Amatérská náhrada soundbaru k TV Panasonic

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#61 Příspěvek od ZVUK2000 »

Pokud je to kupované přes eshop tak zboží mohu vrátit do 14ti dnů bez udání důvodů (není možnost zboží vyzkoušet jak v kamenném obchodu).

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#62 Příspěvek od sinclair »

:twisted: :twisted: :twisted:
Tpč, to musí nasrat, takový "vylepšení".
Lidi, proč nečtete parametry a návody k použití, co na webu vždycky jsou?
Při maximálním příkonu 30W, předpokladu tří D-konců a živení všeho okolo, ten střep může mít tak 5-6W na kanál.
Při příkonu 30W a výkonu 150W by to bylo perpeetum mobile, ale to je každé druhé čínské zařízení, teda skoro.
To už samotný ten televizor má na kanál asi víc výkonu.
Při mizerné účinnosti použitých měničů /asi těžko to bude mít drahé Nd magnety/ je to ale zoufalost. Dobrá leda snad pro šušně, na dělání kraválu v dětském pokoji, zesílením 64kbps telefonních mp3.

Edit:
Omlouvám se - skutečného příkonu zařízení Samsung se skutečně nikde nelze dopídit! Kurrvárna!
Naposledy upravil(a) sinclair dne 13 říj 2020, 10:31, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
samarit
Příspěvky: 116
Registrován: 16 pro 2015, 01:00

#63 Příspěvek od samarit »

Už to funguje.
Dělal to ten optický kabel. Musí být pořádně zacvaknutý. (udělá to "CVAK")
Přes BT to je pochopitelně horší než přes optiku.
Musí to být namířené reproduktory na posluchače, jinak se ztrácí kvalita. Hlavně na hudebních kanálech.
Je to už teď lepší kvalita než zvuk ze samotné TV - basy to má až moc.. dá se to snížit tlačítkem WOOFER na DO.
---------------
Měl jsem kdysi u skleněné TV a vedle ní ještě rádio Tesla AM FM STEREO SÓLO 638 A s dvěma repráky a to byl docela jiný rachot. Mám to v dílně a asi to vykuchám a přidám bez tuneru (jen zesík) do toho těla sound baru (místa ke tam dost). Tady u toho soundbaru je dobré to pohodlné dálkové ovládání, co jde synchronizovat s DO televize, nebo STB.

Uživatelský avatar
samarit
Příspěvky: 116
Registrován: 16 pro 2015, 01:00

#64 Příspěvek od samarit »

ZVUK2000 píše:Pokud je to kupované přes eshop tak zboží mohu vrátit do 14ti dnů bez udání důvodů (není možnost zboží vyzkoušet jak v kamenném obchodu).
Má zkušenost, že když jsem to vracel, tak to dali posoudit odbornému servisu a za měsíc mi poslali zpět jen část kupní ceny protože to bylo rozbalené a používané (což jsem pro vyzkoušení musel) a dále bez repase neprodejné. Když jsem tvrdil, že jak mám poznat, že mi to nevyhovuje, tak odpovědí bylo vždy, že jsem to neměl používat a nepoužité vrátit a pokud jsem byl nespokojen, měl jsem to reklamovat. A to ja pak ještě delší běh na dlouhou trať.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#65 Příspěvek od Hill »

V tom případě porušili §1820 a následující, protože nelze rozbalené vrátit jen zboží upravené předem podle požadavků spotřebitele a zboží (ne)hygienické povahy. U ostatního zboží se nevrací celá částka jen v případě, že bylo viditelně nějak poškozené, a zákazník nemá jak dokázat, že takto poškozené to vybalil. Jestli deklaruje prodejce předem požadavek "při zrušení smlouvy vrátit nerozbalené, v původním obalu", což platí třeba pro CD a DVD nosiče s obsahem, na který se vztahují autorská práva, pak o tomto požadavku diskutovat nelze.
Jestli ale prodejce nikde nepíše nic o tom, jak zrušit kupní smlouvu v zákonné lhůtě, je to práce pro obchodní inspekci. Posouzení stavu včas vráceného zboží odborným servisem není mezi účelně vynaloženými náklady, stejně tak rozbalení zboží, které nelze jinak vyzkoušet, nesnižuje samo o sobě jeho hodnotu při zrušení kupní smlouvy. Při pultovém prodeji je to zase věc prokazování, s čím byl zákazník na místě seznámený, atd...
Ale to jen tady. V těchto velkých řetězcích na Západě se zákazníkem nikdo nediskutuje a ani nezkouší s ním vyjebat. Zákazník je prostě zákazník, není spokojený se zbožím, tak si vrátíme plnění, a je to.
To jen tady zkoušejí na blbé spotřebitele (proč se taky nejmenuje "zákazník", jako tam, kde to slovo něco znamená?) finty, které by si v jiných zemích nedovolili, a to ani tam, kde to přímo zákonem ošéfované není. Aspoň se v těch paragrafech nezamotají. Vždyť si jen zkuste aplikovat §§ 1810 a následující nového občanského zákoníku bez právnického vzdělání. Snad jen jediné plus to celé má v tom, že zákazník musí příslušnou informaci dostat písemně, i když bude veřejně vyvěšená na internetu. Jestli prodejce neprokáže, že v době prodeje si spotřebitel mohl v té informaci počíst, jde to za ním.
V opačném případě, nečetl-li zákazník, je to na dobré vůli prodejce.

Mimochodem - jestli si někde na netu stáhnete vzorový formulář o odstoupení od smlouvy, neopisujte tam, prosím, ten § 53. To bylo číslování paragrafů ve starém OZ. Dnes jsou v této skupině paragrafy o svéprávnosti, opatrovnictví, poručnictví a podobných laskominách.

Uživatelský avatar
samarit
Příspěvky: 116
Registrován: 16 pro 2015, 01:00

#66 Příspěvek od samarit »

sinclair píše::twisted: :twisted: :twisted:
Tpč, to musí nasrat, takový "vylepšení"....
Při příkonu 30W a výkonu 150W by to bylo perpeetum mobile, ale to je každé druhé čínské zařízení, teda skoro...
Edit:
Omlouvám se - skutečného příkonu zařízení Samsung se skutečně nikde nelze dopídit! Kurrvárna!
Samsung nejsou Číňani, ale Korejci ...cituji: "Samsung (korejsky 삼성); stylizováno jako SΛMSUNG) je největší společnost v Jižní Koreji a 3. největší světový konglomerát podle tržeb, který řídí několik firem na světě."
A ty údaje 150W jsou uvedené v nabídce zde, ale tady je odlišná specifikace z manualu. Máš pravdu, je to obchodní prasárna! (150W mají zesíky pro kytary v kapele a ne sound bar pro domácnost)

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#67 Příspěvek od sinclair »

Ten druhý odkaz je ještě větší prasárna, to je snad přímo z GT. Příkon ze sítě nelze najít nikde. A pozor - už se to táhne nějaký ten rok, ale žluťák si začíná zase zvykat na móres, že se udává jakási "průměrná" spotřeba, ne maximální.
Kdysi v 90. letech s touhle praxí pěkně pohořeli Japonci, přestože poctivě udávali podmínky tohoto "průměrného" odběru - a je to tady zpátky.
Patrně kvůli ekologii, nebo pes ví čemu, se výrobce "stydí" udat maximální příkon.
Dnes už je to celkem jedno, zda číňan či korejec. Prasárna jako prasárna a poctivý údaje se těžko hledají i u profi ligy.
Ještě před 25 lety se korejec snažil být aspoň o něco málo serióznější, než číňan. Ale kdysi dobře míněná snaha Goldstaru /dnes LG/ skončila v hajzlu.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#68 Příspěvek od rnbw »

Tu prirucku prekladat nejaky dement (alebo google). Ani na stitku nie je uvedeny prikon?

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#69 Příspěvek od ZVUK2000 »

V 90tych letech byl ještě dobrý Korejec DAEWOO.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#70 Příspěvek od sinclair »

Noo, dobrý...Ten průměr byl lepší, než číňan z tržnice, to zase jo.
Ten předchozí bolševik některé lepší kousky i ofiko dovážel, Daewoo i Goldstar a spíš ty, které byly schopný s přivřenýma očima projít zkušebnou. Dílů na to bylo hafo v Jarohněvicích, ale hlavně TV. Kolegové z práce, tam pořádali na ty holky ze skladu hotové hony.

Uživatelský avatar
samarit
Příspěvky: 116
Registrován: 16 pro 2015, 01:00

#71 Příspěvek od samarit »

rnbw píše:Tu prirucku prekladat nejaky dement (alebo google). Ani na stitku nie je uvedeny prikon?

Hledal jsem a nenašel jsem nikde. I když. Na tom těle SB je zezadu nějaký těžko čitelný černý štítek, ale už to mám zabudovaný a nebudu to rozebírat.
Tady je zadní strana z nabídky obchodu. Přečte to někdo?
Leda bych vzal nějaký měřák a změřil to.
Změřil bych to tady tím?
Obrázek

Uživatelský avatar
zachranar
Příspěvky: 156
Registrován: 19 led 2019, 01:00

#72 Příspěvek od zachranar »

Ještě že jsem si to nekoupil. Promiň SAMARIT že jsi na to skočil, ale vidím, že ti to nakonec poslouží :wink:
Já už jsem si taky párkrát naběh

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#73 Příspěvek od sinclair »

Tímhle jen velice orientačně. Má to spínaný zdroj, naměřil bys blbosti.
Kromě toho - muselo by se to nějakým způsobem sinusově vybudit na plný výkon, těsně pod hranu slyšitelného zkreslení a měřit elmg wattmetrem odběr ze sítě.
Možná, že by to šlo změřit i tím zásuvkovým elektroměrem. Některé lepší mají funkci měření a zobrazení aktuálního odběru, ale tak jsem to nikdy nezkoušel.

Uživatelský avatar
Thales
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#74 Příspěvek od Thales »

basů to má dost protože to budou nejspíš njen ty vyšší basy - udělat aby to "bouchalo" je snadné, ale za chvíli se to omrzí, ztlumíš to a pak si všimneš že ty opravdové nízké basy tam nejsou, respektive velmi nepřesvědčivé.

To že musíš být přesně v ose beden má na svědomí to, že tam budou pravděpodobně jen nějaké širokáče, takže vyzařovací charakteristiuka bude velmi úzká.


Jestli dobře pamatuju (neověřoval jsem si to) tak v Solu se nachází nesymetricky napájený A2030. je smutné že i když to soundbar rozbalí tak to Solo mu nakope s touhle výbavou zadek, navíc s původními bedýnkami.

Hill píše:Koukám, že Záchranář napsal poslední post o dvě strany příspěvků dřív.
Tak bych se vrátil k tématu: bastlit nějaké zařízení jako doplněk k digitální televizi se dá, ale jak se začne spekulovat nad prostorem, je to cesta zase jen zpět k tomu soundbaru. Leda zavléct manželku tam, kde už nějaký takový bastl hraje, a přesvědčit jim že to je lepší, víc muziky za menší peníz, aby uvolnila potřebný prostor.
Základ je, že ženy nemají do prostorového či estetickjého uspořádání audiosestavy co mluvit. Ty problémy si děláte sami. V opačném případě to dopadne jako u jednoho známého, který měl jen nějaké šustibudky. Koupil si materiál na solidní bedny, ale manželka mu to zatrhla. Tak si postavil dům a od začátku si naprojektoval obývák i z hlediska audiotechniky. Tam mu to zatrhla také. Teprve až po letech se nasral, řekl že "tak to bude", postavil ještě mnohem monstróznější aparát než měl v plánu původně a byl klid. Kdyby nebyl ňouma mohl poslouchat už o 10 let dříve. A stalo se jeho vztahu něco? Nestalo.

Uživatelský avatar
samarit
Příspěvky: 116
Registrován: 16 pro 2015, 01:00

#75 Příspěvek od samarit »

Thales píše:basů to má dost protože to budou nejspíš njen ty vyšší basy - udělat aby to "bouchalo" je snadné, ale za chvíli se to omrzí, ztlumíš to a pak si všimneš že ty opravdové nízké basy tam nejsou, respektive velmi nepřesvědčivé....
máš pravdu, nastavil jsem si SoundMode jako Smart (to prý podle manuálu "analyzuje obsah v reálném čase a automaticky nastaví optimální zvukové pole na základě vlastností obsahu" ... Tzn, že mluvené slovo je srozumitelné a když to umělci v TV podbarví muzikou (hlavně bubny a basy), tak manželka vzhlédne k oknu a nebi a říká "blíží se bouřka" :D
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“