Svářecí invertor z Penny

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#61 Příspěvek od Celeron »

Kurňa, jestli ten drát na toroidu vydrží 250A, tak jsem čínskej bůh srandy. 8O
A jestli to má být zároveň galvanický oddělení svářecích špagátů od sítě, tak nedej bóže těch mrtvol. :roll:
Myslím, že to je něco podobnýho jako čínský MiMH AA velikosti s kapacitou 10Ah.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
pajap
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00
Bydliště: Kousek od Plzně

#62 Příspěvek od pajap »

To bude 250A, ale P.M.P.O. :lol:
Velikostí se to blíží nabíječce autobaterie, kterou ovšem chcete úmyslně zničit...
Zdraví Pája...

Uživatelský avatar
patrikvarga
Příspěvky: 1062
Registrován: 24 dub 2007, 02:00

#63 Příspěvek od patrikvarga »

A ešte majú odvahu odfotiť to oddeklované.
Přílohy
zvar1.png

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#64 Příspěvek od ok1hga »

ty parametry jsou těžce přehnané . . .
. . . ale

https://youtu.be/fNyFg5mziOc

na takové to domácí žvýkání . . .

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#65 Příspěvek od sinclair »

Tohle žvýkání si dovedu představit.
Asi jako kámoš, co se snažil rozžvýknout Pedro a žvýkl si do trojky matky.
A protože to byla trojka matka na šestku klíč, tak bylo jasný, že se Pedro dělá na nějaké staré německé mašině :D
Fotek otevřených těchhle krámů je už plný internet.
I kdybych neměl vůbec žádnou, tohle by mi domů nesmělo. Ani jako nabíječka, ani nic jiného.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#66 Příspěvek od termit256 »

To by ti domu nesmely 3/4 soucasne spotrebni elektroniky :-)
Varit to vari prekvapive pouzitelne (na to kolik to stoji), je toho plne youtube.
Za cenu dvou baliku elektrod tezko chtit kdovi co. A tipuju, ze vetsina lidi co si tohle koupi ty dva baliky nevyvari za cely zivot :-)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#67 Příspěvek od p32 »

No, v jednom srovnání to je pravda. Koupit si žvýkačku Pedro nebo normální? Pedro teda ne a u toho domácího žvýkání bych si raději zavolal známého s normálním invertorem. Jako záložní svářečku na výjezdy mimo region to ale má smysl, stejně jako mít v kapse i to Pedro, pokud jsem silný kuřák a někde to fakt nejde si jen tak zapálit.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#68 Příspěvek od Celeron »

Zajímavý, nad tím, že primár od sekundáru je oddělenej jen smaltem drátu na toroidu se vůbec nikdo nepozastavil. A nebo tam někdo vidíte nějaký jiný galvanický oddělení od sítě z hlediska bezpečnosti?
Dovedu si představit, jak se proudovejma rázama ty dráty na toroidu cukaj nebo aspoň chvějou a jak se za chvíli v tom mnohonásobným dotyku dvou cívek na sobě prošoupou.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#69 Příspěvek od masar »

Celeron píše:Zajímavý, nad tím, že primár od sekundáru je oddělenej jen smaltem drátu na toroidu se vůbec nikdo nepozastavil...
Jak to? :D
A co nožičky... má to taky?
Naposledy upravil(a) masar dne 20 led 2020, 18:40, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#70 Příspěvek od Celeron »

Co jak to? :lol:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#71 Příspěvek od masar »

O jednom, co se "pozastavil", bych věděl. :D
Ale jo, omlouvám se za odlehčení.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#72 Příspěvek od sinclair »

Vidím to tak, že normální firmy vyrábějí invertory jako plnohodnotný svářečky, tedy vercajk se vším všudy a rozhodně ne na pár použití.
To, o čem tu jde řeč, jsou nebezpečné, zfušované a oholené hračky, vyráběné jako spotřebka.
Vyráběné už s tím úmyslem, že to jako vercajk, nedejbože dlouhodobě, sloužit rozhodně nemá.
Nestálo by to v extrémních případech jen litr.

Vždyť to tady bylo už tolikrát! Pamatujete DVD playery v Kauflandu na paletě a za 990,-/kus? Nikomu nečetl DVDčka déle, než rok.
Za rok, nejpozději dva, se sem někteří přijdou vyplakat a špekulovat, jak by se to dalo opravit - jako s těmi DVD a podobně extrémně laciným šuntem.
Projděte si Audiotechniku, ale i Svářečky-zdroje, co všecko se někteří pokoušejí opravit.
Nemá to sebemenšího smyslu - všecko uvnitř má nastavenou životnost na ty 2-3 roky nejvýš. Chcípne-li fet ve zdroji, tak současně jsou i ostatní součástky na hranici životnosti. Oni už umějí cíleně limitovat životnost a to docela přesně.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#73 Příspěvek od rnbw »

Mal som tu nedavno DVD prehravac Matsui - aj s navodom. V navode bol odlozeny doklad, este v slovenskych korunach - akciova cena 299 Sk. Nefungoval zvuk (vadny elyt) a suflik robil problemy (gumicka). Predal som ho za 9 eur :D

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#74 Příspěvek od sinclair »

Pravdu se nejspíš nikdy nedozvíme, na to je to politicky moc háklivá záležitost.
Jsem ale osobně přesvědčený, že ty Vejprty podpálila nějaká rejžová sračka, připojená trvale k síti. Nepochybně levná, protože podobný zařízení /jedno podobný mám přímo přes ulici/ nemají rozpočty na to, aby mohla pořizovat něco kvalitnějšího. To vím taky odnaproti.
Ve společenské místnosti, jde to podle hasičů i vyšetřovatelů prokazatelně blaflo, nikdo ve 4:40 ráno nebyl a s ničím nemanipuloval, všichni spali..
Tak si všecky ty ultralevný rejžový nabíječky, svářečky a podobnou "spotřebku" s obrovskými CE nálepkami, kupujte domů klidně dál.
Beze mě :D

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#75 Příspěvek od weed_smoker »

Dneska jsem potkal jeden PARKSIDE invertor za 2500 v Lidlu,ale nekoupil jsem ho.Byl podezřele lehkej a přívod byl 3G1 s takovou tou divnou mastnou hrubou gumou.Parametry ale přestřelený nebyly,byl jenom do 80-100A,naprázdno 88-90V,do asi 57A 44V a do 80A asi 22V.
BTW.To na tom toroidu na fotce je výstupní tlumivka NEBO TO JE TEN HLAVNÍ TRANSFORMÁTOR :?: :?: :?: Ta desítka drát se používá do 63A(snese i těch 80,ale nemá se to),250A ani náhodou,na tu se používá 50-70mm².A jestli to je měděně obarvenej hliník,tak snese "o stupeň průřezu níž",jakoby to bylo ne 10,ale 6 (40-50A).

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“