Co jste přinesli zajímavého ze sběrného dvora 4

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#61 Příspěvek od scorpions-cz »

Pro ten zesík bych se ani neohnul, kdyby ležel na zemi, natož brát do ruky nějaký nářadí abych ho od někud vyndal :lol:

Uživatelský avatar
sis2
Příspěvky: 1155
Registrován: 07 říj 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#62 Příspěvek od sis2 »

Souhlas! Tyto (polské) zesilovače jsou mizerné a dlouho nevydrží. Většinou odejde jedno nebo obě BFR-ka, co tam jsou. Stačí pokvedlat konektory a vzniklé špičky napájení na delším svodu udělají krátký konec - na té destičce není žádná zenerka ani jiná ochrana před přepětím. Pokud ve sběrném dvoře leží síto a je v něm zesilovač, tak většinou proto, že nefunguje. Anebo proto, že anténa s ním je (při dnešním využívání horního konce UHF pro bezdrátaře) v podstatě nepoužitelná - silný signál v blízkosti zesilovač přebudí a to znemožní příjem DVBT.
Naposledy upravil(a) sis2 dne 28 dub 2020, 14:20, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#63 Příspěvek od konosuke »

obecně: širokopásma nejsou příliš vhodná pro pokusy s dálkovým příjmem TV
navíc se hryzou s DSL kanály a kdovíco
ale pro VKV rádijko které je dnes na okraji uživatelského zájmu...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#64 Příspěvek od EKKAR »

Jenže křížovou modulací od LTE zahlcenej zesík už nezesiluje ani v tom pásmu FM ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#65 Příspěvek od konosuke »

zesil připojen naprázdno (bez vf signálu) na baterii 6F22 9V protéká ss proudem cca 5mA kdežto druhý podobný Anprel SWA7 7.5 mA asi oba OK ještě vyzkouším v tuneru Sony co má "S" meter síly příjmu
Přílohy
Z3.jpg
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#66 Příspěvek od kejki »

Kdyby to byl ten s jednou součástkou Philips, i bych ho zaplatil. Rádio na to běželo nádherně. Dnes je FM odfiltrováno.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#67 Příspěvek od scorpions-cz »

Když už jsem měl někdy (a bylo toho málo) potřebu zesilovat samostatně FM tak jsem používal toto:
https://www.antena.cz/antena-zesilovac- ... eny-p4322/

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#68 Příspěvek od konosuke »

No, dostal jsem se maximálně sem: AR4/1987 str.130 kupodivu: trochu to hrálo...
PS. nejsem elektrikář a už to nestihnu ale, literatury radiotechnika a slaboproud mám tak 2-3m, furt něco šrotím
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
sis2
Příspěvky: 1155
Registrován: 07 říj 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#69 Příspěvek od sis2 »

Kono - Jestli ten zesilovač bere při 9V napájení jen 5 až 7 mA, tak je právě jeden tranzistor v (.) - protože dobrý bere při 9V tak 20 mA, při 12V cca 25 mA... :roll: - zkus změřit napětí na kolektoru prvního a druhého BFR-ka a uvidíš

Jinak o zesilovačích s BFR-kama je celé modré amáro B1/1987...
BFR-ka jsou dobrý, ale pokud mají mít nějakou odolnost / vybuditelnost, tak se musí krapet víc nakrmit, proto ten odběr.
Však Kuncl a spol. to v tom amaru dobře rozebírá.

Edit - našel jsem v dílně jeden zesilovač a změřil, tak můžu upřesnit - prvním tranzistorem teče (při 12V napájení) 8 mA a druhým 16 mA. Tak to vypadá, že v tom tvém vzmačňači je ten druhý tranzistor v kopru.

Uživatelský avatar
Sadra17
Příspěvky: 508
Registrován: 26 led 2013, 01:00
Bydliště: Netolice

#70 Příspěvek od Sadra17 »

2 led "halogeny" po zevrubném ohledání v obou mrtvá dioda a u jednoho zdroj dával místo 40V lehce přes 50V 8O a protože zdroj je zalitý v gumě tak i "neopravitelný"
oslovíme čínany za kolik nám dodají díly 8-)

e: chipy po 40,- a driver za 60,- no tak to opravíme :D
Naposledy upravil(a) Sadra17 dne 03 kvě 2020, 20:37, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#71 Příspěvek od konosuke »

sis2: oba najednou ? neobvyklé ! SWA7 jsem vložil do krabice síta co je na balkoně 10 patra a napájen po kabelu z settopboxu MAX MTR6001 T2 (DC 5V) bazmek je pro vf signal neprůchozí. tak. Ještě zkusím plnejch 12V.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#72 Příspěvek od Hydrawerk »

Tahle Nokia 1800 se prodávala od roku 2010. Výbava nic moc. Našel jsem ji vyhozenou v násypce provlhlýho kontejneru koncem roku 2019. Vypadala uboze, ale po lehkém vysušení a nabití akumulátoru se vesele rozjela. Dal jsem jí náhradní akumulátor a už mě pár měsíců budí každé ráno. Zdá se být spolehlivá a má svítilnu.
Bohužel, kvůli znečnýmu věku nemá slot na micro sd kartu ani komunikaci s PC. Zato nesmazatelná klávesnice je prvotřídní.
SMS tam zůstaly, ale nic zvláštního jsem se nedočetl.
Nevím, jestli jsem s ní zkoušel telefonovat, nějaká závada tam být klidně může.
Přílohy
NOKIA 1800 PIC02.jpg
(165.87 KiB) Staženo 22 x
NOKIA 1800.jpg
(162.68 KiB) Staženo 23 x
Naposledy upravil(a) Hydrawerk dne 03 kvě 2020, 21:55, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#73 Příspěvek od Hubert_79 »

Talíř z gramofonu. Jak jsou ty kontejnery na plechovky, tak to stálo o to opřené. Prohledal jsem (ostatně, to bych učinil i tak) sousední kontejner na elektro, ale nic. Jen talíř. Zběžnou kontrolou na stole je rovný.
Typ odhaduji na NC450; sám mám MC400, ten talíř je rozměrově stejný (asi i váha bude stejná), jen ty značky pro stroboskop to nemá na tom rantlu, ale na vnitřní ploše.
Přílohy
talíř.jpg
(105.3 KiB) Staženo 25 x
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#74 Příspěvek od rnbw »

Hydrawerk píše:Bohužel, kvùli zneènýmu vìku nemá slot na micro sd kartu ani komunikaci s PC.
Komunikaciu s PC nema, pretoze to je low-end. Omnoho starsie mobily ju mali.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#75 Příspěvek od Hubert_79 »

Přesně tak. S PC komunikovaly třeba Nokie 6310, 7110 a obecně vyšší řady. A to je mobilní paleolit, tyto telefony.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“