balíčky z Číny s DPH

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#61 Příspěvek od ZVUK2000 »

sinclair píše:Když se vrátím k těm mosazným distančním sloupkům:
7. Kolik z těchto, výše uvedených položek zadotovala, s určitým konkrétním cílem, čínská vláda?

Něco na tom je. V minulostí jsem se dostal k cívkám do výhybek. Vyrobená cívka vyšla podle hmotnosti na polovinu než cena mědi na světové burze. Dokonce samotná Čína onu měď kupovala za tu cenu. Takže kdybych koupil tunu cívek a zpětné prodal do Číny jako surovinu tak jsem v balíku :D

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#62 Příspěvek od ZdenekHQ »

Mám pořád dilema, jestli v "čínským šmejdu" by to nebylo lepší, aby to bylo na raně. Jinak to máme za týden založený znova....
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#63 Příspěvek od robo »

Ber to tak že i chlapi mají své dny. :)

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#64 Příspěvek od BOBOBO »

Já si tedy nestěžuji , naopak , to ještě založeno není ....

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#65 Příspěvek od piCZus »

Přílohy
nerez.jpg

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#66 Příspěvek od Ruprecht »

Furt jste chtěli narovnávat prostředí a "aby se platily daně", tak narovnávejte a plaťte :lol:
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#67 Příspěvek od Killroy »

Taky k tomu něco napíšu. Vzhledem k tomu, že jsem se v obchodní branži se součástkami pohyboval přes dvacet let, vím velice dobře s jakými maržemi se dají v obchodě kalit ceny na běžném elektrosortimentu.
Proto nevidím důvod, proč bych si některé věci nemohl nakoupit tam, odkud stejně pocházejí.. Prostě nechci podporovat nenažranost některých domácích obchodníků, potažmo ještě navrch i České pošty.

Rozumím tomu, že je správné podporovat místní obchod a podnikání. A také velice dobře vím, jaké mají obchodníci vstupy a náklady s provozem, zdanění a s prodejem. Ale jsou nějaké hranice cenové stravitelnosti, které jen nerad překračuji a vůbec každý spotřebitel. Prostě některým prodejcům nestačí dosyta žrát z plnýho koryta, je třeba i k tomu hlasitě chrochtat, nejlépe s 300% prodejním ziskem..

Leošovu nevraživost k asijským součástkám taky chápu, ale někdy mi to přijde trochu paranoidní.. Já jsem u ONSů byl (a i u jiných renomovaných firem) a vím v jakých hladinách se pohybují ceny kvalitních součástek při přímých, anebo skoro přímých odběrech. Jsou mnohdy ještě levnější než v té Číně (a mnohé z nich tam mají i zemi původu). To aby bylo jasno. Pak je o tom, jak je nastavená a držena kvalita výroby, pro jaký trh je to určeno a hlavně jak je nastavena koncová cena. Existují rozdílné cenové hladiny pro evropský a americký trh, nehledě na to, kolika stupni distribuce to vlastně projde, než se to dostane někomu jako kusovka na stůl.

A proto jsem přesvědčen, že i na tom Ali nebo Ebay lze nakoupit některé originální součástky dost lacino a nemusí to být vždy zákonitě jen china-pajc, jak si tady někteří myslí. Prostě můžou být levnější než je obvyklé - třeba proto, že se dostávají na trh kratší cestou. Ač třeba ne úplně košer..
Naposledy upravil(a) Killroy dne 05 bře 2020, 21:38, celkem upraveno 4 x.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#68 Příspěvek od ZdenekHQ »

BOBOBO píše:Já si tedy nestěžuji , naopak , to ještě založeno není ....
Je to založeno v koši kvůli duplicitě.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#69 Příspěvek od Behemot »

dobrman píše:Jasně, to je fakt, ale tady se teď řeší zdanění malých zásilek, který se těch přeprodavačů asi moc nedotkne, pochybuju že si oni všechno nechávají posílat v balíčkách do 22€
Je spousta úrovní. Velcí přelepovači to berou přímo z linky po paletách až kontejnerech, občas sou tam ceny i celkem rozumný. Občas za shit chtějí nesmyslnej majlant. To prostě záleží.

Může nás tomu ale konkurovat dalších deset, co si toho koupíme za levno balíček (a cena může bejt klidně 50 babek, ale inteligentní číňan tam napíše 18 dolarů a spokojení budem všichni), protože paletu neprodáme do konce života. Mám takhle spoustu píčovinek v pár desítkách kusů skladem, protože jednak tydle věci moc nikdo jinej nevozí, nebo je furt drahej, a taky mnohdy lidi jaksi logicky chtějí nakoupit na jednom místě, takže dyž berou nějaký 4 věci, prodám jim i pátou a voni nemusí někam jinam. Navíc výhoda je, že já ty věci mám skladem okamžitě, od číňana to chodí minimálně 2 týdny.

Mimochodem, všichni kdo tady stojíte na burzách dlouhý fronty u hezkýho dne, tak se těšte, velká část sortimentu zdraží a velká část možná ani vůbec nebude. Pak si budete moct jít nakoupit tak do prdele :roll:

Každopádně i u kvalitních věcí, dyž se mrknu na různý farnely a jiný digi-key, vím naprosto přesvědčivě že třeba kondenzátorů berou kvanta za eště úplně jiný ceny než já, factory direct (odhaduju minimálně o polovinu levnější) a sou obvykle v konci skoro dvakrát dražší. Takže jo, naprosto to sedí - marže tam sou tak 80 % a víc, a bodejť by ne, však si můžou říct, dyž to potřebujete, tak si zaplatíte.

Jo a ještě samozřejmě číňan dělá některý aftermarket věci, který nikdo jinej nedělá, původní výrobce je tuplej určitě nikdy dodávat nebude a ani jeho kvalita za nic nestojí, dyž vůbec vznikla nutnost vyrábět aftermarket. Namátkou třeba transformátory do invertorů monitorů, prodám toho pár desítek kusů ročně různejch modelů, beru jich dycky tak deset (co bych dělal s paletou, že?), pokud to blbě nezabalili a nerozmrdalo se to, dycky fungují a nikdo ze zákazníků si nikdy nestěžoval. Ale eště sem můžete napsat něco o rejžákově šmejdu :lol:
Naposledy upravil(a) Behemot dne 05 bře 2020, 22:03, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#70 Příspěvek od BOBOBO »

FUJ !! :lol: Budeme se pak dívat na ebay , jako do Neckermanna dříve :D
OT Konečně jsem poslal dál tu tvoji Proximu s dodělaným RIAA předzesem .

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#71 Příspěvek od Hubert_79 »

Ruprecht píše:Furt jste chtěli narovnávat prostředí a "aby se platily daně", tak narovnávejte a plaťte :lol:
Jo, přesně tak. Voliče a příznivce kobliháře to nezajímá a ti, které to zajímá, zas nevolí kobliháře.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#72 Příspěvek od ZdenekHQ »

Když jsem bral balíček za nějakých 150EUR, tak tam byla faktura na 5EUR (možná to bylo v USD). Takže zůstane opičárna s poštou a dlouhý čekání.

Nicméně teď asi bude jiný problém, než zdržení v Česku. Moderátorka řekla, že to asi pár dnů zdržení způsobí, borec se usmál a řekl, že to opravdu asi pár týdnů zdržení způsobí...
Naposledy upravil(a) ZdenekHQ dne 05 bře 2020, 22:14, celkem upraveno 1 x.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#73 Příspěvek od Crifodo »

A teď se pokuste někdo s věšteckými schopnostmi extrapolovat dál, jak to bude do budoucna.
Ostatní svět mimo čínu přestane vyrábět úplně a všichni budeme happy v humanitních profesích, třeba jako hoteliéři nebo učitelé romských tanců?
Číňanům zachutná vyšší životní úroveň a budou taky moc líní na to, aby sami makali jak fretky?
Někdo udělá barevnou revoluci v severní Koreji a severokorejci budou dělat gastarbajtry číňanům?
A jen tak mimochodem, kdy ten kuní ksicht co chtěl řídit stát jako firmu, udělá státní bankrot?

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#74 Příspěvek od BOBOBO »

Naco revoluci . My makáme na Němce jak diví . Tak budeme makat tady i pod chinským vedením .

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#75 Příspěvek od Killroy »

Behemot mj. píše:naprosto to sedí - marže tam sou tak 80 % a víc, a bodejť by ne, však si můžou říct, dyž to potřebujete, tak si zaplatíte.
Problém je v tom, že tyhle firmy jsou (snaží se být) zárukou nějaké kvality s přímou vazbou na výrobce. Tzn. jejich přemrštěná marže je z jejich obchodního pohledu zcela adekvátní věc, kterou si mohou na základě smluv o prvotní a mnohdy i výhradní distribuci dovolit. Na tom si vybudovali existenci.

A když se potom něco z toho objeví levně třeba na Ebay nebo jinde, zákonitě jsou to jenom pajcy, nic jiného to za tu cenu přece nemůže být... :roll:
Naposledy upravil(a) Killroy dne 05 bře 2020, 23:01, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“