce nepřevyšující 600 mm, pohybuje se na lyžích, kolečkových bruslích nebo obdobném sportovním vybavení anebo pomocí ručního nebo motorového vozíku pro invalidy, vede jízdní kolo, motocykl o objemu válců do 50 cm3, psa a podobně

Petr

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#62 Příspěvek od danhard »

Taky platí jednoduché pravidlo, pokud můžeš nehodě zabránit (tady srážce s bábou), tak tak činíš :)

Uživatelský avatar
Balt76
Příspěvky: 183
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Rakovník

#63 Příspěvek od Balt76 »

Svatá pravda. Ale když někdy už je toho holt na jednoho moc. A druhej neví, jestli zrovna na toho jednoho narazí. A pak jsou i tací, co slušnosti druhejch zneužívaj, maj to jako životní styl. Ono by se taky nemělo "zlu" donekonečna ustupovat (třeba z moudrosti, jak praví jedno pořekadlo). Může se to pak taky zvrtnout a skončit tím, že se lidma zase budou u Osvětimi hnojit zahrádky... Všechno se vším totiž souvisí. Chce to holt s rozumem, bohužel né každej jím disponuje...

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#64 Příspěvek od Yarda1 »

Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#65 Příspěvek od pocitujlasku »

petrfilipi píše:Kašli na logiku:

Zákon 361/2000 o provozu na pozemních komunikacích hovoří v §2 písmeně j) celkem jasně:
Chodec je i osoba, která tlačí nebo táhne sáňky, dětský kočárek, vozík pro invalidy nebo ruční vozík o celkové šířce nepřevyšující 600 mm, pohybuje se na lyžích, kolečkových bruslích nebo obdobném sportovním vybavení anebo pomocí ručního nebo motorového vozíku pro invalidy, vede jízdní kolo, motocykl o objemu válců do 50 cm3, psa a podobně

Petr
u nas je to:

V zmysle ust. § 52 ods. 5 zákona o cestnej premávke osoba, ktorá sa pohybuje po chodníku na lyžiach, korčuliach, kolobežke, skejtborde alebo na obdobnom športovom vybavení, smie používať pravú stranu chodníka, pričom nesmie ohroziť ani obmedziť ostatné osoby používajúce chodník. Osoba, ktorá tlačí bicykel alebo motocykel, smie použiť chodník, len ak neohrozí ani neobmedzí chodcov; inak musí použiť pravú krajnicu alebo pravý okraj vozovky.

teda ci ide po chodniku, alebo ceste musi ist po pravej strane
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#66 Příspěvek od danhard »

Jestli chce jura80 odpověď na otázku, jestli se zachoval správně, tak ANO !
Je to správné chování arogantního blba, gratuluji :)

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#67 Příspěvek od masar »

Jen abys ho nehodnotil podle toho, že chtěl zabrat ten chodník také RAIL-TO-RAIL. :wink:

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#68 Příspěvek od danhard »

Promiň, ale s takovou blbostí sem nechodím.
Když mám chuť, tak takovou bábu sejmu, nakopu jí do prdele a má to dostatečně vysvětlený :D
Nepotřebuju na to dotaz v takovéto diskuzi, jestli to někdo schvaluje :lol:

ps. někdě ležej diplomy, jak jsem zachránil živiot, jeden je když mi bylo 13 a šel jsem do školy, pak jsem někoho tahal z rybníku, neuměl jsem plavat :)

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#69 Příspěvek od masar »

danhard píše:Když mám chuť, tak takovou bábu sejmu, nakopu jí do prdele a má to dostatečně vysvětlený... :D
Jasně, zvlášť když se zábrany jaksi ne a ne dostavit. :wink:

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#70 Příspěvek od danhard »

Jsem svéprávnej člověk, z 99% babičce na elektokole uhnu a ještě se jí zeptám, jak to jezdí ?
Ale to neznamená, že bych nevěděl, jak se mám chovat v kritické situaci, ani tím nebývým nějak zaskočen ?
Něco jiného je, když pablb jura80 takové kritické situace vytváří ?
Skutečně si pletete pojym a dojmy.
Jako účastník provozu nejsi organizátor provozu.
Takovému blbu, jako je jura80 nenáleží, aby organizoval pohyb v celém vesmíru :lol:

ps. kdybych měl ty zábrany, tak bych nedostal ty diplomy za záchranu života :)
Do toho rybníku se mi v listopadu taky moc nechtělo, a to jsem věděl, že neumím palavat, ale rychle jsem se to naučil :lol:
Naposledy upravil(a) danhard dne 02 srp 2019, 18:02, celkem upraveno 1 x.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#71 Příspěvek od masar »

danhard píše:...Takovému blbu, jako je jura80 nenáleží, aby organizoval pohyb v celém vesmíru :lol:
Je nám to jasný, danharde. :wink:

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#72 Příspěvek od danhard »

Blb, kterej o sobě pochybuje je velmi nebezpečnej, je to nevyzpytatelnej blb :)

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#73 Příspěvek od PotPalo »

Tým si nejako odporuješ. Blb predsa o sebe nikdy nepochybuje, blb je vždy sebavedomý. Inak by nebol blb.

Plešatý vie, že je plešatý. Tučný vie, že je tučný. Len tým blbom to nejako nedochádza. :wink:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#74 Příspěvek od Celeron »

pocitujlasku píše: Ak je na ceste, je ucastnikom cestnej premavky. Ak nema nohy na zemi (neda nechodi), nie je chodec, ale je vozidlo - podla jednoduchej logiky. Teda ma ist vpravo a dodrziavat pravidla. tak, ako kolobezkar, cyklista, skateboard, korculiar a vlastne ktokolvek, kto ma medzi vozovkou a telom kolesa.
Přečti si odkaz, co jsem dal před tebou PetrFilipi jakej názor má česká policie a tam je jednoznačně napsaný, že bruslař, tedy i ten na lyžích je chodec a tudíž nemá na silnici pro motorový vozidla vpravo co dělat. Pokud by mě tou hůlkou rozmlátil okno, je to jednoznačně jeho vina.
Vidím, že tvrdíš že na Slovensku to máte jinak. To je teda pěknej bordel, když je to ve dvou zemích EU opačně. Taky je ale možný, že to je jinak než píšeš. No schválně, kluci jsem dali paragrafovaný znění, jak to je v česku. Tak najdi jak je to u vás a dej prosím odkaz.
Naposledy upravil(a) Celeron dne 02 srp 2019, 18:28, celkem upraveno 1 x.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#75 Příspěvek od danhard »

PotPalo píše:Tým si nejako odporuješ. Blb predsa o sebe nikdy nepochybuje, blb je vždy sebavedomý.
A kam by jsi zařadil jura80, když se tady vyptává ? :)

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“